Przez 2 tygodnie nie jadłam cukru, oto efekty! [TEST]

Potocznie mówi się, że cukier to biała śmierć. I rzeczywiście coś w tym jest. Postanowiłam go całkowicie wyeliminować ze swojej diety na dwa tygodnie. Efekty? Zobaczcie sami!

Kawa z cukrem

Uwielbiam smak słodkiej kawy. Do tej pory nie wyobrażałam sobie żeby to się mogło zmienić. Okazuje się, że kawa bez cukru też jest smaczna i przede wszystkim dużo zdrowsza. Przez dwa tygodnie piłam kawę bez cukru i efekty są takie, że moja waga pokazała kilogram mniej, a także poprawiła mi się znacząco cera.

Słodkie soki

Nie piję ich codziennie, ale zdarza mi się je pić. Choć mówi się, że cukier zawarty w owocach nie jest taki zły, nadal jest to cukier. Na dwa tygodnie totalnie je wyeliminowałam i zamieniłam na zwykłą wodę i okazuje się, że wyszło mi to tylko na dobre. Przede wszystkim przestałam odczuwać notoryczne zmęczenie, które spowodowane było własnie przez cukier zawarty w owocach. Szklanka soku z pomarańczy zawiera aż 8-10 łyżeczek cukru. Jak widać nie jest to mało, a kiedy pijemy około 1 litra ta liczba wzrasta do ponad 30 łyżeczek.

Mleka roślinne

Okazuje się, że cukier znajduje się także w mlekach roślinnych. Musimy czytać etykiety by zobaczyć czy w danym produkcie jest. Na co dzień piłam mleko sojowe i wydawało mi się, że zawartość cukru w nim jest niewielka. Niestety, bardzo się pomyliłam.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.