Czarna lemoniada, smoothie bowl, latte z buraka... Przetestowałyśmy hity z Instagrama!

W ostatnim czasie zauważyłyśmy, że na Instagramie pojawiło się kilka ciekawych kulinarnych trendów. Blogerki chwalą się zdjęciami swojego śniadania, na które zjadają kolorowe smoothie bowl i wypijają czerwone latte z buraka. Postanowiłyśmy je przetestować! Efekty zaskoczyły nawet nas...
Czarna lemoniada Czarna lemoniada Karolina Rybicka

Czarna lemoniada

Coraz więcej osób chwali się fotkami z tajemniczym czarnym napojem. To czarna lemoniada - nic innego jak klasyczna lemoniada robiona z wody i cytryny z dodatkiem jednego składnika, który nadaje jej kolor czarny. Ten magiczny dodatek potrafi zdziałać cuda, a jest nim... węgiel aktywny!

Choć na pierwszy rzut oka czarna lemoniada wygląda nieco dziwnie, doskonale sprawdza się podczas detoksu i maksymalnie pozwala oczyścić organizm. Czarna lemoniada stała się absolutnym hitem kulinarnym.

Czarna lemoniada - z czego jest zrobiona?

Czarna lemoniada najczęściej przygotowywana jest z wody mineralnej lub kokosowej, soku z cytryn, syropu klonowego i... węgla aktywnego! Węgiel aktywny pozyskiwany jest z łupin kokosa, drewna i torfu. To jeden z najlepszych specyfików, który wspomaga detoks organizmu.

Właściwości węgla aktywnego

- usuwa toksyny z organizmu,

- łagodzi dolegliwości układu pokarmowego,

- zmniejsza podatność na wzdęcia,

- sprawdza się przy bezsenności,

- świetnie sprawdza się w leczeniu wrzodów, egzemy, gorączki, zapalenia oskrzeli i astmy.

Czarna lemoniada - właściwości

Jak już wcześniej wspominaliśmy czarna lemoniada doskonale sprawdza się podczas detoksu. Taki napój ma silne działanie oczyszczające, dzięki czemu maksymalnie szybko możemy pozbyć się toksyn z organizmu.Co więcej węgiel aktywny w połączeniu z cytrusami daje niezły zastrzyk energii. Czarna lemoniada ma również właściwości odchudzające, dlatego szczególnie polecana jest wszystkim tym, którzy chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów do lata.

Składniki na czarną lemoniadęKarolina Rybicka

Czarna lemoniada - przygotowanie

Taki napój z powodzeniem możesz wykonać w domu. Jedyne czego potrzebujesz to woda lub woda kokosowa, sok z cytryn, coś do posłodzenia (erytrytol, ksylitol, syrop klonowy lub miód) i węgiel aktywny w tabletkach. Do szklanki wlej wodę, dodaj sok z cytryn i słodzik i w tak powstałym roztworze rozpuść jedną tabletkę węgla aktywnego lub wsyp już gotowy proszek z kapsułki.

Na Instagramie czarna lemoniada prezentuje się tak, jak na zdjęciu poniżej, więc bardzo podobnie do naszej. Trzeba przyznać, że niezwykle efektownie wygląda na zdjęciach. Ponadto jest prosta w przygotowaniu, z dodatkiem miodu lub ksylitolu smakuje naprawdę nieźle, no i... to niezwykle prosty sposób, by oczyścić organizm. My jesteśmy na tak!

Aga Szymczak

www.instagram.com/amazoniajuice/

Smoothie bowl - HIT tego lata Smoothie bowl - HIT tego lata Karolina Brzuszczyńska

Smoothie bowl

Smoothie bowl to nietypowe połączenie koktajlu z owsianką. Smoothie podawane w miseczce, po brzegi wypełnionej owocami, orzechami lub kwiatami to lekki i zdrowy posiłek, który zaspokoi nasz apetyt w upalne dni. Ale to nie wszystko! Takie śniadanie doskonale zaprezentuje się także na Instagramowej fotce, o czym doskonale wiedzą fani Instagrama!

