8 najlepszych rad od trenerów gwiazd

Jillian Michaels, Andrea Orbeck czy Jeanette Jenkins mają wieloletnie doświadczenie w trenowaniu gwiazd. To one stoją za atletyczną sylwetką Pink czy smukłymi figurami supermodelek. Dlatego, jeśli potrzebujesz dawki motywacji, zobacz, jakie mają najlepsze rady dla ćwiczących.
andrea orbec trening andrea orbec trening heidiklum.aol.com

Andrea Orbeck

rusz się

rusz się

Andrea Orbeck to trenerka supermodelek - Heidi Klum, Karoliny Kurkovej czy Doutzen Kroes. Fitness i zdrowe odżywianie to jej prawdziwe pasje, o które lubi pogłębiać.

Jeśli zaczynasz ćwiczyć i o treningu myślisz raczej jako o obowiązku, a nie o przyjemności, zamiast zaczynać od długich ćwiczeń interwałowych, wybierz 5 ćwiczeń, które lubisz (np. przysiady, wykroki, deska) i rób po 10 powtórzeń każdego, jeden blok po drugim. W przerwach między tymi blokami rób przez minutę pajacyki albo burpees (tutaj zobaczysz, jak je zrobić). Spalisz kalorie, będziesz ćwiczyć krócej, ale efektywnie, a przyjemność z ćwiczeń i chęć do urozmaicania przyjdzie z czasem.

jjdancer.com jjdancer.com jjdancer.com

Jennifer

Jennifer to tancerka, trenerka i choreografka, która pracowała z takimi gwiazdami, jak: Beyoncé, Kanye West, Kelly Rowland. Jennifer stworzyła JJ Dancer Technique, czyli trening oparty na kardio.

Jennifer pracuje jako trener personalny i podczas ćwiczeń ze swoimi klientami nie tylko mówi im co robić, ale ćwiczy razem z nimi, dzięki czemu zapewnia sobie codziennie aktywność. Jej sposób na motywację do ćwiczeń? "Nie mów o treningu, ale go wykonaj!" Wszystkim z nas zdarzało się odkładać ćwiczenia na następny dzień i robić wymówki, a przecież masz wszystko, co potrzeba do tego, żeby mieć świetne ciało. Wszystko zależy od ciebie!

Ramona Braganza trening Ramona Braganza trening lifestyle.xin.msn.com

Ramona Braganza

Ramona Braganza współpracuje m.in. z Jessicą Albą, Hallie Berry i Kate Beckinsale. Ramona jest autorką skutecznego trening 3 2 1. Zobacz, na czym on polega!

"Mam ponad pięćdziesiąt lat i nie będę ukrywać, że dużo pracy kosztuje mnie utrzymanie silnego i elastycznego ciała. Podziwiam moją 79 letnią mamę: Lucy, która prowadzi 10 zajęć fitness dla seniorów w tygodniu, włączając zumbę!" mój cel to zostać aktywną i sprawną w każdym wieku.

kira stoker trening kira stoker trening fatbottomslim.com

Kira Stokes

Kira Stokes stworzyła The Stoked Method, na którą składają się: Form (nauka jak działa nasze ciała), Function (zaangażowanie psychiczne w ćwiczenia), Fun (ćwiczenia to nie tylko ciężka praca, ale też zabawa), Fatigue (zmeczenie, które buduje naszą siłę) i Fuel (odpowiednie odżywianie).

"Zainwestuj w skakankę. Skakanie na skakance to jedna z najbardziej efektywnych metod na podniesienie tętna. Ja zawsze mam ją przy sobie, więc nie robię wymówek, że nie mogłam pójść na siłownię, żeby poćwiczyć."przyznaje Kira. Trenerka lubi często zmieniać treningi: czasem robi tylko kardio, czasem ćwiczy z obciążeniem, czasem idzie na jogę. "Trzeba ciągle zmieniać ćwiczenia, żeby nasze ciało się zmieniało" dodaje.

