Problem z zaparciami dotyczy wielu kobiet. Poznaj 5 najczęstszych przyczyn i wyeliminuj je ze swojego życia!

Zaparcia to najczęściej wynik złej diety. Ale nie zawsze. Mogą sygnalizować niektóre choroby. Sprawdź dlaczego dotykają także ciebie i rozwiąż ich problem raz na zawsze! Pożegnaj się z uciążliwym uczuciem pełności.
Dieta uboga w błonnik może być powodem zaparć. Dieta uboga w błonnik może być powodem zaparć. Pinterest

Zbyt mało błonnika w diecie

Jeśli w diecie nie pojawiają się regularnie owoce i warzywa, które są bogate w błonnik pokarmowy, mogą się pojawić uciążliwe zaparcia. Błonnik nie tylko zapewnia uczucie sytości, co jest bardzo ważne dla osób pragnących zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale też reguluje pracę jelit i wpływa na regularność wypróżnień. Tak więc - zrób rachunek sumienia i przegląd lodówki. Może pora iść na zakupy do warzywniaka? 

5 błędów dotyczących spożywania białka. Przestań je popełniać, a szybciej schudniesz i pięknie wyrzeźbisz mięśnie!

Niektóre leki powodują zaparcia. Niektóre leki powodują zaparcia. Pinterest

Przyjmowanie niektórych leków może powodować zaparcia

Jeśli ostatnio przyjmowałaś większe ilości leków przeciwbólowych lub zaczęłaś przyjmować (albo zmieniłaś) leki antykoncepcyjne, może to być przyczyną zaparć. Takie problemy powodują także leki antydepresyjne, leki na nadciśnienie, czy przyjmowanie żelaza. W takiej sytuacji możesz poprosić lekarza o zmianę leków. 

Zdrowe obiady w 30 minut

Zbyt mało ruchu to jeden z powodów zaparć. Zbyt mało ruchu to jeden z powodów zaparć. Pinterest

Zbyt mało ruchu wpływa negatywnie także na układ pokarmowy

Jeśli ostatnio nie poświęcałaś zbyt wiele czasu na aktywność fizyczną i pojawiły się zaparcia, być może powodem takiego stanu rzeczy jest właśnie za mało ruchu. Idź na fitness, basen, zrób krótki trening biegowy. Organizm domaga się ruchu. Pamiętaj przy tym o odpowiednim nawadnianiu go!

Dieta dr Ornisha. W zgodzie z własnym metabolizmem

Dobre nawodnienie organizmu chroni przed zaparciami. Dobre nawodnienie organizmu chroni przed zaparciami. Pinterest

Złe nawodnienie organizmu

Przyjmowanie zbyt małych ilości płynów także może być powodem zaparć. Pij minimum 2 litry wody dziennie. Najlepiej regularnie, w mniejszych ilościach.

Witarianizm. Surowa dieta oczyszczająca organizm

Problem z zaparciami dotyczy częściej kobiet, niż mężczyzn. Problem z zaparciami dotyczy częściej kobiet, niż mężczyzn. Pinterest

Zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną zaparć

Jeśli zaparcia towarzyszą ci od dłuższego czasu i uważasz, że nie jest temu winna zła dieta lub przyjmowane leki - idź do lekarza. Być może powodem zaparć w twoim przypadku są problemy z hormonami. Zaparcia często pojawiają się u osób, które cierpią na niedoczynność przysadki mózgowej lub nadczynność tarczycy.

Dieta ABS. 12 produktów na płaski brzuch

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.