Sposoby na kaca. Zobacz, jak sobie poradzić ze złym samopoczuciem następnego dnia

Sposobów na kaca jest wiele, ale tylko niektóre są skuteczne. Poniżej przedstawiamy te, które postawią cię na nogi i sprawią, że po imprezie zostaną tylko dobre wspomnienia.
Wodę z cytryną powinny pić osoby mające kamienie nerkowe i dnę moczanową Wodę z cytryną powinny pić osoby mające kamienie nerkowe i dnę moczanową Fot. 123RF

Uzupełnij płyny przed pójściem spać

Zanim położysz się spać, wypij sporą ilość wody. Alkohol bardzo odwadnia, dlatego nie zostawiaj tej sprawy do rana i zatroszcz się o dostarczenie dużej ilości wody zaraz po imprezie. Silny ból głowy następnego dnia w dużym stopniu jest efektem braku odpowiedniej ilości płynów. Jeśli na co dzień nie bierzesz żadnych leków, możesz przed snem wziąć proszek przeciwbólowy, ale upewnij się, że nie zareaguje źle z alkoholem. Lepiej trzymaj się z daleka od tabletek z ibuprofenem - bezpieczniejszą opcją będzie alkazeltzer. Ustaw budzik na rozsądną porę. Lepiej stracić dwie godziny niż cały dzień, dlatego postaraj się wyspać.

Przepisy na domowe musli Przepisy na domowe musli www.dailydigest.nl

Zjedz pożywne śniadanie

Jajecznica lub omlet to dobre rozwiązanie. Dostarczysz swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników, a białko przywróci cię do życia. Z samego rana spróbuj wypić wodę z dużą ilością cytryny - tym sposobem zafundujesz sobie mały detoks. Możesz kupić także napój izotoniczny. Taki, który piją sportowcy. On świetnie uzupełni stracone elektrolity.

Co twoje zajęcia fitness mówią o tobie Co twoje zajęcia fitness mówią o tobie fotolia

Trening? Tak, ale lekki!

Jeśli kac należy do tych ścinających z nóg, które sprawiają, że nie masz ochoty na nic innego, niż leżenie w łóżku, powstrzymaj się od ćwiczeń. Nawet, jeśli męczą cię wyrzuty sumienia, bo oprócz kalorii w alkoholu dostarczyłaś je w postaci tuczących przekąsek i deserów. Nic się nie stanie, jeśli tego dnia odpoczniesz i zregenerujesz siły. Jeśli kac nie jest zbyt duży i nie możesz usiedzieć w domu, poćwicz, ale postaw na niezbyt forsowny trening. Intensywne ćwiczenia, przy których silnie się pocisz pozbawią organizm elektrolitów, a na kacu i tak ich poziom jest zachwiany. Lekki trening przyspieszy proces przemiany materii, a przez to alkohol i toksyczne produkty jego przemiany będą szybciej usunięte z organizmu. Pamiętaj o tym, żeby dużo podczas treningu pić. To zapobiegnie odwodnieniu.

Mała czarna niesie ze sobą dużo nieoczekiwanych korzyści! Mała czarna niesie ze sobą dużo nieoczekiwanych korzyści! Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Zrezygnuj z kawy i klina

Niech nie przyjdzie ci do głowy stosowanie zasady: czym się zatrułeś, tym się lecz. Poczujesz tylko chwilową ulgę, ale twoja wątroba już nie. Kofeina również nie jest najlepszym rozwiązaniem na kaca, dlatego kawę zostaw na inny dzień. Mamy jednak nadzieję, że potrafisz zachować umiar, a nasz poradnik do niczego ci się nie przyda!

. . Fotolia

Pójdź na spacer

Wystarczy stawiać jedną nogę przed drugą, aby być zdrowszym, mieć więcej energii i zahamować proces starzenia. A to nie wszystkie korzyści, jakie wynikają z regularnych spacerów. Masz kaca? Wyjdź się przewietrzyć! 

. . Pinterst

Wypij sok pomidorowy

Jeżeli masz ciężki poranek - sięgnij wtedy po sok pomidorowy! Znajdziemy w nim wapń, magnez, żelazo i potas - a więc wszystkie najważniejsze składniki mineralne. Dodatkowo ukryte są w nich rzadkie pierwiastki, jak mangan, czy kobalt. Dzięki temu możemy szybko uzupełnić braki elektrolitów i poczuć się lepiej!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.