Michelle Lovitt trening Michelle Lovitt trening blogs.canoe.ca

Michelle Lovitt

Michelle Lovitt to trenerka gwiazd, takich jak: Courteney Cox, Mary-Louise Parker, Julianne Moore i Lauren graham (na zdj.). Michelle  trenuje także olimpijczyków. Jest ekspertem w programie Good Morning America, magazynach Self, Shape i Womens Health. Autorka książki Exercise For Your Muscle Type: the Smart Way to Get Fit.

"Chcę, żeby wszyscy mieli świadomość, że nie ma treningu, który będzie dobry dla wszystkich. Różnimy się od siebie i nie jest tak, że wykonując ten sam trening osiągniemy takie same rezultaty. Ważne jest dla mnie uczenie także o metabolizmie, zdrowym odżywianiu i tętnie. Jeśli zrozumiemy te rzeczy, będziemy lepiej ćwiczyć i żyć, a rezultaty przyjdą szybciej."

jeanette jenkins trening jeanette jenkins trening www.goredforwomen.org

Jeanette Jenkins

Jeanette Jenkins to trenerka Kelly Rowland, Alicii Keys i Pink. Jeanette specjalizuje się w wielu rodzajach treningów, m.in. w pilatesie i kickboxingu, które wykorzystuje pracując ze swoimi sławnymi klientkami.

"Sukces zaczyna się w głowie. Zawsze wierz w siebie. To ma wielką moc. Żeby osiągnąć cel, wizualizuj go. Stwórz plan i trzymaj się go, dzięki temu będziesz wiedzieć, jak poradzić sobie z przeszkodami i trudnymi momentami." radzi Jeanette.

jillian michaels trening jillian michaels trening jillian michaels

Jillian Michaels

Jillian od 20 lat pracuje jako trener personalny oraz jako trener w programach reality show. Najbardziej znana jest z programu "The Biggest Loser", który zdobył wielką popularność w USA. Tutaj przeczytasz więcej o metodzie ćwiczeń Jillian.

"Nie ważne gdzie ćwiczysz, w klubie fitness czy w domu, ważne jest to, żeby postawić na ćwiczenia angażujące dużo grup mięśni. Takie ćwiczenia wielostawowe to np. wykroki z hantlami w dłoniach i jednoczesne ćwiczenie bicepsu. Warto układać je w intensywne interwały. Taki trening szybko daje efekty,  spala więcej kalorii i wzmacnia serce." ? tłumaczy Jillian w magazynie Shape.

valerie waters valerie waters allure.com

Valerie Waters

Valerie Waters od 17 lat przygotowuje aktorów, m.in. Jennifer Garner i Jessicę Biel do ról w filmach akcji. Valerie jest ekspertką od fitnessu w Glamour, Vanity Fair i In Style. Stworzyła takie programy ćwiczeń, jak: "ValSlide", "Action Hero Babe" i "I Want My Bikini Body Back".

"Odchudzanie ma wiele pułapek. Jedną z nich są? diety! One sprawiają, że o negatywnie myślimy o jedzeniu, to dla nas niezdrowe."  zapewnia Valerie i dodaje: "według mnie wszystko sprowadza się do podjęcia decyzji. To ty musisz zadecydować czego chcesz. Droga do szczupłej sylwetki nie polega na życzeniu sobie, żeby ją mieć czy na wyrażaniu takiej nadziei. Nie osiągniesz też swojego celu czytając o trikach i sposobach gwiazd. To ty musisz wykonać tę pracę. Nie myśli też od razu, że szczupła sylwetka to masa wyrzeczeń. Zacznij stopniowy: ograniczaj przetworzone produkty, powoli eliminuj cukier, produkty z białej mąki, napoje gazowane, zacznij jeść prawdziwe jedzenie i zacznij się ruszać."

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.