Przez 2 tygodnie wykonywałam trening w stylu dziewczyny Cristiana Ronaldo

Georgina Rodriguez to partnerka Cristiana Ronaldo. Piękna, młoda, świeżo upieczona mama jest podziwiana za nieprzeciętną urodę i świetną sylwetkę. Jej trening jest dość nietypowy. Postanowiłam go wypróbować. Jak oceniam efekty?
Georgina Rodriguez Georgina Rodriguez www.instagram.com/georginagio

Georgina na treningu

Georgina Rodriguez pochodzi z Hiszpanii, ma 24 lata, a z zawodu jest modelką. Dziewczyna Cristiana Ronaldo niedawno urodziła dziecko. Jednak nawet, kiedy była w ciąży, nie odpuszczała swoich treningów i cały czas pozostawała aktywna. Teraz na swoim Instagramie regularnie pokazuje, jak trenuje. Georgina ma piękną i zadbaną sylwetkę. Dlatego postanowiłam zorientować się w jaki sposób trenuje i podjęłam wyzwanie - 2 tygodnie trenowałam, tak jak ona. Jak mi poszło?

Gerogina i Ronaldo Gerogina i Ronaldo KB

Jak wyglądały moje treningi?

Gerogina jest bardzo elastyczna, poświęca dużo czasu na trening rozciągania. Dawniej trenowała balet. Dzięki regularnym treningom stretchingu jej ciało jest smukłe i jędrne.

Trenowałam regularnie 3-4 razy w tygodniu.  Moje treningi dzieliły się na dwa rodzaje - treningi wzmacniające oraz trening rozciągania. Treningi wzmacniające wykonywałam, sugerując się ćwiczeniami Georginy, która łączy elementy wzmacniania, pilatesu i tańca. Sesja treningowa zajmowała mi około 1 godzinę. Jakie ćwiczenia wykonywałam? 

Trenowałam, jak Georgina Trenowałam, jak Georgina KB

Jaskółka

Każdy mój trening zaczynał się od rozgrzewki, która trwała ok 10 minut. Zazwyczaj były to pajacyki, skipy, czy dynamiczne przeskoki. Następnie wykonywałam kilka ćwiczeń zaczerpniętych od ukochanej Cristiano.

Jednym z nich jest jaskółka. To ćwiczenie pomaga wzmocnić mięśnie pośladków i ud, które w trakcie wykonywania powinny być napięte. Jednak przede wszystkim jego celem jest rozciągnięcie ciała m.in brzucha, mięśni nóg oraz rąk. To również świetna forma treningu na równowagę. Spróbuj wykonać jaskółkę 10 razy (po 5 na każdą ze stron), utrzymaj pozycję minimum 5 sekund. 

Plie - trening  w stylu Georginy Plie - trening w stylu Georginy KB

Przenoszenie tułowia w półprzysiadzie

W szerokim rozkroku ze stopami skierowanymi na zewnątrz ugnij lekko kolana przybierając pozycję półprzysiadu. Następnie unieś ręce do góry i spleć ze sobą dłonie. Przenoś powoli ręce jednocześnie skręcając tułów no boki - raz na jedną, raz na drugą stronę. Napinaj w tym czasie pośladki oraz brzuch. 

To ćwiczenie zaangażuje do pracy takie mięśnie jak: mięśnie ud, pośladków oraz mięśnie skośne brzucha. Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach. 

Pompka w szpagacie Pompka w szpagacie KB

Pompka w szpagacie

W pozycji podporu przodem w szerokim rozkroku oprzyj się dłońmi na ziemi. Następnie wykonuj pompki uginając i prostując ręce w stawach łokciowych. Stopniowo staraj się pogłębiać pozycję, by jak najmocniej rozciągnąć mięśnie nóg. Wykonaj 10 pompek w 3 seriach. 

Wypad w przód Wypad w przód KB

Wypad w przód

Wypady z unoszeniem rąk nad głowę to ćwiczenie wzmacniające pośladki oraz ramiona. Stań w lekkim rozkroku na szerokości bioder. Następnie wykonaj wypad w przód. Pamiętaj o tym, by kolano znajdowało się równo w linii palców u stóp. Tylna noga powinna być delikatnie ugięta. Wykonując wypad unieś ręce nad głowę i spleć dłonie. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ruch na druga stronę. Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach na jedną i drugą nogę. 

Trenowałam jak Georgina Trenowałam jak Georgina https://www.instagram.com/p/BgVywFxBVda/?taken-by=georginagio

Podsumowanie i moja opinia

Treningi dziewczyny Cristiana Ronaldo są dosyć ciekawe i specyficzne. Niestety ćwiczenia łączące pilates z elementami baletu nie zaangażowały moich mięśni do pracy tak, jak tego oczekiwałam. Nie zauważyłam żadnych zmian w moje sylwetce. Natomiast ogromną zaletą była poprawa mobilności. Moje ciało, dzięki regularnym sesjom rozciągania, w zaledwie 2 tygodnie stało się bardziej elastyczne. Mięśnie były "wyluzowane" i z każdego treningu na trening czułam, jak coraz bardziej się rozciągają. W dodatku stretching sprawił, że czułam się zrelaksowana. To był ciekawy eksperyment. Nie sądzę, żeby trening pilatesu będzie elementem mojego planu treningowego, jednak mam nadzieję, że rozciąganie stanie się moją rutyną. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.