Jak wygląda 100 kcal? Te porównania cię zaskoczą!

100 kalorii może się od siebie różnić. Jak wygląda 100 kcal owoców i warzyw, a jak wygląda 100 kcal pochodzące z żywności przetworzonej? Będziesz zdziwiona, jakie różnice są między tymi wszystkimi produktami.
Tak wygląda 100 kalorii Tak wygląda 100 kalorii Pinterest

Talerz marchewek

Surowe marchewki to świetne warzywo pełne witamin w tym karotenu, który doskonale wpływa na naszą karnację. Możesz zjeść ich aż cały talerz, bo jedna marchewka ma zaledwie 15 kalorii. To tez świetna alternatywa dla frytek! Pokrój marchewki w cienkie paski, przypraw i wrzuć do piekarnika, a będziesz miała świetną przekąskę. 

m&m's - jak wygląda 100 kalorii m&m's - jak wygląda 100 kalorii https://www.instagram.com/p/Bjsw1rrFUWh/?tagged=mms

25 m&m'sów

Kto nie kocha m&m'sów? 100 kalorii to 25 m&m'sów bez orzeszków. Zjadając całą garść dostarczysz ich już ponad 200 kalorii. W 100 gramach to aż ok 500 kalorii. Sporo, jak na takie małe, niewinne cukierki ;)

ćwiartka arbuza - ile ma 100 kalorii ćwiartka arbuza - ile ma 100 kalorii https://www.instagram.com/brak.designu_/

Ćwiartka średniej wielkości arbuza

Arbuzy! Je można jeśc bez opamiętania. Jeden wielki i ciężki arbuz składa się tak naprawdę prawie z samej wody. Dlatego aż cała jego ćwiartka będzie miała tylko 100 kalorii. Arbuz w 100 gramach ma 30 kalorii, to naprawdę bardzo mało. 

Żelki- ile mają kalorii Żelki- ile mają kalorii https://www.instagram.com/thesliceofliving/

14 żelek

Żelki mimo, że wyglądają niewinnie, to maja w sobie wiele cukru. 100 kalorii to zaledwie 14 żelek. Żelki typu Haribo mają w 100 gramach aż 343 kalorie. 

Zobacz: Te zdjęcia przed i po udowadniają, że waga nie świadczy o wyglądzie

Lizak - ile ma kalorii Lizak - ile ma kalorii https://www.instagram.com/sabkhajayenge/

2 lizaki

100 kalorii to 2 lizaki, nieduże... Jeden lizak typu chupa chups ma ok 45 kalorii. Dlatego jeśli chcesz zmieścić się w 100 kaloriach to możesz pozwolić sobie na dwa.

Zobacz: Pyszne i bezkarne, czyli 5 przepisów na fit desery od Ani Lewandowskiej

Truskawki - ile mają kalorii? Truskawki - ile mają kalorii? https://www.instagram.com/myfitness.pl/

Miska truskawek

Truskawki w 100 gramach mają zaledwie 32 kalorie. 100 kalorii to cała miska truskawek! W przypadku truskawek nie musisz martwić się o to ile mają kalorii. Jedz śmiało do woli, bo to jeden z najzdrowszych owoców! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.