Unikaj tych napojów! Dowiedz się jak dużo mają kalorii i dlaczego są niezdrowe. Podpowiadamy, czym je zastąpić.

Choć niektóre z nich wyglądają niewinnie, a na etykietach widnieje zachęcające "light", zanim sięgniesz po niektóre napoje, przeanalizuj ich skład. W puszkach i butelkach kryją się słodkie tajemnice. Dosłownie.
Po napój energetyczny lepiej sięgać tylko w sytuacjach awaryjnych. Po napój energetyczny lepiej sięgać tylko w sytuacjach awaryjnych. Pinterest

Odstaw energetyki!

O fatalnym wpływie popularnych energetyków na nasz organizm można by napisać cały elaborat. Zapewne doskonale wiesz, dlaczego nie należy po nie sięgać. My jednak pozwolimy sobie przypomnieć, ile cukru mają tego typu napoje. Mała puszka zawiera około 5 łyżeczek cukru! Jeśli dbasz o figurę i zdrowie, lepiej wypij małą kawę.   

Napoje typu light mają mało kalorii, ale sporo niezdrowych składników. Napoje typu light mają mało kalorii, ale sporo niezdrowych składników. Pinterest

Napoje typu light w zbyt dużej ilosci mogą szkodzić zdrowiu

Jeśli przestudiujemy etykietę puszki lub butelki tego typu napoju, przekonamy się, ze rzeczywiście mają niewiele kalorii. To nie oznacza wcale, ze są zupełnie "niewinne". Napoje typu light są często słodzone aspartamem. Jego przedawkowanie może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i samopoczucia: bezsenność, kłopoty trawienne, rozdrażnienie. Zamiast napoju light, lepiej sięgnij po świeżo wyciskany sok owocowy lub szklankę wody z dodatkiem cytryny.

Witaminowe shooty - samo zdrowie [5 przepisów]

Napoje gazowane mogą być bardzo niezdrowe. Napoje gazowane mogą być bardzo niezdrowe. Pinterest

Picie gazowanych napojów - negatywne skutki dla organizmu

Napoje gazowane często zawierają szkodliwe dla zdrowia barwniki, a niektóre z nich mają działanie rakotwórcze. Poza tym takie napoje osłabiają kości, bo przyspieszają wydalanie z organizmu wapnia. Działają uzależniająco i zawierają kwas fosforowy, który niszczy zęby.

Czy warto wybrać mleko bez laktozy?

Jeśli masz ochotę na sok owocowy, wybierz taki bez konserwantów! Jeśli masz ochotę na sok owocowy, wybierz taki bez konserwantów! Pinterest

Świeży sok zamiast pastertyzowanego

Proces pasteryzacji soków odbywa się w temperaturze od ok 70°C, do 100°C. W ten sposób  zabija się obecne w soku mikroorganizmy, które powodują szybsze psucie się takiego produktu. Dzięki temu może stać na sklepowej półce przez kilka miesięcy. Niby nic złego, ale proces pasteryzacji niszczy przy okazji wszystko, co w soku owocowym cennego - witaminy i antyoksydanty. Lepiej wydać kilka złotych wi9ęcej i kupić sok niepasteryzowany. A najlepiej - zrobić sok samodzielnie w domu!

Kefir - dlaczego warto włączyć go do codziennej diety?

Mleko smakowe ma zwykle bardzo dużo cukru. Mleko smakowe ma zwykle bardzo dużo cukru. Pinterest

Mleko smakowe ma sporo cukru i sztucznych aromatów

Mleko smakowe? Brzmi niewinnie. Tymczasem mleczne napoje smakowe potrafią mieć bardzo niekorzystny dla naszego zdrowia i figury skład. Przeważnie jest bardzo słodkie, zawiera sztuczne barwniki i aromaty które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Kupując mleko inne niż tradycyjne, lepiej sięgnąć po sojowe, czy migdałowe i to dobrej jakości!  

Czy kawa tuczy?

Kawa z dodatkami typu bita śmietana ma całą masę kalorii. Kawa z dodatkami typu bita śmietana ma całą masę kalorii. Pinterest

Kawa z dodatkami to bomba kaloryczna

Kawa? Czemu nie! Z umiarem oczywiście. Jeśli jednak dbasz o sylwetkę, zrezygnuj z dodatków do niej. W szczególności z bitej śmietany! 100 g bitej śmietany to ok 250 kcal! Ta dodawana do kawy w kawiarniach, przeważnie jest gotowym produktem z puszki. Ma masę konserwantów!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.