Trening rozpoczyna się dynamiczną rozgrzewką, w której wykonujemy nie tylko bieg i skoki, ale i podpór oraz ciosy karate. Ta część jest bardzo krótka, więc każdy powinien z nią sobie poradzić, nawet osoby początkujące.
W głównej części mamy trzy bloki ćwiczeń. Każdy zawiera trzy ćwiczenia, które wykonujemy przez 30 sekund. Bloki powtarzamy w trzech seriach. Mamy dużą liczbą podskoków, wypadów, biegu w podporze, a nawet pompek.
Trening z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią dużą intensywności podczas ćwiczeń. Dla osób mających problem z kolanami, ćwiczenia mogą okazać się zbyt intensywne. Po tak wyczerpującym treningu z pewnością będziemy mieć dużo pozytywnej energii na cały tydzień.
Ten trening to prawdziwy challenge. Każde ćwiczenie wykonujemy w ciągu jednej minuty, a następnie zapisujemy liczbę wykonanych powtórzeń. Ma to nam pomóc stale zwiększać swoje możliwości. Ania zachęca, by sprawdzić swoje wyniki już po 4 tygodniach, tak by obserwować swój progres.
Trening poprzedzony jest rozgrzewką, która nie jest zbyt intensywna. Prawdopodobnie dlatego, że cały trening będzie wymagał od nas dużych pokładów sił. Wystarczy zatem delikatnie przyspieszyć tętno i rozgrzać mięśnie.
Podczas treningu wykonujemy trzy ćwiczenia: squat, kombinację pompki i podporu oraz ściąganie ramion w leżeniu na brzuchu. Po każdej z czterech rund zapisujemy swoje wyniki i już w kolejny wtorek mamy zadanie, by sprawdzić czy udało nam się je poprawić. Po treningu mamy bardzo krótkie rozciąganie.
SPRAWDŹ: 10 zdjęć, które udowadniają, że Lewandowscy to najseksowniejsza sportowa para
Trening na płaski brzuch Ania wykonuje sama, bez członka teamu. Ćwiczenia rozpoczynamy bez rozgrzewki. Niestety jeżeli nie wykonaliśmy wcześniej rozgrzewki, może być to dla nas kontuzyjne. Warto zatem ją wykonać we własnym zakresie.
Niestety nie wiemy, czy ćwiczenia wykonywane są na czas czy na liczbę powtórzeń, ponieważ nie ma na początku treningu ten temat informacji. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich serii nie ma również zegara odmierzającego czas.
Podczas treningu wykonujemy 24 różne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Mamy zarówno tradycyjne brzuszki, jak i różne kombinacje ćwiczeń w podporze oraz w leżeniu na brzuchu. Pojawiają się również pozycje zaczerpnięte z metody Pilatesa. Po zakończonym treningu mamy bardzo krótki stretching. Warto go wydłużyć o kilka minut dla zachowania elastyczności mięsni.
W lewym górnym rogu pojawia się informacja o tym, jakie będzie kolejne ćwiczenie. Dla niektórych może się to okazać pomocne. W moim przypadku rozprasza to uwagę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby pokazanie przez Anię, jak dokładnie zrobić ćwiczenie, tuż przed jego wykonaniem, niż migający ekran.
Trening na nogi i pośladki rozpoczyna się od krótkiej rozgrzewki, która nie jest zbyt intensywna. Ma na celu dobrze rozgrzać te partie ciała. Podobnie, jak w treningu na brzuch, nie ma informacji czy wykonujemy ćwiczenia na czas czy liczbę powtórzeń.
Podczas treningu realizujemy różne kombinacje squatów, wykroków, ćwiczeń w podporze, w leżeniu na plecach i brzuchu. Ćwiczenia są przeplatane różnymi rodzajami skoków. Dzięki temu cały czas utrzymujemy podniesione tętno. Jestem zwolenniczką połączenia ćwiczeń modelujących ciało i kardio, ponieważ nasze mięśnie cały czas są rozgrzane i dzięki temu doskonale pracują. Niestety po zakończonym treningu nie ma stretchingu, pomimo bardzo intensywnych ćwiczeń. Nie zapomnij zatem, aby wykonać kilka minut rozciągania, tak aby nogi i pośladki były nie tylko wzmocnione, ale i wysmuklone.
Do wykonania ćwiczeń potrzebne będzie nam dodatkowe obciążenie. Możemy w tym celu wykorzystać hantle lub butelki z wodą. Trening rozpoczyna krótka rozgrzewka, podczas której nie wykorzystujemy obciążenia.
Podobnie, jak w poprzednim treningu nie mamy informacji o czasie i liczbie powtórzeń ćwiczenia, możemy się jedynie domyślać, że każde z nich trwa 30 lub 60 sekund.
Trening właściwy składa się z trzech ćwiczeń, które wykonujemy w dwóch seriach. Mamy dwa bloki po trzy ćwiczenia. Do każdego z ćwiczeń wykorzystujemy hantle, dzięki czemu spalamy nadmiar tkanki tłuszczowej i pojawia się wyraźny zarys mięśni. Pracują całe ramiona, barki, triceps, biceps oraz plecy. Na zakończenie piątkowego treningu wykonujemy stretching, który pozwoli rozluźnić ramiona po ćwiczeniach.
Ania wykonuje trening wspólnie z Jakubem. Rozpoczynamy od rozgrzewki, która jest wykonywana w parze. Ten trening obowiązkowo wykonaj z partnerem lub przyjaciółką. Dzięki temu masz większą motywację, by pomimo dużego zmęczenia wykonać wszystkie ćwiczenia.
Trening właściwy jest wykonywany metodą tabata. Mamy trzy serie każda po trzy ćwiczenia, które wykonujemy prze 20 sekund i następnie przez 10 sekund odpoczywamy. Po każdej serii mamy 15 sekund odpoczynku. Podczas ćwiczeń każda z osób wykonuje pracę, więc nikt z pewnością nie będzie się nudził.
Siódmy trening to relaks. Ma na celu wysmuklić ciało i wydłużyć mięśnie. Podczas rozciągania warto ściągnąć obuwie, co pozwoli nam również wyciągnąć mięśnie śródstopia. Ania pokazuje jak rozluźnić mięśnie całego ciała: szyję, ramiona, tułów, plecy, pośladki oraz nogi. Bardzo często pomijamy rozciąganie, bagatelizując jego wpływ na nasze ciało. To nie tylko ochrona przed niechcianymi kontuzjami, ale i wysmuklenie mięśni, które nadają sylwetce piękny kształt.
Anna Lewandowska, jak zawsze nie zapominam o dodaniu specjalnych bonusów, w postaci krótkiej lekcji gotowania. Na swojej poprzedniej płycie Karate Cardio Military mieliśmy okazję przyrządzić śniadanie, obiad i pyszny koktajl energetyczny. Na najnowszej płycie zgodnie z całym 7-dniowym planem treningowym, znajdziemy przepisy na smoothie na każdy dzień. Szkoda tylko, że wyświetlają się nam same instrukcje jak je przyrządzić, bez wspólnego gotowania razem z Anią.