Jedz duże porcje, ale mniej kalorii i chudnij. Jak chudnąć i się najadać?

Jesteś na diecie i ciągle odczuwasz głód? Wiecznie burczy ci w brzuchu, mimo że nie tak dawno jadłaś. W dodatku nie możesz się na niczym skupić, bo ciągle myślisz o jedzeniu. Na diecie wcale nie musisz głodować! Oto nasze sposoby na jedzenie dużych porcji i jednoczesne chudnięcie.
Zwiększ objętość swoich posiłków Zwiększ objętość swoich posiłków Fotolia

Zwiększ objętość swoich posiłków

Twoje posiłki są skromne, ledwo zrobisz kilka kęsów i już po obiedzie? Niedobrze! Wcale nie musi tak być. Na diecie nie trzeba głodować, wręcz przeciwnie, można nawet chodzić przejedzonym. Wystarczy odpowiednio zaplanować swoje posiłki i rozłożyć kalorie. Oto kilka trików od redakcji na jedzenie dużych, ale niekalorycznych porcji. 

Zobacz: Jak wygląda 100 kcal? Te porównania cię zaskoczą!

Grillowane mięso to świetne rozwiązanie na diecie Grillowane mięso to świetne rozwiązanie na diecie Fotolia

Wymień jedne produkty na drugie

Zmniejsz ilość węglowodanów, zamiast tego dodaj do posiłków więcej produktów białkowych np mięso. Zamiast sosów użyj zwykłej oliwy z oliwek z dodatkiem przypraw lub jogurtu naturalnego. Postaw na makaron ryżowy, który jest lekki, dzięki temu możesz go zjeść więcej, tym samym zwiększając objętość swojego posiłku. 

Zobacz: Jak trenują najpopularniejsze gwiazdy fitness na świecie? Ranking ćwiczeń najlepszych trenerek na Instagramie

Dużo warzyw w diecie Dużo warzyw w diecie Fotolia

Jedz dużo warzyw

Dodawaj, jak najwięcej warzyw do swoich posiłków. Warzywa mają dużo błonnika, która pozwoli ci szybciej odczuć sytość. Ponadto, dzięki warzywom, które mają mało kalorii zwiększysz objętość swojego posiłku i poczujesz się lepiej najedzona

Tłuszcze po smażeniu Tłuszcze po smażeniu Fotolia

Uważaj na tłuszcze

Tłuszcze mogą być zdradliwe. To najbardziej kaloryczny makroskładnik bo w 1 gramie ma aż 9 kcal. dlatego ogranicz ich spozycie, postaw na zdrowe tłuszcze, które dodasz na zimno do potraw np. oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej z lnu. 

nie rezygnuj z tłuszczu - on zwiększa uczucie sytości po posiłku, jednak uważaj na 'ukryte' tłuszcze w potrawach, które sa pozostałościami np po smażeniu. Takie produkty możesz odsączyć z tłuszczu np. za pomocą papieru. 

Zupa krem na diecie Zupa krem na diecie Fotolia

Wybieraj produkty z duża ilością wody

Warzywa, owoce, czy zupy - to produkty zazwyczaj nisko kaloryczne, ale dzięki swojej objętości mogą zapełnić twój żołądek i zaspokoić na jakiś czas uczucie głodu. Postaw na owoce takie, jak arbuz, gotowane warzywa np. brokuły, czy zupy typu kapuśniak, ogórkowa, czy pomidorowa. 

Zobacz: Dlaczego twoje mięśnie nie rosną? 5 powodów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.