5 prostych rzeczy, które powinnaś robić każdego ranka, by pozostać zdrowa i szczupła

Jak pozostać zdrową, piękną i zgrabną? To pytanie zadaje sobie chyba każda kobieta. Zobacz, co powinnaś robić każdego ranka, by przez lata cieszyć się nienagannym zdrowiem oraz dobrą formą.
Ssanie oleju Ssanie oleju fotolia.com

Ssanie oleju (oil pull)

Oczyszczenie zatok, zdrowe gardło, gładka skóra i totalna detoksykacja organizmu - to właśnie niezwykłe właściwości ssania oleju

Wystarczy rano, na czczo, zaraz po przebudzeniu płukać jamę ustną 1-2 łyżkami oleju przez 10-15 minut. Należy uważać i pod żadnym pozorem nie można go połykać! Zebrane są w nim wszystkie bakterie, których chcemy się pozbyć. Trzeba je wypluć do toalety, a jamę ustną dobrze wypłukać i wyszorować pastą do zębów. Kuracja ta przynosi niesamowite korzyści dla naszego zdrowia, jeśli wykonywana jest regularnie.

Ciepła woda z cytryną Ciepła woda z cytryną fotolia.com

Woda z cytryną

Szklanka ciepłej wody z cytryną, wypita z samego rana, przynosi wiele korzyści naszemu zdrowiu. Nie tylko poprawia nawodnienie oraz dostarcza witaminy C, ale także przyspiesza metabolizm, wspomagając odchudzanie.

Witaminy z grupy B Witaminy z grupy B fotolia.com

Suplementacja witamin

D3+K2, wit. B comlex i omega-3. To podstawowe witaminy, których suplementacja powinna mieć miejsce każdego dnia. 

Kwasy omega-3 pomagają zapobiec chorobom, zachować młodość i poprawić nastrój. Stanowią budulec naszych komórek, a dzięki nim błona komórkowa lepiej funkcjonuje, co usprawnia wszystkie procesy życiowe. Przy niskiej zawartości ryb w codziennej diecie, suplementacja kwasów omega-3 jest konieczna.

Niedobór witaminy D3 jest niekorzystny dla naszego organizmu. Na jej niedobór wpływa m.in. niedostateczna ekspozycja na światło słoneczne. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforu w jelicie cienkim. Odpowiada również za prawidłowy przebieg mineralizacji kości i zębów, a także pomaga utrzymać stałe stężenie wapnia i fosforu we krwi, zapobiegając demineralizacji kości.

Suplementacja B complex, czyli zbiór witamin z grupy B, jest bardzo pożyteczna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Odpowiadają za prawidłową pracę układy nerwowego, biorą udział w procesach metabolicznych, a także odpowiadają za poprawne funkcjonowanie układu pokarmowego. Jednak ze względu na to, że są one rozpuszczalne w wodzie, to wraz z moczem i potem usuwane są z organizmu. Właśnie dlatego trzeba je codziennie dostarczać z pożywieniem lub w formie suplementów.

Rozciąganie Rozciąganie fotolia.com

Poranne rozciąganie

Poranne rozciąganie to nie tylko dawka pozytywnej energii na cały dzień. Jeśli będziesz regularnie rozciągać swoje ciało usprawnisz je, zwiększając swoją ogólną sprawność fizyczną. Stawy będą pracować lepiej i sprawniej, mięśnie będą zawsze posłuszne i chętne do współpracy. Poczujesz się dużo lepiej i lżej, a poranny kubek kawy może okazać się niepotrzebny. Wystarczy zaledwie 10 minut każdego ranka ;)

Regularne nawilżanie Regularne nawilżanie fotolia.com

Nawilżanie ciała

Zdrowe i piękne ciało, to także odpowiednio nawilżona skóra! Niestety, ale spora część zaniedbuje tę czynność, a jak wiadomo systematyczność to podstawa. Rano, gdy nie masz zbyt dużo czasu użyj balsamu, który wchłania się momentalnie, jednocześnie nawilżając skórę - tu idealnie sprawdzi się balsam na bazie kwasu hialuronowego. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.