Aloes na odchudzanie. Czy picie aloesu oczyszcza organizm?

Bogaty w witaminę A, C, E, magnez, potas, sód i żelazno. Działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i oczyszczająco. Nie ma wątpliwości, że po aloes warto sięgać. Od lat słynie ze swoich właściwości leczniczych. Ale czy rzeczywiście odchudza?
aloes aloes shutterstock

Aloes - roślina lecznicza stosowana od lat

Aloes jest rośliną, która rośnie głównie w Afryce, na Madagaskarze i na Półwyspie Arabskim. Jest bogata w liczne minerały, witaminy, kwasy. Co ciekawe, ma w sobie też saponiny, które słyną z właściwości pieniących.

Najbardziej znaną odmianą aloesu jest aloes zwyczajny, inaczej - Aloe Vera. Od niepamiętnych czasów uważany jest za roślinę leczniczą, której właściwości  korzystnie wpływają na nasze zdrowie i kondycję.

Aloes słynie z wielu właściwości, jednak najczęściej podkreśla się jego zdolność do oczyszczania organizmu. W ostatnim czasie możemy się spotkać z licznymi terapiami odtruwającymi i detoksem z wykorzystaniem soku z tej rośliny. Pojawiły się też tabletki i napoje z wyciągiem z aloesu, które stają się coraz bardzie popularne.

Jednak czy korzystanie z aloesu podczas detoksu  jest w pełni bezpieczne? Czy jest on w stanie pomóc nam schudnąć?

Czym tak naprawdę jest detoks i jak go poprawnie wykonać?

Detoks organizmu - 5 produktów, które warto włączyć do diety

Aloes jako kosmetyk Aloes jako kosmetyk 123rf.com

Bogaty skład aloesu

Warto bliżej się przyjrzeć, co zawiera aloes. Jego skład jest bardzo bogaty, zwłaszcza w kwasy tłuszczowe i aminokwasy. Zawiera wiele ważnych dla naszego organizmu składników, w tym dwa bardzo ważne kwasy tłuszczowe - kampesterol i beta-sitosterol. Pierwszy z nich pomaga ochraniać kości i stawy, a także chroni organizm przed infekcjami. Drugi zaś jest pomocny przy obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Pozostałe skutecznie pomagają w przypadku, gdy zmagamy się z alergią. Przyczyniają się do łagodzenia jej objawów.

Przemęczenie. Może być oznaką choroby?

Aloes poprawi trawienie

Kolejną zaletą aloesu jest jego zbawienne działanie na nasz układ trawienny. Znacznie przyczynia się on do  poprawy naszego trawienia. Skutecznie pomoże się rozprawić z problemem biegunek czy zaparć. Sprawi, że nasz układ pokarmowy zacznie funkcjonować w prawidłowy sposób.

Pomaga też na zgagę i wzdęcia. Usuwa bakterie z naszego organizmu i pasożyty.

Orzechy brazylijskie - bądź dłużej piękny, młody i sprawny w sypialni!

Aloes Aloes Shutterstock.com

Aloes a oczyszczanie

Aloes oczyszcza organizm. Wszystko dzięki zawartym w nim polisacharydom, które wchodzą w reakcje z toksynami. Część toksyn nie rozpuszcza się w wodzie, przez co nie może zostać wydalona przez nasz organizm. Aloes pomaga w naturalny sposób je usunąć. Mowa przede wszystkim o solach i metalach ciężkich. Aloes wpływa też korzystnie na funkcjonowanie niektórych naszych organów - zwłaszcza wątroby, skóry czy nerek. Mocno oczyszcza jelita.

Co robić przez cały dzień, żeby schudnąć [GODZINA PO GODZINIE]

Aloes - aloe vera Aloes - aloe vera Fot. Shutterstock

Aloes alkalizuje ciało - przywraca mu zasadowy odczyn

Aloes pomaga w procesie leczenia wielu chorób. Wszystko dzięki jego zasadowemu odczynowi. W dzisiejszych czasach spożywamy coraz więcej przetworzonych produktów, które mają kwaśny odczyn. Tymczasem środowisko zasadowe sprzyja leczeniu wielu chorób.

Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na swoją dietę i spożywać jak najwięcej produktów zasadowych (najlepiej około 80%).

Należą do nich: zielone warzywa, pestki, rośliny strączkowe, fasole.

Nasz organizm najbardziej zakwaszają: słodzone soki, alkohol, kawa, mleko i przetwory mleczne, cukier i słodziki. Wyciąg z aloesu będzie bardzo pomocny, przy przywracaniu zasadowego odczynu w naszym organizmie, więc warto po niego sięgnąć.

Oczyszczanie organizmu - menu na cały dzień


LILIANNA SOKOŁOWSKA

Czy aloes może pomóc przy odchudzaniu?

Śmiało można powiedzieć, że aloes w pewnym stopniu może się przyczynić do utraty wagi. Głównie dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i przeczyszczającym.

Poza tym poprawia trawienie, usuwa toksyny i dodaje nam energii. Jest doskonałym sprzymierzeńcem podczas  odchudzania. Dzięki włączeniu go do diety możemy osiągnąć lepsze rezultaty.

Dodatkowym plusem będzie podniesienie energii życiowej, mniejsze zmęczenie i większa odporność organizmu. Stosować można gotowe suplementy lub własną mieszankę z wykorzystaniem świeżego aloesu. Wystarczy zmieszać jego miąższ z wodą, miodem, cytryną i imbirem.

Trzeba jednak pamiętać o środkach ostrożności. Aloes nie może być nadużywany. Jest rośliną o bardzo silnych właściwościach i działaniu, wiec nie powinno się go stosować długotrwale. Kuracje można robić raz na jakiś czas, jednak niezbędne są przerwy. Nadużywany może przyczynić się do niedoborów elektrolitów w naszym organizmie.

Detoksu aloesowego nie powinny stosować kobiety w ciąży, osoby chorujące na nerki i te mające kamienie w nerkach lub w woreczku żółciowym.

Dlaczego warto zacząć dzień od szklanki wody z cytryną?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.