5 sposobów na to, jak skutecznie zwalczyć ochotę na słodycze

Trzymasz dietę, ostro trenujesz ale gdy tylko na horyzoncie pojawia się coś słodkiego, to nie jesteś w stanie sobie odmówić? Niestety, ale nie każdy z nas jest w stanie pokonać chęć sięgania po słodycze, co często odbija się na efektach wypracowanych przez nas na treningu. Oto 5 sposobów, które sprawią, że od teraz, obok słodyczy będziesz przechodzić obojętnie.
białe pieczywo białe pieczywo pinterest.com

Wyeliminuj pieczywo, zwłaszcza pszenne

Białe, pszenne pieczywo powoduje bardzo gwałtowny, niczym cukier, wyrzut insuliny do krwiobiegu. Po zjedzeniu takiej bułki, czy chleba apetyt na węglowodany, w tym słodycze, dodatkowo wzrasta.

warzywa warzywa pinterest.com

Jedz więcej warzyw

Często ochota na słodkie wiąże się z brakiem w naszej diecie witamin oraz składników mineralnych. Umieszczając w codziennej diecie różne warzywa, ochota na słodkości, z pewnością zmaleje.

healthy fat sources healthy fat sources fotolia.com

Nie bój się tłuszczu

Zdrowe tłuszcze dają długie uczucie sytości oraz zapobiegają nagłym zmianom stężenia cukru we krwi. Postaw na awokado, kokos lub orzechy, które doskonale sprawdzą się jako przekąska, a nie stanowią zagrożenia dla twojej figury .

regularne posiłki regularne posiłki pinterest.com

Jedz regularnie

Często ochota na słodycze dopada nas wtedy, gdy mamy za duże przerwy między posiłkami. Zaplanuj sobie posiłki na cały dzień, a o słodyczach nie będziesz miała kiedy pomyśleć.

Spices and herbs Spices and herbs fotolia.com

Nie pozwól na nudę

Jeśli nie urozmaicasz swoich posiłków, to nie ma szans abyś długo wytrwała w swoim postanowieniu. Wzbogać swoje dania o różne przyprawy i zioła. Dodadzą one smaku, który sprawi że dieta szybko ci się nie znudzi.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.