Jak jeść więcej błonnika? Produkty, które ułatwiają odchudzanie

Włókno pokarmowe, bardziej znane jako błonnik, to forma węglowodanów pochodzenia roślinnego, którego organizm ludzki nie trawi i nie przyswaja. Błonnik wchłaniając wodę, pęcznieje w żołądku, dzięki czemu daje uczucie sytości. Dba także o odpowiedni poziom glukozy we krwi oraz reguluje pracę jelit. Produkty bogate w błonnik są niezbędne przy redukowaniu wagi. Czy wiesz które z produktów w twojej kuchni pomogą ci w odchudzaniu? Sprawdź pięć zaskakujących propozycji.
www.lekkowkuchni.pl www.lekkowkuchni.pl www.lekkowkuchni.pl

Otręby z jogurtem na zdrowe śniadanie - 43g/100g

.myfitness.pl

Otręby są pozostałościami z przemiału ziaren zbóż na mąkę. Mimo tego, iż są produktem ubocznym, ich znaczenie w odchudzaniu jest nieocenione. Szczególnie wartościowe są otręby pszenne. W 100 g produktu znajdziemy ponad 43 g błonnika. Ponadto są bogate w magnez, który zapobiega uczuciu zmęczenia i da ci siłę do regularnych treningów.

zdrowie.gazeta.pl zdrowie.gazeta.pl zdrowie.gazeta.pl

Jeżynowy koktajl jako przedpołudniowa przekąska - 7,6g/100g

Jeżyny są niekwestionowanym liderem wśród owoców, jeżeli chodzi o zawartość błonnika. Zawierają go aż 7,6 g na 100 g produktu. Oprócz tego są bogate w witaminę C oraz witaminy z grupy B, a napar z nich działa relaksująco i koi nerwy.

Jeżyny doskonale smakują w połączeniu z jogurtem naturalnym w formie lekkiego koktajlu.

www.biokurier.pl www.biokurier.pl www.biokurier.pl

Kasza gryczana do obiadu zamiast ziemniaków - 5,9g/100g

Choć wszystkie kasze są cennym źródłem błonnika, kasza gryczana w odróżnieniu od innych nie zakwasza organizmu. W dodatku zawiera mnóstwo wartościowych soli mineralnych, a także witamin.

Kupując kaszę gryczaną warto wybrać tę nieprażoną. Jest znacznie bardziej wartościowa, ponieważ uniknięcie procesu palenia pozwoliło zachować jej wszystkie prozdrowotne właściwości.

www.flickr.com www.flickr.com www.flickr.com

Biała fasola zamiast dań mięsnych - 15g/100g

Fasolę kojarzymy przede wszystkim jako produkt polecany osobom niejedzącym mięsa, w celu uzupełnienia niedoborów białka. Jest ona jednak także bogata w błonnik i polecana osobom pragnącym zredukować wagę. W 100 g ziaren znajduje się około 15 g błonnika.

Biała fasola zawiera ponadto fosfor, potas, magnez, wapń oraz żelazo.

www.flickr.com www.flickr.com www.flickr.com

Daktyle jako zdrowa słodka przekąska - 8,7g/100g

Suszone daktyle w odróżnieniu od owoców sezonowych możemyjeść cały rok. Ich spożycie zalecane jest szczególnie osobom trenującym, ponieważ są zdrowym źródłem energii przy intensywnym wysiłku.

Zawartość błonnika w suszonych daktylach to 8,7/100g. Warto po nie sięgnąć, aby zaspokoić nieodpartą pokusę sięgnięcia po coś słodkiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.