Rób te 4 rzeczy żeby pozbyć się oponki na brzuchu raz na zawsze!

Masz tendencje do przybierania na wadzie i odkładania się tkanki tłuszczowej na brzuchu? Robienie brzuszków w tym nie pomoże. Wykonuj te4 rzeczy regularnie, a dzięki temu pozbędziesz się tanki oponki na brzuchu raz na zawsze!
Oponka na brzuchu Oponka na brzuchu Fotolia

Oponka na brzuchu

Oponka na brzuchu to nic innego, jak nagromadzona tkanka tłuszczowa. U osób z figurą tzw. jabłka tkanka tłuszczowa najczęściej gromadzi się w okolicach brzucha i boczków. Niestety u osób, u których jest to uwarunkowane genetycznie, ta partia ciała jest jedną z trudniejszych w trakcie odchudzania. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Rób te 4 rzeczy regularnie, a z pewnością osiągniesz wymarzoną sylwetkę. 

Trening metaboliczny Trening metaboliczny Karolina Brzuszczyńska

Dodaj do swojego planu trening interwałowy

Trening interwałowy o wysokiej intensywności, czyli tzw HIIT, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha. Wykonuj trening interwałowy po każdym treningu siłowym lub jako osobną jednostkę treningową. 

Tłuszcze Tłuszcze fotolia

Jedz więcej tych produktów

1. Tłuszcze jednonienasycone

Są niezwykle ważne w naszej diecie. Przede wszystkim produkty bogate w OMEGA 3 wpływają na hormon sytości zwany leptyną. Dieta bogata w Omega 3 sprawia, że mniej podjadamy w ciągu dnia i dłużej chodzimy najedzeni. Dlatego wprowadź do swojej diety te produkty:

- awokado

- jajka

- orzechy włoskie

2. Produkty bogate w błonnik

Błonnik obniża stężenie glukozy we krwi, dzięki temu posiłki wysokobłonikowe sycą na dłużej. Dodatkowo błonnik poprawia metabolizm oraz persytaltykę jelit, dzięki czemu przyspiesza trawienie. Dlatego wprowadź do swojej diety te produkty:

- warzywa - marchew, papryka, dynia, buraki, brokuły

- owoce - śliwki, maliny, truskawki, gruszki, jabłka

- płatki owsiane i otręby

- produkty pełnoziarniste

3. SUPERFODS

Superfoods to produkty posiadające wysoką wartość odżywczą. Dieta bogata w tego typu produkty odżywia nas i syci. Dlatego wprowadź do swojej diety ter produkty:

- siemię lniane

- nasiona chia

-  jagody goji

- spirulinę

- jarmuż

- kaszę jaglaną

Zbilansowane posiłki Zbilansowane posiłki Fotolia

Jedz zbilansowane posiłki

Staraj się, aby Twoje posiłki były różnorodne i kolorowe. Niech na Twoim talerzu znajdą się wszystkie makroskładniki, takie jak białka, tłuszcze i węglowodany. Dzięki zbilansowanej diecie będziesz czuła sytość na dłużej. Nie katuj się dietami, w których musisz zrezygnowac z jednego z wymienionych makroskładników. Nasz organizm potrzebuje wszystkich trzech w odpowiednich proporcjach. 

Trenuj siłowo Trenuj siłowo Fotolia

Trenuj siłowo

Poza treningami cardio, czy HIIT, które spalają tkankę tłuszczową włącz do swojej diety trening siłowy. Nie bój się obciążenia! Trening siłowy świetnie przyspiesza i podkręca metabolizm, dzięki czemu spalasz kalorie nawet przez kilka godzin po treningu. W dodatku taki trening świetnie modeluje sylwetkę 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.