Spalanie tkanki tłuszczowej. Porównaliśmy trening Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej. Który sprawdził się lepiej? [TEST]

Chcesz powitać wiosnę szczupłą sylwetką? Postaw na trening spalający tkankę tłuszczową! Postanowiłyśmy porównać trening Anny Lewandowskiej Karate Cardio Military z treningiem Ewy Chodakowskiej Rewolucja. Który skuteczniej pomoże się rozprawić z nadprogramowymi kilogramami? Przekonajcie się sami!
Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Ewa Chodakowska - Rewolucja

"Rewolucja" Ewy Chodakowskiej to zestaw pięciu treningów, na które składa się 75 ćwiczeń. Każdy blok trwa 10 minut i w zależności od naszej aktualnej formy możemy wykonać jeden trening lub wszystkie jednego dnia. Rewolucja składa się z treningów: smukłe nogi, zero cellulitu, płaski brzuch, koniec z oponką, silne ramiona, grzbiet i klatka piersiowa.

Nowością treningu "Rewolucja" jest jednoczesne przedstawienie ćwiczeń w wersji dla początkujących i zaawansowanych. Ewa zawsze pokazuje trudniejszą wersję ćwiczenia, natomiast w górnym lewym roku ekranu możemy zobaczyć jego prostszą wersję.

Trenerka zadbała, aby ten program był skierowany również do mężczyzn, którzy także zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i chcą zbudować mięśnie.

. . Marlena Ciborowska myfitness.pl

Rewolucja: celuje w problematyczne sfery

Rozgrzewka

Rozgrzewka rozpoczyna się od stopniowego rozciągania mięśni całego ciała, od głowy po stopy. Trwa zaledwie sześć minut, ale pozwala rozgrzać ciało zwiększając ruchomość mięśni i stawów. Co więcej, pozwala uniknąć późniejszych kontuzji. Nie możemy zapominać, że jest niezbędnym elementem każdego treningu. Sześciominutowa rozgrzewka przygotowana przez Ewę to doskonały wstęp do treningu właściwego. Nie jest zbyt dynamiczna, dlatego nawet osoby początkujące nie powinny mieć problemów z jej wykonaniem.

Smukłe nogi

To zestaw 20 ćwiczeń, które wykonujemy przez 30 sekund. W tej części programu Rewolucja znajdziemy zarówno ćwiczenia siłowe, jak: squaty, wypady, ale i ćwiczenia kardio: skoki czy biegi. Ewa przygotowała różne kombinacje podstawowych ćwiczeń, dzięki czemu z pewnością nie będziemy się nudzić. Ważne jest również to, że ćwiczenia nie są skomplikowane, w związku z tym przy wyborze łatwiejszej wersji nie powinny stanowić problemu dla początkujących.

Zero cellulitu

Jak zapowiada Ewa Chodakowska na początku treningu: czas na uda i pośladki bez cienia cellulitu! W tej części wykonujemy 10 ćwiczeń, po 30 sekund każde. Następnie powtarzamy całą serię. Ten trening opiera się na pracy nóg i pośladków, czyli miejscach, gdzie przede wszystkim gromadzi się cellulit. Ćwiczenia są bardzo dynamiczne i zdecydowanie dają mocny wycisk.

Płaski brzuch

Trening składa się z 20 ćwiczeń, po 30 sekund każde. Choć ćwiczenia na brzuch zazwyczaj kojarzą nam się z tradycyjnymi brzuszkami na macie, to jednak mamy wiele innych ćwiczeń, które doskonale działają na pozbycie się niechcianej oponki. Trening rozpoczynamy od 2-minutowych ćwiczeń kardio. Dzięki temu mocno rozgrzewamy mięśnie do dalszej pracy. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że różne kombinacje skoków i biegu ze skrętem tułowia są doskonałymi ćwiczeniami na mięśnie brzucha. Ewa oczywiście nie zapomniała o ćwiczeniach w leżeniu na brzuchu, które doskonale wpływają na mięśnie brzucha oraz mięśnie przykręgosłupowe odpowiadające za wygląd tej części ciała.

Koniec z oponką

To zestaw 15 ćwiczeń, który Ewa dedykuje mężczyznom. Do treningu zaprosiła trenera Patryka Puczyłowskiego. Podczas wspólnego treningu Ewa pokazuje łatwiejszą wersję ćwiczeń dedykowanym kobietom, natomiast Patryk wersję trudniejszą dedykowaną mężczyznom. Trening dzieli się naprzemiennie na ćwiczenia, które wykonujemy przez minutę oraz 30 sekund. Te, które wykonujemy dłużej to ćwiczenia kardio. Krótsze ćwiczenia to te, które mają na celu wzmocnienie mięśni głębokich ciała.

