Przez 2 tygodnie ćwiczyłam z "Rewolucją" Ewy Chodakowskiej. Efekt? [TEST]

Ewa Chodakowska Rewolucja to zestaw pięciu, 10-minutowych programów treningowych, na najbardziej problematyczne partie ciała. Ewa zadbała, aby ten program był skierowany również do mężczyzn, którzy również zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i chcą zbudować mięśnie.
Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Rewolucja: celuje w problematyczne sfery

"Rewolucja" to zestaw pięciu treningów, na które składa się 75 ćwiczeń. Każdy blok trwa 10 minut i w zależności od naszej aktualnej formy możemy wykonać jeden trening lub wszystkie jednego dnia. Rewolucja składa się z treningów: smukłe nogi, zero cellulitu, płaski brzuch, koniec z oponką, silne ramion, grzbiet i klatka piersiowa.

Nowością treningu "Rewolucja" jest jednoczesne przedstawienie ćwiczeń w wersji dla początkujących i zaawansowanych. Ewa zawsze pokazuje trudniejszą wersję ćwiczenia, natomiast w górnym lewym roku ekranu możemy zobaczyć jego prostszą wersję.

Przez 2 tygodnie ćwiczyłam z programem "Rewolucja". Oto efekty moich testów.

ZOBACZ: program Bikini spala tłuszcz w 4 tygodnie

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Rozgrzewka

Rozgrzewka rozpoczyna się od stopniowego rozciągania mięśni całego ciała, od głowy po stopy. Trwa zaledwie sześć minut, ale pozwala rozgrzać ciało zwiększając ruchomość mięśni i stawów. Co więcej, pozwala uniknąć późniejszych kontuzji. Nie możemy zapominać, że jest niezbędnym elementem każdego treningu. Sześciominutowa rozgrzewka przygotowana przez Ewę to doskonały wstęp do treningu właściwego. Nie jest zbyt dynamiczna, dlatego nawet osoby początkujące nie powinny mieć problemów z jej wykonaniem.

SPRAWDŹ: skakanka wysmukli całe ciało

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Smukłe nogi

To zestaw 20 ćwiczeń, które wykonujemy przez 30 sekund. W tej części programu Rewolucja znajdziemy zarówno ćwiczenia siłowe, jak: squaty, wypady, ale i ćwiczenia kardio: skoki czy biegi. Ewa przygotowała różne kombinacje podstawowych ćwiczeń, dzięki czemu z pewnością nie będziemy się nudzić. Ważne jest również to, że ćwiczenia nie są skomplikowane, w związku z tym przy wyborze łatwiejszej wersji nie powinny stanowić problemu dla początkujących.

ZOBACZ: jak wysmuklić wewnętrzną stronę ud

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Zero cellulitu

Jak zapowiada Ewa Chodakowska na początku treningu: czas na uda i pośladki bez cienia cellulitu! W tej części wykonujemy 10 ćwiczeń, po 30 sekund każde. Następnie powtarzamy całą serię. Ten trening opiera się na pracy nóg i pośladków, czyli miejscach, gdzie przede wszystkim gromadzi się cellulit. Ćwiczenia są bardzo dynamiczne i zdecydowanie dają mocny wycisk.

ZOBACZ: Secret to trening oddechu i mięśni głębokich całego ciała

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Płaski brzuch

Trening składa się z 20 ćwiczeń, po 30 sekund każde. Choć ćwiczenia na brzuch zazwyczaj kojarzą nam się z tradycyjnymi brzuszkami na macie, to jednak mamy wiele innych ćwiczeń, które doskonale działają na pozbycie się niechcianej oponki. Trening rozpoczynamy od 2-minutowych ćwiczeń kardio. Dzięki temu mocno rozgrzewamy mięśnie do dalszej pracy. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że różne kombinacje skoków i biegu ze skrętem tułowia są doskonałymi ćwiczeniami na mięśnie brzucha. Ewa oczywiście nie zapomniała o ćwiczeniach w leżeniu na brzuchu, które doskonale wpływają na mięśnie brzucha oraz mięśnie przykręgosłupowe odpowiadające za wygląd tej części ciała.

POZNAJ: 6 ćwiczeń na płaski brzuch, które zrobisz w domu

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Koniec z oponką

To zestaw 15 ćwiczeń, który Ewa dedykuje mężczyznom. Do treningu zaprosiła trenera Patryka Puczyłowskiego. Podczas wspólnego treningu Ewa pokazuje łatwiejszą wersję ćwiczeń dedykowanym kobietom, natomiast Patryk wersję trudniejszą dedykowaną mężczyznom. Trening dzieli się naprzemiennie na ćwiczenia, które wykonujemy przez minutę oraz 30 sekund. Te, które wykonujemy dłużej to ćwiczenia kardio. Krótsze ćwiczenia to te, które mają na celu wzmocnienie mięśni głębokich ciała.

ZOBACZ: 7 produktów, które zlikwidują zbędny tłuszcz

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Silne ramion, grzbiet, klatka piersiowa

Blok składa się z 10 ćwiczeń, po 30 sekund każde. Następnie powtarzamy całą serię. Ten trening również wykonuje w towarzystwie Patryka Puczyłowskiego. Ewa przedstawia wersje podstawowe ćwiczeń, natomiast jej partner wersje zaawansowane. Pomimo tego, iż nie wykorzystujemy dodatkowego obciążenia, jedynie ciężar własnego ciała, to zdecydowanie kolejnego dnia poczujemy zakwasy. Dzięki wykonywaniu ćwiczeń w podporze pracują mięśnie głębokie ramion i pleców.

ZOBACZ: program Sukces spala tłuszcz i rzeźbi ciało

. . Marlena Ciborowska myfitness.pl

Rozciąganie

Ostatnią częścią programu "Rewolucja" jest stretching. Ewa wspólnie z Patrykiem wykonuje kilkuminutowe rozciąganie całego ciała. Dzięki temu rozluźnia mięśnie, które pracowały podczas wykonywania wszystkich treningów. Jeżeli masz wolną chwilę postaraj się wydłużyć rozciąganie do 20 minut.

ZOBACZ: ściągawka z rozciągania

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Dwa tygodnie z Rewolucją

Po dwóch tygodniach testowania programu "Rewolucja" Ewy Chodakowskiej, zaobserwowałam zadowalające efekty. Choć po tak krótkim okresie czasu nie możemy jeszcze zauważyć utraty kilogramów, to zdecydowanie ćwiczenia wzmocniły moje mięśnie. Na co dzień prowadzę aktywny tryb życia i jestem w dobrej formie, dlatego wykonywałam wszystkie bloki podczas jednej sesji treningowej. Ćwiczenia są wymagające, ale zdecydowanie warto jest poświęcić im czas, by cieszyć się z ich efektów.

Ogromną zaletą jest skierowanie treningu również do mężczyzn. Dzięki temu możemy wspólnie z partnerem spędzić czas podczas ćwiczeń. Dzięki specjalnym wariantom ćwiczeń dla początkujących i zaawansowanych, niezależnie od aktualnej formy, możemy rozpocząć regularne treningi.

Jedynym minusem jest zbyt krótki stretching. Ćwiczenia przedstawione przez Ewę Chodakowską zdecydowanie przykurczają mięśnie. Warto zatem wydłużyć rozciąganie o dodatkowe minuty.

SPRAWDŹ: 10 razy, kiedy Ewa Chodakowska zaskoczyła nas swoją figurą

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.