Trenowałam jak Jen Selter przez 2 tygodnie. Czy ćwiczenia okazały się skuteczne? Sprawdź, jak wyglądał mój trening [TEST]

Jen Selter to znana modelka fitness, której piękne i umięśnione ciało stało się motywacja milionów kobiet. Zainspirowana jej propozycjami ćwiczeń postanowiłam je wypróbować.
Trenowałam z Jen Selter przez 2 tygodnie Trenowałam z Jen Selter przez 2 tygodnie Karolina Brzuszczyńska

Trenowałam jak Jen Selter przez 2 tygodnie [MYFITNESS TEST]

Jen Selter to znana modelka fitness, której piękne i umięśnione ciało stało się motywacja milionów kobiet. Zainspirowana jej propozycjami ćwiczeń postanowiłam je wypróbować.

Obserwując znaną fitness modelkę - Jen Selter postanowiłam zainspirować się jej planem treningowym. Trenowałam, jak Jen Selter przez dwa tygodnie. Treningi wykonywałam przez godzinę, 3 razy w tygodniu. Zobaczcie, jak wyglądał mój trening.

Przysiady z gumą Przysiady z gumą Karolina Brzuszczyńska

Przysiady z gumą

Ćwiczenia z guma to jedne z ulubionych ćwiczeń Jen. Trzeba przyznać, że można z nimi wykonać wiele kombinacji. W pierwszej kolejności zaczęłam od przysiadów.

Chodzenie w przysiadzie z gumą Chodzenie w przysiadzie z gumą Karolina Brzuszczyńska

Chodzenie w przysiadzie z gumą

Chodzenie w przysiadzie samo w sobie jest ciężkim ćwiczeniem, a dołożenie do niego gumy oporowej okazało się strzałem w dziesiątkę! Przy tym ćwiczeniu czułam ogromne palenie mięśni, nawet przy najmniejszych ruchach.

Odwodzenie nogi w tył z gumą Odwodzenie nogi w tył z gumą Karolina Brzuszczyńska

Odwodzenie nogi w tył z gumą

Odwodzenie nogi w tył z gumą można wykonywac na wiele sposóbów - na maszynie, z obciążeniem, na macie w podporze lub z gumą. Guma stawia duży opór, dzięki czemu nasze pośladki naprawdę mocno pracują.

Wypychanie bioder w górę Wypychanie bioder w górę Karolina Brzuszczyńska

Wypychanie bioder w górę

Wypychanie bioder w górę na jednej nodze Wypychanie bioder w górę na jednej nodze Karolina Brzuszczyńska

Wypychanie bioder w górę na jednej nodze

To trudniejsza formą poprzedniego ćwiczenia. Jeśli unoszenie bioder w górę na jednej nodze nadal jest dla Was zbyt łatwe, to zawsze można do tego ćwiczenia wykorzystać obcioązenie w postaci kettlebell's, hantelków, czy obciążników.

Wskoki na skrzynię Wskoki na skrzynię Karolina Brzuszczyńska

Wskoki na skrzynię

Wskoki na skrzynię, to ciekawe połączenie treningu wzmacniającego z treningiem cardio, które ze względu na wysoką intensywność wykonywałam jako ostatnie.

Muszę przyznać, że bardzo spodobały mi się ćwiczenia proponowane przez Jen Selter. Część z nich już dotychczas wykonywałam realizując swój plan treningowy, jednak takie zestawienie pozwoliło mi naprawdę mocno zaangażować do pracy mięśnie pośladków. Warto też podkreślić, że ćwiczenia które wykonuje modelka fitness są w większości oparte na izolacji mięśni pośladków bez angażowania do pracy mięśni nóg. Zdecydowanie mogę polecić treningi Jen Selter - są one intensywne, mocno angażują do pracy mięśnie pośladkowe i z pewnością przy regularnych ćwiczeniach widoczne są rezultaty.

Copyright © Agora SA