6 sposobów na "odchudzenie" pizzy! Jedz bez obaw o wagę

Kto nie kocha pizzy! Tyle, że jeden jej kawałek może mieć nawet 600 kcal! Zamiast odmawiać sobie tego przysmaku, podpowiadamy co zrobić, żeby znacznie obniżyć kaloryczność tego przysmaku. Smacznego!
Sposoby 'odchudzenia' pizzy Sposoby 'odchudzenia' pizzy Fotolia

Wybierz chude wędliny

W pierwszym odruchu zwykle sięgamy po kiełbasę typu pepperoni. Nic dziwnego - jest pyszna, ale jej 100 g to aż 500 kcal! Jeśli chcemy obniżyć kaloryczność naszej pizzy, warto sięgnąć po chudsze wędliny np. szynkę prosciutto - ma o połowę mniej kalorii.

Sposoby 'odchudzenia' pizzy Sposoby 'odchudzenia' pizzy www.instagram.com/wheresmyfork

Postaw na lżejszy ser

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, ze pizza bez mozzarelli. To prawda, ale można wybrać jej odpowiednik light. Podczas, gdy 100 g tradycyjnej mozzarelli to ok 250 kcal, mozzarella light ma ich około 150!

Sposoby 'odchudzenia' pizzy Sposoby 'odchudzenia' pizzy www.instagram.com/breadbosses

Zmień ciasto na razowe

100 g tradycyjnego ciasta pizzy ma około 250 kcal. Jeśli zdecydujemy się zmienić mąkę na razową lub gryczaną, ta wartość niewiele się zmieni, ale pizza będzie dużo zdrowsza, bo m.in.: bogatsza w błonnik, a on - jak wiadomo - doskonale wpływa na pracę jelit i hamuje uczucie głodu. 

Sposoby na 'odchudzenie' pizzy Sposoby na 'odchudzenie' pizzy Fotolia

Zrezygnuj z białych sosów

Jeśli masz ochotę na pizzę typu carbonara, musisz pamiętać, że biały sos to bomba kaloryczna! Przygotowując domową pizzę najlepiej samemu zrobić lekki sos ze świeżych pomidorów, czosnku i bazylii. Będzie o wiele lżejszy i zdrowszy. 

Sposoby na 'odchudzenie' pizzy Sposoby na 'odchudzenie' pizzy www.instagram.com/wheresmyfork

Oliwa pod kontrolą

Łyżka oliwy z oliwek to dodatkowe 100 kcal. Polewając pizzę oliwą, co często roimy zupełnie odruchowo, zużywamy jej zwykle o wiele więcej. Tak więc lepiej zastanowić się, czy jest niezbędna. 'Podkręcić' smak pizzy można w inny, 'lżejszy' sposób, np za sprawą świeżo zmielonego pieprzu lub garści rukoli. 

Sposoby 'odchudzenia' pizzy Sposoby 'odchudzenia' pizzy www.instagram.com/wheresmyfork

Odpowiednie dodatki

Zdecydowanie zrezygnuj z ananasa, boczku, czy wieprzowiny. Postaw raczej na oliwki i kurczaka. Jako pyszny dodatek do pizzy doskonale sprawdzą się pomidorki koktajlowe, pieczarki, papryka lub świeża rukola. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.