Anna "Wilczo Głodna" Gruszczyńska. "To nie jest dieta": jak uniknąć pułapek odchudzania [5 PORAD]

Autorka, jako młoda dziewczyna, również chciała zrzucić parę kilo. Skończyło się to depresją i zaburzeniami odżywiania. Teraz pomaga innym schudnąć i uniknąć problemów, których doznała. Opisany przez nią program w książce "To nie jest dieta" (Wydawnictwo SQN) trwa 30 dni i pokazuje jak zdrowo żyć i schudnąć. Wypróbujcie!
Wilczo Głodna Wilczo Głodna Wilczo Głodna

1. Kontroluj swoje postępy

Będziesz pracować na trzech obszarach: dobre odżywianie się, ruch oraz spokój ducha. Każdego dnia ćwiczeń powinnaś zapisywać w zaszycie kilka rzeczy: jak wyglądał trening i twój jadłospis oraz jak minął ci dzień. W książce autorki również znajdziecie na to miejsce. Dzięki tym zapiskom będziesz mogła zobaczyć, jak efektywnie pracujesz.

Zobacz: Szpinak. Bogactwo antyoksydantów i witamin

Wilczo Głodna Wilczo Głodna Wilczo Głodna

2. Przyznaj się do swoich słabości

Na samym początku musisz przyznać się przed samą sobą do swoich słabości. Często jesz fast foody, podjadasz w nocy, obiecujesz sobie co tydzień, że zaczniesz pracować nad sobą "od poniedziałku" albo "od jutra", a może po prostu wygodniej leży ci się na kanapie? Pamiętaj, że uświadomienie sobie tego, co cię powstrzymuje, to bardzo ważny krok. Później będzie już tylko lepiej.

Zobacz: Kalafior. Zrobisz z niego tartę, chleb, a nawet... pizzę! [5 PRZEPISÓW]

Wilczo Głodna Wilczo Głodna Wilczo Głodna

3. Nagradzaj się za małe sukcesy

Przy odchudzaniu sama dieta nie wystarczy. Ważny jest również ruch - ćwiczenia i treningi oraz wiara w samą siebie. Bez tego ani rusz. Ważny jest też to, abyś nagradzała samą siebie za wytrwałość. Z książką "To nie jest dieta - pokonaj swojego potwora" odchudzanie to nawet fajna zabawa. Nauczysz się regularnie ruszać, właściwie jeść i stawiać czoła wyzwaniom - przez 30 dni będziesz przyznawać sobie punkty za swoje osiągnięcia.

Zobacz: Bakłażan. Dlaczego warto go jeść?

Wilczo Głodna Wilczo Głodna Wilczo Głodna

4. Włącz ruch do planu dnia

Autorka w swojej książce daje wiele wskazówek i podpowiedzi oraz świetnie motywuje do działania. Oto 5 najważniejszych:

1. Niech ruch będzie oczywistością - nasze ciała są stworzone do ruchu, więc ćwicz codzienne. Powinnaś robić to automatycznie i z wielką przyjemnością (brzuszki, trening kardio, a może trening na siłowni)

2. Naucz się mówić "nie" - zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie próbował namówić cię do zrezygnowania ze zdrowego odżywania się i zaproponuje ci chipsy lub pizzę. Bądź konsekwentna w swoich decyzjach.

3. Sport uszczęśliwia - podczas wysiłku nasz mózg uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia. Bądź szczęśliwa codziennie

4. Nie wątp w siebie - marzenia się spełniają, jeżeli tylko o nie zawalczysz

5. Słodycze są dla ludzi - definitywne wyeliminowanie słodyczy z diety sprawia, że kuszą jeszcze bardzie. Nie jedz ich codziennie.

Zobacz: Hula hop. Ćwiczenia na talię i skręty tułowia

Wilczo Głodna Wilczo Głodna Wilczo Głodna

5. Bądź wytrwała

Jeżeli będziesz pracować systematycznie i rzetelnie to po miesiącu zobaczysz efekt. Polubisz ćwiczenia, zdrowe, systematyczne jedzenie i przede wszystkim siebie. Na końcu książki "To nie jest dieta - pokonaj swojego potwora" jest przeznaczone miejsce na podsumowanie twoich 30 dni pracy nad sobą. Ważne jednak jest to, aby utrzymać nawyki, których nauczyłaś się przez ten czas. Do dzieła.

Zobacz: 7 ćwiczeń na pośladki, które możesz zrobić bez sprzętu w domu

Copyright © Agora SA