5 powodów, przez które ciągle jesteś głodna

Wiecznie burczy ci w brzuchu, mimo że nie tak dawno jadłaś. Nie możesz znaleźć w sobie energii, choć niczego wyczerpującego dziś nie robiłaś. W dodatku nie możesz się na niczym skupić, bo ciągle rozważasz czy jednak byś czegoś nie zjadła. Jeśli te problemy cię dotyczą, koniecznie poznaj pięć przyczyn, które powodują nieustanne uczucie głodu.
Za mało błonnika w diecie Za mało błonnika w diecie www.blisstree.com

5 powodów, przez które ciągle jesteś głodna

Wiecznie burczy ci w brzuchu, mimo że nie tak dawno jadłaś. Nie możesz znaleźć w sobie energii, choć niczego wyczerpującego dziś nie robiłaś. W dodatku nie możesz się na niczym skupić, bo ciągle rozważasz czy jednak byś czegoś nie zjadła. Jeśli te problemy cię dotyczą, koniecznie poznaj pięć przyczyn, które powodują nieustanne uczucie głodu.

.myfitness.pl

1. W twojej diecie jest za mało błonnika

Jedzenie pełnoziarnistego pieczywa, makaronu czy płatków śniadaniowych pozwoli ci dłużej utrzymać uczucie sytości. Wiele z tych produktów jest także bogate w magnez, który jest naszym sprzymierzeńcem w walce z ciągłym zmęczeniem.

Rozpuszczalny błonnik pokarmowy, zawarty między innymi w owocach, pomaga organizmowi ustabilizować poziom cukru we krwi. Odpowiednia gospodarka węglowodanowa jest kluczem do pozbycia się ciągłego uczucia głodu, które powstaje właśnie wtedy, gdy maleje poziom glukozy.

Przeczytaj więcej o tym, jak jeść więcej błonnika na co dzień.

Za mało snu Za mało snu www.scarymommy.com/

2. Stale się nie wysypiasz

Liczba godzin przeznaczona dziennie na sen to dla każdego sprawa indywidualna. Zależy ona od naszego trybu pracy, podejmowanych aktywności fizycznych oraz od ogólnej specyfiki naszego organizmu. Podręcznikowe 8 godzin snu służy regeneracji wszystkich komórek naszego ciała. Dzięki temu, po w pełni przespanej nocy budzimy się z nowymi siłami.

Niedobór snu może wpływać niekorzystnie nie tylko na jasność naszego umysłu, ale także może prowadzić do zachwiania gospodarki cukrowej, co z kolei prowadzi nas do początku - wilczego apetytu.

Jeśli zmagasz się z bezsennością, przez co musisz w ciągu dnia dostarczać sobie energii w postaci zwiększonych porcji jedzenia, przeczytaj jak sobie z tym poradzić.

Podjadanie z nudów Podjadanie z nudów www.booksforbetterliving.com

3. Zajadasz stresy lub zaglądasz do lodówki z nudów

Czasami wydaje ci się, że jesteś głodna, a tak naprawdę nie ma to nic wspólnego z twoim pustym żołądkiem, lecz z humorem. Dla niektórych osób posiłek jest jedynym pocieszeniem w pełnym przeciwności dniu. Kubełek lodów czy też miska popcornu jest niestety krótkotrwałym pocieszeniem, w dodatku często przynoszącym długotrwałe szkody w postaci dodatkowych kilogramów. Podjadanie z braku innych zajęć to także częste zjawisko. Przygotowywanie sobie posiłku samo w sobie daje nam już zajęcie, a niezdrowe przekąski umilają wieczór z telewizorem.

Aby oduczyć się jedzenia "na pocieszenie", warto uzmysłowić sobie, że zamiast jednego problemu, tworzą nam się dwa. Łatwiej nam będzie uporać się z problemami, jeśli w tym samym czasie nie będziemy zadręczać się dodatkowo przybraniem na wadze. Z kolei osobom podjadającym z nudów, zaleca się znalezienie jakiegoś zajęcia dla rąk. Może to być na przykład szydełkowanie lub decoupage.

Jeżeli rękodzieło nie jest twoją mocną stroną, spróbuj wprowadzić zdrowe i lekkie przekąski, szczególnie kiedy głód dopada cię wieczorem.

Intensywne treningi Intensywne treningi www.blogguru.net

4. Intensywnie trenujesz, za mało jesz

Zwiększenie liczby odbywanych tygodniowo treningów z pewnością przysłuży się twojej sylwetce, o ile nie zapomnisz o odpowiednio dobranej diecie. Zbyt mała liczba przyswajanych kalorii spowoduje utratę energii i chęci do ćwiczeń. Przy redukcji wagi niewskazane są oczywiście wysokokaloryczne dania czy słodycze, ale nie można popadać ze skrajności w skrajność. Aby cieszyć się zdrowiem i smukłą figurą, warto pamiętać o zasadzie, aby zawsze odchodzić od stołu nie głodnym, ale też nie przejedzonym. Jeśli nie wiesz jak zdrowo zwiększyć liczbę posiłków, aby mieć siłę na intensywne treningi, pomyśl o wizycie u doświadczonego dietetyka.

Zapoznaj się też z przykładowymi produktami, dzięki którym długo nie odczujesz głodu.

Objawy choroby Objawy choroby www.emedicalnews.com

5. Twoje ciągłe nienasycenie jest objawem choroby

Jeśli żaden z wymienionych powodów cię nie dotyczy i nadal nie możesz odkryć przyczyny problemu, być może potrzebujesz konsultacji z lekarzem specjalistą. Nieprzerwane wrażenie głodu może być związane z cukrzycą, chorobami pasożytniczymi lub niedoczynnością tarczycy.

Nie bagatelizuj sytuacji. Choćby dla własnego spokoju umów się na wizytę w przychodni i zrób wszystkie niezbędne badania.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.