Silne ramiona, grzbiet i klatka piersiowa

 

Blok składa się z 10 ćwiczeń, po 30 sekund każde. Następnie powtarzamy całą serię. Ten trening również wykonuje w towarzystwie Patryka Puczyłowskiego. Ewa przedstawia wersje podstawowe ćwiczeń, natomiast jej partner wersje zaawansowane. Pomimo tego, iż nie wykorzystujemy dodatkowego obciążenia, jedynie ciężar własnego ciała, to zdecydowanie kolejnego dnia poczujemy zakwasy. Dzięki wykonywaniu ćwiczeń w podporze pracują mięśnie głębokie ramion i pleców.

Rozciąganie

Ostatnią częścią programu "Rewolucja" jest stretching. Ewa wspólnie z Patrykiem wykonuje kilkuminutowe rozciąganie całego ciała. Dzięki temu rozluźnia mięśnie, które pracowały podczas wykonywania wszystkich treningów. Jeżeli masz wolną chwilę postaraj się wydłużyć rozciąganie do 20 minut.

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Anna Lewandowska - Karate Cardio Military

Anna Lewandowska: Karate Cardio Military to drugi autorskim program trenerki. Połączenie elementów karate z fitnessem, to prawdziwa energetyczna bomba. Specjalnie dla was postanowiliśmy przetestować ten trening.

Anna Lewandowska po sukcesie pierwszej płyty Karate Cardio postanowiła iść za ciosem. Jej druga płyta Karate Cardio Military to wyzwanie dla bardzo wymagających osób. Podjęliśmy wyzwanie rzucone przez Annę Lewandowską i sprawdziliśmy swoje możliwości.

Na płycie Karate Cardio Military znajdziemy pełny program ćwiczeniowy: rozgrzewkę, trening główny (cztery bloki ćwiczeń, na każdą partię ciała) oraz stretching. Wykonanie całego treningu zajmuje 50 minut. Dodatkowo znajdziemy kilka bonusów, ale o nich nieco później.

Marlena Ciborowska test myfitness.pl Marlena Ciborowska test myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Karate Cardio Military: trening całego ciała

Rozgrzewka

Karate Cardio Military rozpoczyna się od rozgrzewki. Zaczynamy od marszu i stopniowo przechodzimy do biegu. Już w tej części pojawiają się elementy sztuk walki. W ramach rozgrzewki Ania przygotowała tabatę, gdzie wykonujemy pracę przez 20 sekund i 10 sekund odpoczywamy. To bardzo intensywna rozgrzewka. Poczułam przyspieszony oddech i rozgrzewające się mięśnie. Jestem zwolenniczką intensywnych treningów, więc jak najbardziej przypadła mi do gustu.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: Blok 1

Po rozgrzewce rozpoczyna się pierwszy blok. Składa się z dwóch serii z hantlami i bez. Przed rozpoczęciem ćwiczeń Ania dokładnie pokazuje, jak będą wyglądać poszczególne z nich oraz przedstawia ich technikę. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko kontuzji. Należy pamiętać, że właściwa technika to podstawa każdego treningu. Przedstawione ćwiczenia wykonujemy przez minutę. Następnie mamy krótki relaks.

Do serii drugiej bloku pierwszego używamy hantli. Podobnie jak w poprzedniej serii mamy ćwiczenia z elementami karate oraz ćwiczenia na brzuch. Dzięki użyciu hantli dodatkowo zwiększamy pracę mięśni ramion, klatki piersiowej i pleców. Jeżeli nie czujemy się na siłach, możemy odłożyć ciężarki i wykonywać ćwiczenia bez dodatkowego obciążenia. Ja zdecydowanie pozostałam przy treningu z hantlami.

Przed kolejnym blokiem mamy minutę przerwy. Dzięki temu uspokajamy oddech oraz pracę serca. Co ważne, cały czas jesteśmy w ruchu, więc nie tracimy temperatury rozgrzanego ciała.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: Blok 2

Blok drugi również zawiera dwie serie. W pierwszej mamy bardzo ciekawe kombinacje w podporze. To doskonałe ćwiczenie na pracę mięśni głębokich całego ciała. Pojawia się również pompka w dwóch wersjach: na pracę ramion i tricepsa. Jestem ogromną zwolenniczką pompek, więc wykonałam je z ogromną przyjemnością. Drugą serię bloku wykonujemy z użyciem hantli. Niektóre spośród ćwiczeń powtarzają się z serii pierwszej z tą różnicą, że dokładamy hantle.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: Blok 3

W bloku trzecim pojawia się jedno z popularniejszych obecnie ćwiczeń, czyli burpees. Co ważne, Anna Lewandowska przedstawia je w wersji dla początkujących. Dzięki temu mamy pewność, że nie nabawimy się kontuzji kolan. Mamy również ćwiczenie z wykorzystaniem pozycji psa z głową do dołu. Nie tylko wzmocni ona ciało, ale i wysmukli mięśnie. W serii drugiej, tak jak w poprzednich blokach dokładamy hantle. Zdecydowanie przeważają ćwiczenia w podporze. Ja również jestem ich ogromną miłośniczką, ponieważ doskonale wiem, jak świetnie modelują sylwetkę i wzmacniają mięśnie.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: Blok 4

Pierwsza seria bloku czwartego rozpoczyna się od ćwiczenia z wykorzystaniem ciosów i wykopów. Początkowo wydaje się to dosyć trudne, gdyż stanowi połączenie kilku dynamicznych ruchów. Pojawia się również ćwiczenie równoważne, dzięki któremu doskonale pracuje gorsetmięśniowy i uczymy się trzymania prostej sylwetki ciała.

W tej serii zdecydowanie podobało mi się ćwiczenie na brzuch. Dobre połączenie wyprostów nóg z podporem na przedramionach, pobudza dolne mięśnie brzucha do pracy. Drugą serię, tak jak w poprzednich blokach również wykonujemy z użyciem hantli. Mamy ćwiczenia zarówno kardio, jak i trening mięśni brzucha. Pojawia się jedno z moich ulubionych ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej, ramion i pleców. Bardzo często zapominamy właśnie o wzmocnieniu mięśni pleców, a to doskonały trening nie tylko dla pięknego wyglądu, ale i zdrowego kręgosłupa.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: stretching

Po zakończeniu wszystkich bloków zaczynamy stretching. Rozpoczynamy od ramion i stopniowo przechodzimy do dolnych części ciała. Podczas rozciągania mamy również elementy karate. Dziewczyny, polecam nieco wydłużyć stretching, tak by zachować większą elastyczność mięśni.

Każdy z bloków został tak skonstruowany, że można go wykonywać samodzielnie. Szczególnie jeżeli jesteś początkująca, wykonanie wszystkich bloków może być zbyt trudne.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: bonusy

Na płycie pojawiają się dodatkowe bonusy. Jednym z nich jest tabata, która składa się z czterech ćwiczeń. Pracujemy przez 30 sekund i 10 sekund odpoczywamy. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy z piłką lekarską o ciężarze 2 kilogramów. Wykonując tabatę po rozgrzewce, możemy traktować ją jako pojedynczy trening, z uwagi na jej intensywność.

Kolejnym dodatkiem na płycie jest tabata z piłką lekarską wykonana w parze. To super pomysł na wspólny trening z przyjaciółką bądź chłopakiem. Tu również wykonujemy pracę przez 30 sekund i odpoczywamy 10 sekund. Ania przedstawia 7 propozycji ćwiczeń.

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

2 tygodnie z płytami trenerek - EFEKTY

"Rewolucja"

Po dwóch tygodniach testowania programu "Rewolucja" Ewy Chodakowskiej, zaobserwowałam zadowalające efekty. Choć po tak krótkim okresie czasu nie możemy jeszcze zauważyć utraty kilogramów, to zdecydowanie ćwiczenia wzmocniły moje mięśnie i wysmukliły ciało. Na co dzień prowadzę aktywny tryb życia i jestem w dobrej formie, dlatego wykonywałam wszystkie bloki podczas jednej sesji treningowej. Ćwiczenia są wymagające, ale zdecydowanie warto jest poświęcić im czas, by cieszyć się efektami.

Ogromną zaletą jest skierowanie treningu również do mężczyzn. Dzięki temu możemy wspólnie z partnerem spędzić czas podczas ćwiczeń. Dzięki specjalnym wariantom ćwiczeń dla początkujących i zaawansowanych, niezależnie od aktualnej formy, możemy rozpocząć regularne treningi.

Jedynym minusem jest zbyt krótki stretching. Ćwiczenia przedstawione przez Ewę Chodakowską zdecydowanie przykurczają mięśnie. Warto zatem wydłużyć rozciąganie o kilka dodatkowych minut.

"Karate Cardio Military"

Dzięki tej płycie Anny Lewandowskiej możesz zadbać o ciało nie wychodząc z domu, więc koniec z wymówkami! W zależności od stopnia zaawansowania, możesz wykonać cały trening Karate Cardio Military lub tylko poszczególne bloki. Przy regularnym treningu już po 2 tygodniach zauważysz zmniejszenie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie ciała. Jeżeli dodatkowo będziesz przestrzegać odpowiednio zbilansowanej diety, poczujesz się zdecydowanie lżej.

Którą płytę bym wybrała?

Jeżeli głównym celem moich treningów byłoby spalenie tkanki tłuszczowej i wyszczuplenie ciała, postawiłabym na "Rewolucję" Ewy Chodakowskiej. Ten trening nie tylko pozwoli uporać się z nadprogramowymi kilogramami i wysmuklić ciało, ale także zadbać o najbardziej problematyczne strefy - brzuch, uda i pośladki. Wykonywany regularnie dość szybko pozwoli nam zauważyć pierwsze efekty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.