Żeby schudnąć musisz jeść dokładnie TE produkty na śniadanie!

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Tak naprawdę niewiele osób wie o tym, że w dużej mierze to właśnie od śniadania zależy czy schudniemy. Dzisiaj podpowiem ci co jeść żeby chudnąć.
Ile kalorii jeść na śniadanie? Ile kalorii jeść na śniadanie? www.instagram.com/loveinsport

Ile kalorii jeść?

Optymalna liczba kalorii jedzona na śniadanie powinna mieścić się między 300, a 400. Jeżeli próbujesz schudnąć jedz od 300 do 350 kalorii. Jeżeli chcesz utrzymać wagę jedz od 350 do 400 kalorii.

Węglowodany

Powinny pojawić się w twoim śniadaniu, jednak nie powinny stanowić więcej niż 40 procent całej porcji, którą masz na talerzu.

Białko

Badania wykazały, że spożywanie około 20 gram białka codziennie na śniadanie pomaga zmniejszyć masę ciała. Jaja, przetwory mleczne, mleko sojowe, białko w proszku (w koktajlach), orzechy, nasiona oraz ziarna są dobrymi źródłami białka.

Żeby schudnąć musisz jeść dokładnie TE produkty na śniadanie! Żeby schudnąć musisz jeść dokładnie TE produkty na śniadanie! www.instagram.com/loveinsport

Kiedy jeść śniadanie?

Najlepszą porą na zjedzenie śniadania jest odczekanie około 30-60 minut od przebudzenia. Jeżeli trenujesz rano dobrym rozwiązaniem jest śniadanie białkowo - tłuszczowe (np. jajka na boczku), a po treningu węglowodany (np. owsianka). Jeżeli trenujesz po południu możesz zjeść na śniadanie węglowodany + białko.

Śniadanie białkowo-tłuszczowe Śniadanie białkowo-tłuszczowe www.instagram.com/loveinsport

Przykładowe śniadanie białkowo-tłuszczowe

Mówi się, że jeżeli chcemy schudnąć musimy rano jeść białko + tłuszcze. Osobiście uwielbiam to rozwiązanie, bo po takim śniadaniu mam energię na najbliższych kilka godzin, a także nie mam uczucia "ciężkości".

Śniadanie białkowo - tłuszczowe

  • 2 jajka
  • 2 plastry boczku
  • pomidor
Na rozgrzaną patelnię wrzuć boczek. Poczekaj aż się zarumieni i wbij dwa jajka. Jedz z pokrojonymi pomidorami.
Śniadanie węglowodanowe Śniadanie węglowodanowe www.instagram.com/loveinsport

Przykładowe śniadanie węglowodanowe

Śniadanie węglowodanowe również obecne jest w mojej diecie, ale nie jako pierwszy, a drugi posiłek. Oczywiście nie każdemu ono pasuje, ale zwolennicy słodkich śniadań na pewno mają je w swojej diecie. Najczęściej stawiamy na owsiankę, która świetnie sprawdza się jako śniadanie, bo płatki owsiane zawierają w sobie dużo błonnika. Do tego warto dodać świeże owoce (najlepiej sezonowe), nasiona chia i odrobinę jakiegoś słodzika. Ja z reguły wybieram syrop klonowy.

Żeby schudnąć musisz jeść Żeby schudnąć musisz jeść www.instagram.com/loveinsport

Żeby chudnąć trzeba jeść

  • Kiedy śpisz twój metabolizm spowalnia i nie spala zbytnio kalorii. Kiedy wstaniesz i nie zjesz, masz ten sam efekt. Ważne jest, aby nie pomijać śniadania, bo to właśnie dzięki niemu nasz metabolizm przyspiesza i zaczyna spalać tkankę tłuszczową.
  • Jeżeli nie zjesz rano śniadania, to mogę cię zapewnić, że przez resztę dnia spożyjesz dużo więcej kalorii niż gdybyś to śniadanie zjadł.
  • Najważniejsze w śniadaniach jest to żeby produkty, które wybieramy były jak najmniej przetworzone i zawierały jak najwięcej cennych składników dla naszego organizmu. Jedz dużo warzyw i owoców, które zawierają szereg witamin, ale nie zapominaj też o węglowodanach, białku i zdrowych tłuszczach.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.