Plan, jak podkręcić metabolizm i spalać tkankę tłuszczową przez całą dobę [GODZINA PO GODZINIE]

Odchudzanie nie musi być trudne i nieprzyjemne! Czasami wystarczy wprowadzić kilka małych zmian, by szybko zobaczyć i poczuć różnicę. Tak powinien wyglądać twój dzień, jeżeli chcesz spalać jeszcze intensywniej tkankę tłuszczową!
Zacznij dzień od wody z cytryną. Zacznij dzień od wody z cytryną. www.fotolia.com

Plan, który pomoże podkręcić metabolizm i spalić tkankę tłuszczową przez całą dobę

Odchudzanie nie musi być trudne i nieprzyjemne! Czasami wystarczy wprowadzić kilka małych zmian, by szybko zobaczyć i poczuć różnicę. Tak powinien wyglądać twój dzień, jeżeli chcesz spalać jeszcze intensywniej tkankę tłuszczową!

Odpowiednie śniadanie to podstawa

7:00

Tuż po przebudzeniu wypij szklankę wody z cytryną. Pobudzi układ trawienny do pracy, podkręci metabolizm i oczyści organizm. Doda ci też energii do działania i nawodni organizm po nocy.

7:15

Zjedz jajecznicę z dwóch jajek na plasterku szynki lub boczku. Śniadanie białkowo-tłuszczowe pozwala skutecznie spalać tkankę tłuszczową i na długi czas zapewnia nam uczucie sytości. Dodatkowo nie podnosi poziomu cukru we krwi.

.www.fotolia.com

7:45

Idź na szybki trening. Postaw na trening siłowy, który pozwoli ci pięknie wyrzeźbić i wymodelować ciało. Zrób po nim szybkie kardio, które podkręci jeszcze bardziej metabolizm.

9:00

Wypij szklankę mleka, pamiętaj, że dieta bogata w pochodzący z nabiału wapń przyspiesza skutecznie odchudzanie.

10:00

Sięgnij po przekąskę bogatą w białko. Doskonale sprawdzi się kanapka z pełnoziarnistego pieczywa z piersią z kurczaka.

11:00

To najlepszy czas na trochę ruchu. Pozwól sobie na szybki spacer wkoło biura, a jeśli nie dasz rady wyjść na zewnątrz przejdź się chociaż po korytarzu. Rób wszystko, by jak najwięcej się ruszać - zamiast windy wybieraj schody, a gdy zrobi się cieplej zrezygnuj z samochodu i wsiądź na rower.

Popijaj w ciągu dnia zieloną herbatę. Popijaj w ciągu dnia zieloną herbatę. www.fotolia.com

Zjedz rybę i wypij zieloną herbatę

13:00

Na lunch sięgnij po rybę i szpinak. Możesz dodać też kilka orzechów włoskich lub migdałów. Dostarczysz zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu zapanujesz nad apetytem i łatwiej będzie ci się skoncentrować w pracy. Postaraj się też wypić 2 szklanki wody - regularne nawadnianie organizmu to podstawa! Warto też wiedzieć, że im chłodniejszą wodę pijesz, tym więcej kalorii spalasz.

14:00

Staraj się nie siedzieć cały czas przy biurku.  Jeżeli masz możliwość, kilka razy w ciągu dnia zamiast wysłać maila wewnątrz firmy, przejdź się do adresata wiadomości.

16:00

Wypij kubek zielonej herbaty. To bomba antyoksydantów, która odmładza i niweluje stres. Zwarta w zielonej herbacie katechina obniża poziom tłuszczu w ciele i doskonale podkręca przemianę materii.

Włącz do diety pikantne przyprawy. Włącz do diety pikantne przyprawy. www.fotolia.com

Sięgnij po ostre przyprawy

17:00

Zjedz mały posiłek, pikantny posiłek, który sprawi, że twój metabolizm wskoczy na wyższe obroty. Dodaj do swojego jedzenia papryczkę chili, imbir lub pieprz.

19:00

Przed ostatnim posiłkiem idź na krótki spacer, wybierz się na rower lub wyjdź z psem.Badania naukowe potwierdzają, że osoby które mają psy są szczuplejsze!

19:30

Pora na kolację! Najlepiej sięgnąć po białko. Zjedz pierś z kurczaka z warzywami, twaróg z przyprawami lub upieczoną chudą rybę z sałatą.

Połóż się wcześniej spać

21:30

Pora na relaks! Stres, który towarzyszył Ci w ciągu całego dnia, podnosi poziom kortyzolu, a ten z kolei wpływa na większe odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dlatego spróbuj się odprężyć - weź gorącą kąpiel, poczytaj książkę lub posłuchaj ulubionej muzyki.

22:30

Zasuń zasłony, żeby słońce nie obudziło Cię zbyt wcześnie. Zbyt krótki sen (krótszy niż 7-8 godzin na dobę) wpływa na hormony regulujące apetyt i wpływające na poczucie głodu - powoduje obniżenie stężenia leptyny, która zmniejsza łaknienie i zwiększenie stężenia greliny, która budzi w nas pragnienie jedzenia. W ten sposób brak snu sprawia, że jedząc później, odczuwasz nasycenie i ogólnie czujesz się bardziej głodny.

W jednym z badań, którego uczestników zmuszono do skrócenia snu do 4 godzin w ciągu nocy, zaobserwowano, że poddani tej próbie ludzie mieli znacznie większą ochotę na zjedzenie produktów bogatych w węglowodany niż osoby, którym pozwolono spać dwa razy dłużej. Warto też pamiętać, że skrócenie snu powoduje spadek energii potrzebnej do uprawiania sportu oraz wydłuża czas, w którym możesz jeść.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.