Jaki jest sposób na sylwetkę aktorki Halle Berry? Przestrzega tych kilku prostych zasad

Aktorka Halle Berry od lat uważana jest za jedną z najzgrabniejszych aktorek w Hollywood. Jaki jest jej sposób na szczupłą figurę? Otóż zdradziła w jednym z wywiadów, że od lat przestrzega kilku prostych zasad. Zobaczcie, co zrobić, by cieszyć się ciałem jak dziewczyna Bonda!
Halle Berry Halle Berry www.instagram.com/halleberry

Jaki jest sposób na sylwetkę aktorki Halle Berry? Przestrzega tych kilku prostych zasad

Halle Berry nie je cukru i jasnego pieczywa

Halle Berry już od wczesnego wieku zaczęła przykładać dużą uwagę do swojej diety. W wieku 19 lat dowiedziała się, że choruje na cukrzycę i od tego czasu postawiła na zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę. Przede wszystkim całkowicie zrezygnowała z cukru i jasnego pieczywa. "Moja dieta jest nastawiona na radzenie sobie z cukrzycą, więc staram się jeść cztery małe posiłki dziennie, bo lubię czuć się silna i zdrowa" - powiedziała Berry.

Halle Berry Halle Berry www.instagram.com/halleberry

Na jej talerzu królują świeże warzywa i chude białko

Posiłki aktorki opierają się głównie na produktach o niskiej zawartości tłuszczu, bez dodatku cukru i prostych węglowodanów. Jej ulubione potrawy to proste, ale smaczne połączenia, jak na przykład grillowany tuńczyk i puree z zielonych warzyw.

Berry unika czerwonego mięsa i dużych ilości owoców, za to stawia na chude białko i dużą ilość świeżych warzyw, które często je na surowo, blanszowane lub ugotowane na parze.

Halle Berry Halle Berry www.instagram.com/halleberry

Często sięga po białko roślinne

Halle przyznała, że gdy intensywnie pracuje na planie filmowym, często dopadają ją spadki energii, jednak ma na to swój sposób, który także pomaga jej zadbać o sylwetkę.

"Często dopada mnie zmęczenie i chciałbym się zdrzemnąć, ale mam na to swój sposób. Dodaję do koktajli, które piję białko roślinne, które pozwala mi cieszyć się energią przez cały dzień" - powiedziała aktorka.

Pamiętajmy, że białko odgrywa w organizmie mnóstwo ważnych ról - jest sprzymierzeńcem w spalaniu tkanki tłuszczowej, zapobiega napadom głodu, syci na długi czas, dostarcza energii, pomaga zwalczać toksyny, transportuje różne substancje, jest budulcem tkanek, stanowi średnio aż 15% masy ciała. Ludzki organizm nie potrafi gromadzić białka na zapas, tak jak to robi z węglowodanami i tłuszczem. Ponieważ ciało stale zużywa białko i potrzebuje jego dostaw, warto zadbać o to, by go nie brakowało w diecie.

Halle Berry Halle Berry www.instagram.com/halleberry

Regularnie wykonuje ćwiczenia na brzuch i trening funkcjonalny

Halle Berry nie zapomina o regularnej aktywności fizycznej i ćwiczeniach wzmacniających ciało. Jak przyznała, nigdy nie ćwiczyła z ciężarami, za to jest zwolenniczką kardio i treningu funkcjonalnego. 

Trening funkcjonalny szybko stał się jednym z popularniejszych rodzajów treningów, także wśród gwiazd Hollywood. Ćwiczenia inspirowane i wzorowane na codziennych czynnościach pomagają skutecznie wyrzeźbić mięśnie, a także zadbać o świetną kondycję i zdrowie.

Nic dziwnego, że aktorka mimo 51 lat może się pochwalić perfekcyjną figurą i młodzieńczym wyglądem!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.