Intensywnie oczyszczająca i upiększająca 10-dniowa kuracja, którą sprawdziłam na sobie. Potrzebujesz tylko jednego składnika

Picie rano wody z cytryną jeszcze nigdy nie było takie modne. Gwiazdy każdego dnia zachwalają spektakularne działanie tej prostej mieszanki, najczęściej wypijanej na czczo, która podkręca metabolizm, podnosi odporność i dodaje energii. Jak się okazuje, istnieje pewna krótka, ale bardzo skuteczna kuracja z użyciem soku z cytryny, którą sprawdziłam na sobie. Zobaczcie, na czym polega!
. . Fotolia

Zastrzyk witaminy C i nie tylko

Kuracja, którą dzisiaj chciałam wam przybliżyć, bazuje na soku z cytryny. Jest on cennym źródłem witaminy C, która niweluje wolne rodniki i działa odmładzająco. 

Warto wiedzieć, że sok z cytryny, dzięki zawartości witamin, mikroelementów i innych związków doskonale radzi sobie z rozpuszczaniem złogów soli w organizmie i nadmiaru śluzu, który często odpowiada za rozwój infekcji i chorób.

Gdyby argumentów na rzecz soku z cytryny jeszcze było mało, dochodzi kolejna ważna kwestia - zawiera hormony fitoestrogenowe, niezwykle ważne dla kobiet, zwłaszcza w dojrzałym wieku.

O soku z cytryny powinny również pamiętać osoby palące papierosy, gdyż każdy zapalony papieros niszczy dużą ilość witaminy C.

Myślisz, że szklanka wody z cytryną wypijana każdego dnia wystarczy? Dzisiaj proponuję wam znacznie mocniejsze uderzenie, prawdziwy zastrzyk witaminy C!

. . Fotolia

Plan przeprowadzenia 10-dniowej kuracji

Ta metoda intensywnego oczyszczania organizmu jest niezwykle prosta i bazuje na wypijaniu każdego dnia większej ilości soku z cytryny, a następnie stopniowe zmniejszanie jej.

1 dzień - sok wyciśnięty z 1 cytryny

2 dzień - 2 cytryny

3 dzień - 3 cytryny

4 dzień - 4 cytryny

5 dzień - 5 cytryn

6 dzień - 5 cytryny

7 dzień - 4 cytryny

8 dzień - 3 cytryny

9 dzień - 2 cytryny

10 dzień - 1 cytryny

Sok śmiało można rozcieńczyć niegazowaną wodą, jeżeli bardzo przeszkadza nam kwaśny smak. Jednak warto spróbować czystego soku z cytryn - nie wszyscy wiedzą, że wypijany regularnie, w większych ilościach zaczyna być w smaku... słodki!

cytryna cytryna Fot. Shutterstock

Jak to zrobić?

Przed wyciśnięciem soku z cytryn, należy je dokładnie i mocno wymasować, żeby puściły więcej soku. Następnie przekrajamy je na pół i wyciskamy sok. Należy wypić go od razu, by sok zachował wszystkie cenne składniki.

Myślisz, że taki sok z cytryny wypijany w dużych ilościach, może zakwasić twój organizm? Grubo się mylisz! Działa on alkalizująco i odkwasza nasz organizm. 

. . Fotolia

Co jeszcze można dodać do takiej mieszanki?

Jeżeli masz opory przed wypijaniem samej wody z sokiem z cytryn, śmiało możesz dodać składniki, które podkręcą jej smak. Doskonałym pomysłem będzie sięgnięcie po miód, który doda mieszance nieco słodyczy, można też dodać plasterki świeżego imbiru lub listki orzeźwiającej mięty.

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay

Co zrobić z taką ilością skórek od cytryny?

Przy wykorzystywaniu takiej ilości cytryn, warto zastanowić się, jak wykorzystać pozostałe skórki z cytryn. Zawierają one cenne fitocydy i olejki eteryczne, które pozytywnie wpływają na pracę serca, naczyń krwionośnych i mózgu. 

Warto kupić cytryny ekologiczne - wtedy bez problemu można je dokładnie wyszorować, sparzyć wrzątkiem i dorzucić do słoika z miodem, który nabierze apetycznego, cytrusowego aromatu i będzie idealny do herbaty. 

 Fot. 123RF

Kto nie powinien stosować kuracji cytrynowej?

Są jednak osoby, które powinny uważać na taką ilość soku z cytryny. Zalicza się to nich przede wszystkim tych, którzy cierpią na choroby układu pokarmowego i wrzody. Te osoby powinny zostać pod kontrolą lekarza, który z pewnością je uprzedzi, jakich produktów nie powinny spożywać.

Więcej o: