Ta blogerka udowadnia, dlaczego twoje mięśnie brzucha zależą od tego, co jesz

Nessa, 39-letnia blogerka z Luksemburga, dorastała, nie mając kłopotów ze swoją wagą. Była jedną z tych osób, które jadły, co chciały i nie tyły. Wszystko się zmieniło, kiedy zaczęła nową pracę w finansach, a jej tryb życia był zamienił się w siedzący.
Nessa zmieniła swój tryb życia Nessa zmieniła swój tryb życia https://www.instagram.com/nessasphere/

Zmiana trybu pracy

Kiedy zmieniłam pracę zaczęłam jej poświęcać więcej czasu. Skupiałam się na tym, co robię i zapomniałam o moim ciele. Czułam się zestresowana i przemęczona, nie miałam ochoty na treningi. - powiedziała Nessa. 

Kiedy Nessa zobaczyła swoje zdjęcie, dopiero wtedy zauważyła, jak zmieniła się jej sylwetka. Do tej pory zupełnie nie zdawała sobie z tego sprawy. Przestała dbac o swój wygląd i jej ciało zmieniło się w tym czasie diametralnie. 

Trening siłowy tonie wszystko Trening siłowy tonie wszystko https://www.instagram.com/nessasphere/

Nadszedł czas na zmiany

W końcu Nessa zdecydowała, że ??nadszedł czas, aby zmienić swoje nawyki. Na początku tego roku zaczęła wprowadzać niewielkie zmiany, które pomogły jej w zdrowszym stylu życia. Zaczęła ćwiczyć rano, ponieważ po pracy nigdy nie miała siły i motywacji,by pójść na siłownię. Ciężko było jej przyzwyczaić się do wstawania o 5 rano, jednak na przełomie kilku tygodni, z czasem, zaczęła budzić się jeszcze przed budzikiem. 

Nessa trenowała na siłowni 3 razy w tygodniu Nessa trenowała na siłowni 3 razy w tygodniu https://www.instagram.com/p/BflsaSEjmgb/?taken-by=nessasphere

Trening to nie wszystko

Z czasem zauważyła, żejej ciało zaczyna się przekształcać. Jednak zmiany były dość powolne. Zdała sobie sprawę, że nadszedł czas, aby zwrócić większą uwagę na jej dietę. Choć wydawało jej się, że je zdrowo, szybko uświadomiła sobie, że nie zwraca uwagi na jej porcje, pomija posiłki, gdy jest zbyt zajęta, a czasem zajada stres.

Nessa zwróciła się do współpracownika, który posiadał certyfikat trenera personalnego, żeby pomógł jej wymyślić plan posiłków. Zaczęła od jedzenia co trzy godziny i spożywania od pięciu do sześciu posiłków dziennie, jedząc łącznie około 2000 kalorii.

W pracy miała zawsze przygotowane lunchboxy W pracy miała zawsze przygotowane lunchboxy https://www.instagram.com/nessasphere/

Jak wyglądały jej posiłki w pracy?

W dzień pracy zazwyczaj jadła:

- bataty, pierś kurczaka, brokuły i awokado

- ryż basmati, dorsza i zielona fasola, polaną oliwą z oliwek

- makaron z pełnego pszenicy z makaronem z cukinii, krewetkami i domowym pesto

Na kolację jadła pieczywo z masłem orzechowym Na kolację jadła pieczywo z masłem orzechowym https://www.instagram.com/nessasphere/

Jak wyglądała kolacja?

Na kolację miała:

- jajecznicę ze szpinakiem i pomidorem

- opiekany chleb pełnoziarnisty z masłem orzechowym i bananem

- zieloną sałatkę z wędzonym łososiem i ciastami ryżowymi

Metamorfoza Nessy Metamorfoza Nessy https://www.instagram.com/nessasphere/

Podsumowanie

Zwykle przygotowywała wszystkie swoje posiłki przed rozpoczęciem tygodnia, więc nie miała pretekstu do nadmiernego podjadania innych potraw. Po doskonałym zaplanowaniu posiłku na 11 tygodni, Nessa zauważyła niesamowitą różnicę. Mimo, że zyskała na wadze kilka kilogramów odkąd rozpoczęła swoją podróż, to jej ciało jest teraz niesamowicie wyrzeźbione, a na brzuchu widać kaloryfer. 

Copyright © Agora SA