Warzywa mają mało kalorii i większość ma niską zawartość węglowodanów. Bogate w wodę zwiększają objętość twojego posiłku. Dzięki nim możesz się najeść i nie dostarczyć zbyt dużej ilości kalorii. W dodatku wysoka zawartość błonnika w warzywach sprawia, że dłużej pozostajesz syta i nie podjadasz. Dołóż warzywa do każdej potrawy.
Może się to wydawać oczywiste, ale niejednokrotnie jemy z przyzwyczajenia, aby zaspokoić głód lub po prostu z nudów. Jedz tylko wtedy, gdy odczuwasz głód w żołądku, aby uniknąć bezmyślnego jedzenia.
Zadaj sobie pytanie, czy naprawdę jesteś głodna, zanim sięgniesz po kolejną przekąskę. Zrób test - kiedy masz ochotę na ciastko, poczekaj chwile, jeśli ci przejdzie zjedz coś bardziej wartościowego, żeby zaspokoić głód.
Niekiedy uczucie głodu może być mylone z uczuciem pragnienia. Pij minimum 1,5 litra wody dziennie. Kup ogromną butelkę wielokrotnego użytku i trzymaj ją przy sobie przez cały czas. Jeśli masz tendencję do zapominania o piciu, ustaw przypomnienia na telefonie.
Nie tylko warzywa mają błonnik. Postaw na produkty takie, jak otręby, płatki owsiane, produkty pełnoziarniste, czy owoce. Błonnik obniża stężenie glukozy we krwi, dzięki czemu zapobiega napadom głodu.
Ostre potrawy zwiększają termogenezę, podnosząc temperaturę ciała, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Dodawaj do wszystkich słonych potraw, takie przyprawy jak: kurkuma, pieprz, chilli, czy imbir. To naturalne spalacze tłuszczu i wspomagacze odchudzania.