Smoothie bowl - jak je przygotować?

Smothie bowl składa się z bazy i dodatków. Bazą są zazwyczaj owoce połączone np z jogurtem, miodem, czy kakao zmiksowane na gładką masę. Dodatkami natomiast są zazwyczaj owoce, warzywa, orzechy, pestki, płatki owsiane, czy wiórki kokosowe. Tak naprawdę tylko od nas zależy, co znajdzie się w naszej kolorowej miseczce "szczęścia"!

Smoothie bowlKarolina Brzuszczyńska

Smoothie bowl z jadalnymi kwiatami - przepis redakcji myfitness

Składniki na bazę koktajlu:

- mrożone truskawki

- 100 g jogurtu naturalnego

- miarka odżywki białkowej (opcjonalnie)

Dodatki:

- jadalne kwiaty

- banan

- 1 łyżeczka wiórków kokosowych

- 1 łyżka płatków jaglanych

Przygotowanie:

Wszystkie składniki stanowiące bazę naszego smoothie bowl miksujemy na gładką masę. Następnie przelewamy koktajl do miseczki i układamy na nim dodatki.

Poniżej zdjęcie z Instagrama, przedstawiające apetyczne smoothie bowl. Nasze na zdjęciu prezentuje się równie dobrze, smakuje wyśmienicie i daje porządną dawkę energii na resztę dnia - jesteśmy na tak!

 

.Pinterest

Latte z buraka Latte z buraka Judyta Witkiewicz

Latte z buraka

Latte z buraka to hit ostatnich miesięcy! Tradycyjna kawa z mlekiem niestety ma sporo kalorii i przyczynia się do powstawania cellulitu, jednak zdrowa, buraczana wersja tego napoju ma same zalety! Odtruwa organizm, dodaje siły, podnosi odporność i doskonale nawadnia, po prostu witaminowa bomba!

Składniki, których użyłam do przygotowania mojej buraczanej latte:

-        1 burak
-        200 ml mleka migdałowego
-        łyżeczka miodu
-        odrobina cynamonu

Latte z burakaJudyta Witkiewicz

Jak ją przygotować?

Buraka wystarczy pokroić na kawałki i wycisnąć z niego sok w sokowirówce. Następnie do wysokiej szklanki należy wlać podgrzane i spienione mleko migdałowe. Do mleka trzeba dolać wyciśnięty sok z buraka i posłodzić miodem.

Czy posmakował nam hit z Instagrama?

Smak latte z buraka jest dość specyficzny. Mimo mleka migdałowego, miodu i cynamonu, mocno wyczuwalny jest smak buraka, który w tej kawie akurat mi nie pasuje. Krótko mówiąc, latte z buraka nie przypadło nam do gustu. Chociaż bardzo ładnie wygląda na zdjęciach, zdecydowanie wolimy w smaku zwykłą kawę.

.Pinterest

Chmurki z jajek Chmurki z jajek Karolina Rybicka

Chmury z jajek

Użytkownicy Instagrama coraz częściej chwalą się fotkami swojego śniadania, na które zjadają jajka właśnie w takiej postaci. Co ciekawe, jajka w takim wydaniu przygotowuje się równie szybko, jak np. gotowane na twardo.

Składniki:

- 4 jajka

- sól

- odrobina masła

Przygotowanie:

Żółtka oddzielamy od białek, a każde z nich umieszczamy w innej miseczce. Białka ubijamy na sztywną pianę z odrobiną soli.

Na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia nasmarowanym odrobiną masła, rozsmarowujemy białko, tak by powstały okrągłe chmurki.

W środku każdej z nich robimy wgłębienie, a w nim umieszczamy żółtko. Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni przez około 6-8 minut.

Czy warto spróbować je zrobić? Tak! Są bardzo proste w przygotowaniu i dają duże pole do popisu, gdyż możemy do nich dodawać dowolne składniki, np. świeże zioła, warzywa, itp. Polecamy!

.Pinterest

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.