Trenowałam jak znana modelka fitness przez 2 tygodnie. Jak oceniam jej trening?

Kate Usmanova to rosyjska modelka fitness. Można powiedzieć, że to rosyjski odpowiednik Ewy Chodakowskiej. Cieszy się ogromną popularnością, jej profil na Instagramie śledzi 1,5 miliona osób. Od jakiegoś czasu śledzę ją i ja. Postanowiłam przez 2 tygodnie ćwiczyć dokładnie tak samo jak ona. Jak wyglądał mój trening?
Kate Usmanova najpopularniejsza trenerka w Rosji Kate Usmanova najpopularniejsza trenerka w Rosji https://www.instagram.com/usmanovakate/

Kim jest Kate Usmanova?

Kate ma ok 29 lat i od 13 roku trenowała taekwondo. Tym bardziej stała się moją inspiracją! Podobnie jak Kate, ja również trenowałam taekwondo i zostałam instruktorką, pokochałam ciężary i fitness. Kate ma piękne, umięśnione i wysportowane ciało. Moja ciało może i jest wysportowane, ale nie jestem aż tak wyrzeźbiona. Postanowiłam bacznie przyglądać się diecie i treningom gwiazdy fitness i przez 2 tygodnie trzymać się ścisłej diety oraz trenować dokładnie tak samo, jak ona. 

5 ćwiczeń, dzięki którym spalisz nawet 1500 kalorii dziennie

Rosyjska gwiazda fitness zachwyca figrą Rosyjska gwiazda fitness zachwyca figrą https://www.instagram.com/usmanovakate/

Kariera zawodowa Kate Usmanovej?

Kate jest byłą zawodniczką bikini fitness oraz mistrzynią świata w wyciskaniu sztangi w Federacji IPA. Została mistrzynią Rosji oraz Europy Wschodniej w bikini fitness.Tak więc jej trening opiera się głównie na podnoszeniu ciężarów. 

Trening na sexy nogi. Tabata na wzmacnianie i spalanie

Rosyjska gwiazda fitness zachwyca figurą Rosyjska gwiazda fitness zachwyca figurą https://www.instagram.com/usmanovakate/

Jak trenuje rosyjska gwiazda fitness?

Kate trenuje 5 razy w tygodniu. Uważa, że wyrzeźbienie ciała wymaga czasu i wysiłku. Trenuje siłowo, a swój trening uzupełnia ćwiczeniami spalającymi tkankę tłuszczową. Wykonuje trening interwałowy 2 razy w tygodniu, a trening cardio na bieżni robi po każdym treningu siłowym. 

Jak wygląda jej sesja treningowa? 

W treningu siłowym opiera się na podstawowych ćwiczeniach, które według niej przynoszą najlepsze rezultaty. Stawia na takie ćwiczenia jak przysiady, martwy ciąg, wykroki, zakroki, wyciskanie na ławce, podciąganie. Ćwiczenia złożone, wielostawowe są dla niej fundamentem treningu. Stawia na 3-4 ćwiczenia w jednym treningu, w trakcie których używa dużego ciężaru. Wykonuje 4-10 powtórzeń, a między ćwiczeniami robi około 2 minuty przerwy. Cała sesja treningowa trwa ok 1 godzinę. 

Pośladki jak Jen Selter. Najpopularniejszy trening na Instagramie

Wypychanie na maszynie Smitha Wypychanie na maszynie Smitha KB

Wypychanie nóg na suwnicy

Muszę przyznać, że mój trening do tej pory wyglądał nieco inaczej. Co prawda wykonywałam na samym początku ćwiczenia złożone, jednak dobierałam do nich zazwyczaj ćwiczenia uzupełniające, w związku z czym wykonywałam ok 7-8 ćwiczeń na jednej sesji treningowej. Zazwyczaj stawiałam na nieco mniejszy ciężar i robiłam krótkie przerwy między ćwiczeniami. Tym razem postawiłam na duże ciężary, mniejszą liczbę powtórzeń i dłuższe przerwy między seriami. Trening zaczynałam standardowo od rozgrzewki i mobilizacji. Następnie przechodziłam do ćwiczeń złożonych.

Wypychanie nóg na suwnicy

Wypychanie na suwnicy jest alternatywną formą przysiadów. W tym ćwiczeniu mocno pracują mięśnie nóg oraz pośladków. Wykonywałam 4 serie po 6 powtórzeń z dużym obciążeniem.

Trening ze skakanką kształtuje całą sylwetkę

Odwodzenie nogi na maszynie w tył Odwodzenie nogi na maszynie w tył KB

Odwodzenie nogi na maszynie

To jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Prawidłowo wykonywane mocno aktywizuje mięśnie pośladków. Należy jednak pamiętać o tym, by te w końcowej fazie ruchu były napięte. Wykonywałam 4 serie po 7 powtórzeń z jak największym ciężarem.

30 dni do jędrnych pośladków. Plan treningowy na CAŁY miesiąc, dzięki któremu ujędrnisz i podniesiesz swoje pośladki

Przysiad bułgarski ze sztangą Przysiad bułgarski ze sztangą KB

Przysiad bułgarski

Przysiad bułgarski, inaczej zwany też wykrokiem bułgarskim, to jedno z najlepszych ćwiczeń na pośladki i jednocześnie alternatywa dla osób, które nie mogą wykonywać przysiadów. Takie ćwiczenie możesz wykonać nawet w domu, opierając nogę na krześle lub kanapie, a w ręku trzymając butelki z wodą. Ja użyłam hantli, jednak Kate często korzysta z suwnicy Smitha lub sztangi. Wykonywałam 4 serie po 7 powtórzeń.  

6 sposobów na zgrabne i jędrne pośladki [TRENING Z KETTLEBELL]

Way of blonde fitness girl Way of blonde fitness girl Karolina Brzuszczyńska

Trening Kate Usmanovej - podsumowanie

Swój trening podzieliłam na "górę" i "dół". Trenowałam 5 razy w tygodniu, robiąc te 2 treningi naprzemiennie. Co drugi dzień się rozciągałam lub rolowałam. Sam trening był dla mnie bardzo przyjemny, uwielbiam podnosić ciężary, jednak największym problemem było robienie cardio po każdym z nich... Nie lubię treningu cardio i codzienne bieganie na bieżni było dla mnie męczarnią. 

Czy zauważyłam efekty?

5 razy w tygodniu trening siłowy, cardio i 2 razy w tygodniu interwały. To bardzo dużo. Przy tak intensywnym wysiłku można zauważyć efekty nawet po tych 2 tygodniach. Co prawda nie urosły mi nagle mięśnie, pośladki nie zrobiły się tak krągłe, jak u Kate - na to było zbyt mało czasu - ale bardzo przyspieszył mój metabolizm i mocno zarysowały się mięśnie rąk, klatki piersiowej oraz brzucha. Mimo że zauważyłam ekspresowe postępy w swojej sylwetce, to jednak przy codziennej pracy i obowiązkach nie jestem w stanie trenować tak często. Zdecydowanie wracam do 3 treningów w tygodniu. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.