Te 5 pozornie zdrowych produktów powinno jak najszybciej zniknąć z twojej lodówki i menu! Sprawdź które i dowiedz się dlaczego!

Zrób porządki w lodówce! Na pewno znajdziesz w niej produkty, które uchodzą za bardzo zdrowe lub fit, a w rzeczywistości są niewiele wartymi bombami kalorycznymi z całą tabliczką Mendelejewa w składzie. Czytaj etykiety w trosce o swoje zdrowie i figurę.
Miód z supermarketów w okazyjnej cenie często jest niewiele wart Miód z supermarketów w okazyjnej cenie często jest niewiele wart Pinterest

Kupując miód, lepiej zainwestować w ten prawdziwy

Na sklepowych półkach pełno jest słoiczków z pięknym miodem w złotym kolorze. Do tego w atrakcyjnej cenie. Większość z nich, to tak naprawdę sztuczne miody - produkty syntetyczne, powstałe z sacharozy. Tym sposobem miód sztuczny nie ma unikalnych właściwości miodu naturalnego, mi.n tych wspierających naszą odporność.  

Tych 6 zdrowych produktów, to jednocześnie bomby kaloryczne! Jeśli dbasz o linię, jedz je z umiarem!

Mleko smakowe jest oczywiście pyszne, ale ma całą masę cukru i polepszaczy smaku Mleko smakowe jest oczywiście pyszne, ale ma całą masę cukru i polepszaczy smaku Pinterest

Mleko smakowe ma bardzo dużo cukru

Jeśli weźmiesz do ręki buteleczkę ulubionego mleka smakowego i uważnie przeczytasz etykietkę, zdziwisz się, jak wiele cukru ma w sobie ten napój. Jeśli pijesz je od czasu, do czasu, można na to przymknąć oko. Jeśli jednak nie możesz spożywać tradycyjnego mleka i zastępujesz je np. migdałowym, sprawdź, czy rzeczywiście ma w sobie migdały, a nie przetworzony cukier.

5 produktów, których nigdy nie zjadłby dietetyk

Bardzo dużo ludzi wciąż zastępuje masło margaryną Bardzo dużo ludzi wciąż zastępuje masło margaryną Pinterest

Margaryna zamiast masła? Do rozważenia

Zmiana masła na margarynę, może być rzeczywiście ratunkiem dla osób ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i nie wierzyć we wszystko, co słyszymy w telewizyjnych reklamach. Przede wszystkim kupowanie margaryny ze względu na dodatek witamin (najczęściej  A i D) jest niezbyt rozsądne - to syntetyczne dodatki. Równie dobrze dostarczyć te witaminy w postaci tabletki.

6 nietypowych przepisów na zdrowe przekąski

Gotowe sosy do sałatek mają całą masę konserwantów, cukru i polepszaczy smaku Gotowe sosy do sałatek mają całą masę konserwantów, cukru i polepszaczy smaku Pinterest

Sosy do sałatek najlepiej robić samodzielnie

Jeśli należysz do osób, które chętnie używają gotowych sosów do sałatek, pozbądź się tego nawyku. Lepiej przygotować taki sos samodzielnie np. z oliwy, octu, miodu, cytryny i musztardy. Szybko, tanio i zdrowo. Producenci gotowych sosów, często deklarują, że ich produkty są niskotłuszczowe. Owszem, ale często mają w swoim składzie bardzo dużo kalorii.  

Kulki mocy - zdrowe, pyszne i bez pieczenia

Ser żółty powinien być jak najlepszej jakości. Ser żółty powinien być jak najlepszej jakości. Pinterest

Ser żółty? Tylko najlepszej jakości!

Ser żółty ma sporo tłuszczu i kalorii. Nie oznacza to jednak, ze musisz całkowicie z niego rezygnować. Ogranicz po prostu jego spożycie, a kupując ser, staraj się wybierać produkt dobrej jakości. Zrezygnuj z sera tostowego w plasterkach, jego skład często pozostawia wiele do życzenia. 

5 przepisów na fit desery z warzywami w roli głównej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.