6 sposobów, by zlikwidować tłuszcz na plecach

Tłuszcz na plecach pojawia się z uwagi na naszą niewłaściwą dietę i brak aktywności fizycznej. Nie daje o sobie zapomnieć, ukazując się w postaci fałdek pod ubraniami. Dzięki naszym skutecznym sposobom rozprawisz się z nim na dobre.
tłuszcz na plecach tłuszcz na plecach www.autorfotolia.pl

6 sposobów, by zlikwidować tłuszcz na plecach

U osób, które mają tendencję do gromadzenia się tłuszczu w górnych partiach ciała, tłuszcz niestety może się odkładać również na plecach. Niechciane fałdki pojawiają się po obu stronach kręgosłupa, pod pachami oraz w linii pod biustonoszem. Niestety bardzo często jest przez nas lekceważony, ponieważ nie widzimy go na co dzień. Zdecydowanie bardziej martwimy się tłuszczem na brzuchu, ponieważ jest łatwo zauważalny. Pamiętajmy, że nie możemy lekceważyć fałdek na plecach, ponieważ wyglądają równie nieatrakcyjnie, jak boczki.

ćwiczenia ćwiczenia www.autorfotolia.pl

1. Najskuteczniejsze ćwiczenia na plecy

Jeżeli chcesz się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, przede wszystkim nie możesz zapominać o regularnych ćwiczeniach. Należy połączyć ćwiczenia kardio (bieganie, skakanka), które pozwalają zgubić zbędne kilogramy z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie przykręgosłupowe.

Najlepszymi ćwiczeniami będą te, wykonywane w leżeniu na brzuchu. Dzięki wznosom nóg i ramiona, przy jednoczesnym napinaniu pośladków i brzucha, wzmocnisz mięśnie pleców.

gotowanie gotowanie www.autorfotolia.pl

2. Dieta na pozbycie się tłuszczu

Warto pamiętać, że nie tylko ćwiczenia mają wpływ na gromadzenie się tłuszczu, ale również i dieta. Przede wszystkim należy wykluczyć ze swoich posiłków tłuszcze nasycone. Należy unikać takich produktów, jak: czerwone mięso, wędliny, nabiał, żywność przetworzona i biały cukier. Niestety produkty te sprzyjają odkładaniu się tłuszczu.

Swoją codzienną dietę warto wzbogacić o produkty, które wpływają na spalanie tłuszczu: zielona herbata, grejpfruty, sok z marchwi i selera.

basen basen www.autorfotolia.pl

3. Zacznij chodzić na basen

Basen to doskonała aktywność fizyczna, która angażuje do pracy całe ciało. Jest nie tylko zdrowy dla naszych stawów, ale i doskonale kształtuje sylwetkę. Dzięki intensywnej pracy ramion i pleców, wzmocnisz mięśnie nadając im smukły kształt. Co więcej, basen to doskonały sposób na odchudzanie i pozbycie się zbędnych kilogramów. Dzięki temu zgubisz zbędny tłuszcz z całego ciała, w tym również i z pleców.

pielęgnacja pielęgnacja www.autorfotolia.pl

4. Pielęgnacja wspomagająca odchudzanie

Chcąc osiągnąć, jak najlepsze efekty w walce z niechcianym tłuszczem możesz wspomóc swoje działania masażem oraz specjalnymi maseczkami. Masaż pleców, pomaga nie tylko się zrelaksować, ale i zmniejszyć ilość odkładanych tłuszczy i płynów w obrębie pleców. Warto byś skorzystała z drenażu limfatycznego (masaż uciskowy, usprawniający krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie).

Dodatkowo możesz się wspomóc maseczkami z gliny, które należy nałożyć na plecy. Wystarczy, że raz w tygodniu okrężnymi ruchami położysz maskę na całej powierzchni pleców. Glinka doskonale wpływa na pozbycie się tłuszczu.

ciało ciało www.autorfotolia.pl

5. Zadbaj o postawę ciała

Nieprawidłowa postawa ciała wpływa na odkładanie się tłuszczu na plecach. Już dziś powinnaś o nią zadbać. Pamiętaj o wyprostowanych plecach, ściągniętych łopatkach i napiętym brzuchu. Gdy wyprostujesz plecy będziesz wyglądać zdecydowanie szczuplej.

ciało ciało www.autorfotolia.pl

6. Nie zakładaj obcisłych ubrań

Dobrze dopasowane ubrania zdecydowanie podkreślają nasze kształty. Niestety jeżeli nie mamy się czym pochwalić lepiej ich unikać. To samo dotyczy naszych fałdek tłuszczu na plecach. Lepiej założyć luźniejszą bluzkę, która nie będzie eksponowała naszych niedoskonałości.

ZOBACZ: tłuszcz w diecie to wróg czy przyjaciel

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.