Aloes na odchudzanie. Czy picie aloesu oczyszcza organizm?

Bogaty w witaminę A, C, E, magnez, potas, sód i żelazno. Działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i oczyszczająco. Nie ma wątpliwości, że po aloes warto sięgać. Od lat słynie ze swoich właściwości leczniczych. Ale czy rzeczywiście odchudza?
aloes aloes shutterstock

Aloes - roślina lecznicza stosowana od lat

Aloes jest rośliną, która rośnie głównie w Afryce, na Madagaskarze i na Półwyspie Arabskim. Jest bogata w liczne minerały, witaminy, kwasy. Co ciekawe, ma w sobie też saponiny, które słyną z właściwości pieniących.

Najbardziej znaną odmianą aloesu jest aloes zwyczajny, inaczej - Aloe Vera. Od niepamiętnych czasów uważany jest za roślinę leczniczą, której właściwości  korzystnie wpływają na nasze zdrowie i kondycję.

Aloes słynie z wielu właściwości, jednak najczęściej podkreśla się jego zdolność do oczyszczania organizmu. W ostatnim czasie możemy się spotkać z licznymi terapiami odtruwającymi i detoksem z wykorzystaniem soku z tej rośliny. Pojawiły się też tabletki i napoje z wyciągiem z aloesu, które stają się coraz bardzie popularne.

Jednak czy korzystanie z aloesu podczas detoksu  jest w pełni bezpieczne? Czy jest on w stanie pomóc nam schudnąć?

Czym tak naprawdę jest detoks i jak go poprawnie wykonać?

Detoks organizmu - 5 produktów, które warto włączyć do diety

Aloes jako kosmetyk Aloes jako kosmetyk 123rf.com

Bogaty skład aloesu

Warto bliżej się przyjrzeć, co zawiera aloes. Jego skład jest bardzo bogaty, zwłaszcza w kwasy tłuszczowe i aminokwasy. Zawiera wiele ważnych dla naszego organizmu składników, w tym dwa bardzo ważne kwasy tłuszczowe - kampesterol i beta-sitosterol. Pierwszy z nich pomaga ochraniać kości i stawy, a także chroni organizm przed infekcjami. Drugi zaś jest pomocny przy obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Pozostałe skutecznie pomagają w przypadku, gdy zmagamy się z alergią. Przyczyniają się do łagodzenia jej objawów.

Przemęczenie. Może być oznaką choroby?


Fot. jocic/Shutterstock.com

Aloes poprawi trawienie

Kolejną zaletą aloesu jest jego zbawienne działanie na nasz układ trawienny. Znacznie przyczynia się on do  poprawy naszego trawienia. Skutecznie pomoże się rozprawić z problemem biegunek czy zaparć. Sprawi, że nasz układ pokarmowy zacznie funkcjonować w prawidłowy sposób.

Pomaga też na zgagę i wzdęcia. Usuwa bakterie z naszego organizmu i pasożyty.

Orzechy brazylijskie - bądź dłużej piękny, młody i sprawny w sypialni!

Aloes Aloes Shutterstock.com

Aloes a oczyszczanie

Aloes oczyszcza organizm. Wszystko dzięki zawartym w nim polisacharydom, które wchodzą w reakcje z toksynami. Część toksyn nie rozpuszcza się w wodzie, przez co nie może zostać wydalona przez nasz organizm. Aloes pomaga w naturalny sposób je usunąć. Mowa przede wszystkim o solach i metalach ciężkich. Aloes wpływa też korzystnie na funkcjonowanie niektórych naszych organów - zwłaszcza wątroby, skóry czy nerek. Mocno oczyszcza jelita.

Co robić przez cały dzień, żeby schudnąć [GODZINA PO GODZINIE]

Aloes - aloe vera Aloes - aloe vera Fot. Shutterstock

Aloes alkalizuje ciało - przywraca mu zasadowy odczyn

Aloes pomaga w procesie leczenia wielu chorób. Wszystko dzięki jego zasadowemu odczynowi. W dzisiejszych czasach spożywamy coraz więcej przetworzonych produktów, które mają kwaśny odczyn. Tymczasem środowisko zasadowe sprzyja leczeniu wielu chorób.

Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na swoją dietę i spożywać jak najwięcej produktów zasadowych (najlepiej około 80%).

Należą do nich: zielone warzywa, pestki, rośliny strączkowe, fasole.

Nasz organizm najbardziej zakwaszają: słodzone soki, alkohol, kawa, mleko i przetwory mleczne, cukier i słodziki. Wyciąg z aloesu będzie bardzo pomocny, przy przywracaniu zasadowego odczynu w naszym organizmie, więc warto po niego sięgnąć.

Oczyszczanie organizmu - menu na cały dzień


LILIANNA SOKOŁOWSKA

Czy aloes może pomóc przy odchudzaniu?

Śmiało można powiedzieć, że aloes w pewnym stopniu może się przyczynić do utraty wagi. Głównie dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i przeczyszczającym.

Poza tym poprawia trawienie, usuwa toksyny i dodaje nam energii. Jest doskonałym sprzymierzeńcem podczas  odchudzania. Dzięki włączeniu go do diety możemy osiągnąć lepsze rezultaty.

Dodatkowym plusem będzie podniesienie energii życiowej, mniejsze zmęczenie i większa odporność organizmu. Stosować można gotowe suplementy lub własną mieszankę z wykorzystaniem świeżego aloesu. Wystarczy zmieszać jego miąższ z wodą, miodem, cytryną i imbirem.

Trzeba jednak pamiętać o środkach ostrożności. Aloes nie może być nadużywany. Jest rośliną o bardzo silnych właściwościach i działaniu, wiec nie powinno się go stosować długotrwale. Kuracje można robić raz na jakiś czas, jednak niezbędne są przerwy. Nadużywany może przyczynić się do niedoborów elektrolitów w naszym organizmie.

Detoksu aloesowego nie powinny stosować kobiety w ciąży, osoby chorujące na nerki i te mające kamienie w nerkach lub w woreczku żółciowym.

Dlaczego warto zacząć dzień od szklanki wody z cytryną?

Więcej o: