Wystarczyło zmienić jedną rzecz, by zyskać promienną cerę, więcej energii i stracić kilka centymetrów w pasie [TEST]

Wystarczy zmienić jedną rzecz, aby mieć więcej energii i stracić kilka centymetrów w pasie. Trenerki fitness, gwiazdy czy modelki często podkreślają, że piją duże ilości wody, dzięki czemu cieszą się promienną cerą i smukłą sylwetką. Postanowiłam przez 3 tygodnie pić 3 litry wody dziennie. Czy coś się zmieniło? Więcej niż myślałam!
. . Karolina Rybicka

Dlaczego postanowiłam pić więcej wody

Picie odpowiedniej ilości czystej wody nie tylko pomaga schudnąć, ale także skutecznie oczyścić organizm. Zwiększając ilość wypijanej wody podkręcamy naszą przemianę materii, nawadniamy organizm i zapobiegamy zatrzymywaniu wody w organizmie. A to nie wszystko!
Pamiętajmy, że picie zbyt małych ilości wody wpływa na cały nasz organizm i przyczynia się do:
- Tycia, bo często odbieramy pragnienie jako głód, przez co jemy dużo więcej.
- Uczucia zmęczenia. Odwodnienie powoduje rozdrażnienie i spadek energii.
- Wzrostu ciśnienia, ze względu na naszą krew, która staje się gęstsza.
- Podwyższonego cholesterolu. Nasz organizm produkuje go więcej, by zapobiegać utracie wody.
- Problemów ze skórą. Odwodniona skóra przestaje być sprężysta i promienna, za to ma większą tendencję do powstawania zmarszczek na twarzy i cellulitu na udach oraz brzuchu.
Między innymi dlatego postanowiłam przez 3 tygodnie zwiększyć ilość wypijanej wody do 3 litrów. Do tej pory piłam około jednej dużej butelki w ciągu dnia - 1,5 litra. Wykorzystałam kilka trików i eksperymentowałam z dodatkami, by picie wody było proste i przyjemne.

.Karolina Rybicka

Czy coś się zmieniło? Dużo! Efekty tego testu mocno mnie zaskoczyły!
Woda z cytryną doskonale oczyszcza organizm. Woda z cytryną doskonale oczyszcza organizm. Karolina Rybicka

Proste triki, by pić więcej

Trenerki fitness, gwiazdy i modelki bardzo często podkreślają, jak wielką rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki odgrywa picie dużych ilości wody. Co zrobić, by pić więcej w ciągu dnia? Istnieje kilka prostych trików:

1. Zacznij dzień od wypicia wody z cytryną

Woda z cytryną to porcja mikroelementów. Ma niewiele kalorii, za to solidnie podkręca metabolizm. Poza tym picie zakwaszonej wody to naturalny i prosty detoks - pomaga oczyścić organizm z toksyn, dlatego jest uznanym składnikiem kuracji odtruwających. Aby dodatkowo wzmocnić to działanie - zacznijcie dzień od wypicia dużej szklanki ciepłej lemoniady przyrządzonej z wody z sokiem z cytryny, pieprzem Cayenne i osłodzonej syropem klonowym.

2. Jeżeli nie lubisz smaku wody, twórz swoje własne wody owocowe

Dodając do wody odpowiednie składniki, po pierwsze poprawimy ich smak, a po drugie możemy odnieść dodatkowe korzyści - na przykład poczuć się lżej i poprawić trawienie. Warto dodawać świeże owocowe, zioła, korzenne przyprawy. Takie mieszkanki nie tylko pomogą schudnąć, ale także dodadzą energii i przyspieszą przemianę materii.

.Karolina Rybicka

3. Zawsze miej ze sobą butelkę wody mineralnej

Dzięki temu będziesz miała możliwość regularnego nawadniania organizmu. Pamiętaj, że lepiej pić często, ale mniejszymi porcjami.

.Karolina Rybicka

4. Spróbuj wyrobić sobie nawyk picia

Zawsze przed zrobieniem jakieś ważnej rzeczy wypij szklankę wody. Po obudzeniu się, przed wyjściem z domu, przed zrobieniem obiadu, przed oglądaniem filmu, itp. Taki trik pozwoli ci przede wszystkim pić wolno i regularnie - a o to właśnie chodzi!

5. W miejscu, w którym spędzasz najwięcej czasu, postaw butelkę wody

To sprawdzony sposób, który doskonale sprawdza się u większości osób -automatycznie, co jakiś czas, sięgamy po butelkę z wodą. Ja zawsze na biurku w pracy i przy łóżku mam dużą butelkę wody.

6. Zabieraj ze sobą wodę na każdy trening

Pij w trakcie ćwiczeń niewielkimi łykami. Nawadniaj się też tuż po ćwiczeniach.

Moje z ulubione wody smakowe. Moje z ulubione wody smakowe. Karolina Rybicka

Moje 3 ulubione przepisy

W moim wzywaniu dużą rolę odegrały wody smakowe. Przyrządzałam sobie orzeźwiające owocowe mieszanki, które sprawiały, że picie wody było samą przyjemnością!

Przedstawiam wam moje 3 ulubione mieszanki, które robiłam regularnie.

.Karolina Rybicka

Od lewej strony: woda z ogórkiem i miętą, woda cytrusowa z cytryną i pomarańczą, woda z arbuzem, limonką i listkami mięty.

To picia większych ilości wody namówiłam też koleżankę z redakcji. Ona również zauważyła niesamowite efekty! To picia większych ilości wody namówiłam też koleżankę z redakcji. Ona również zauważyła niesamowite efekty! Karolina Rybicka

Co się zmieniło po 3 tygodniach?

Już po 2 tygodniach mojego wyzwania mogłam śmiało powiedzieć, że częste picie wody w ciągu dnia weszło mi w krew. Wiedziałam, że z pewnością zauważę jakieś efekty, ale nie sądziłam, że będzie ich aż tyle!
Przede wszystkim zyskałam dużo energii - codziennie poranne wstawanie przestało być tak uciążliwe, jak było wcześniej. Zauważyłam też różnicę w pracy - wcześniej często się zdarzało mi się rozkojarzyć, przy regularnym piciu wody zaczęłam być bardziej skoncentrowana i uważna.
Z zadowoleniem zaczęłam zauważać też poprawę stany skóry - stała się gładsza, bardziej jędrna i sprężysta. Dodatkowo przestała się przesuszać i wygląda na wypoczętą. Zniknęły także obrzęki pod oczami.
W ciągu 3 tygodni, nie stosując jednocześnie żadnej diety, udało mi się schudnąć 1,5 kilograma i stracić kilka centymetrów w pasie. Zauważyłam, że mój brzuch zrobił się bardziej płaski, a ja poczułam się dużo lepiej fizycznie.
Podsumowując, mój 3 tygodniowy eksperyment okazał się prostym i efektywnym detoksem organizmu. Zyskałam lepsze samopoczucie i więcej energii. Wyrobiłam w sobie nawyk częstego picia wody - sięgam po nią nawet wtedy, gdy nie doskwiera mi pragnienie. Czuję się dużo lżej i lepiej, więc nie wyobrażam sobie, jak wcześniej mogłam jej nie doceniać i tak rzadko po nią sięgać. Do picia większych ilości wody namówiłam też koleżankę z redakcji - ją również zachwyciły efekty!
Więcej o: