10 powodów, by zacząć ćwiczyć!

Potrzebujesz dodatkowej energii po męczącym dniu pracy? Czujesz, że nie masz sił na nic innego, jak tylko najszybszy powrót do domu? Nic bardziej mylnego! Brak sił witalnych wynika z braku ruchu. Twoje ciało potrzebuje aktywności. Jeśli brak ci motywacji, by rozpocząć, poznaj kilka ważnych faktów i przekonaj się, że nie warto zwlekać ani chwili dłużej!
Trening aerobowy Trening aerobowy Fot. Shutterstock

Regularna aktywność zmniejsza nasz poziom stresu

Niektórzy będą zdania, że jest na odwrót, bo ćwiczenia kojarzą im się wyłącznie z walką ze zbędnymi kilogramami. Fakty mówią jednak co innego. Ćwiczenia sprawiają, że ​​organizm staje się bardziej odporny na stres. Zwyczajnie lepiej sobie z nim radzimy. Według psychologów z Cedric Bryant, American Council:

- Ćwiczenia powodują, że nasze ciało się relaksuje, co można opisać jako pozytywne rozproszenie. Nie zapominajmy, że podczas ćwiczeń organizm uwalnia endorfiny, które wywołują uczucie szczęścia.

rower rower Fot. Shutterstock

Nie mam czasu na treningi...

Większość osób, które nie ćwiczą, tłumaczą ten fakt, tym, że nie mają na to miejsca w swoim napiętym harmonogramie dnia. Wbrew temu, co większość ludzi myśli, treningi nie zajmują nam wiele czasu, zwłaszcza jeśli są one regularne.

Zarządzanie czasem i pomysłowość jest kluczem przy zmianie swojego trybu życia na aktywny. Jeśli masz dzieci, weź je do parku lub wybierzcie się na wspólną wycieczkę rowerową. Połącz przyjemne z pożytecznym. Warto zmienić swoje nawyki i zaszczepić je również u dzieci.

Często wcale nie chodzi o to, by spędzać codziennie 2 godziny na siłowni. Wystarczy odpowiednio rozplanować dzień. Z czasem, to brak treningu będzie powodował w tobie uczucie frustracji.

Rzadsze wizyty u lekarzy

Według naukowców, regularne ćwiczenia oszczędzą nam wielu wizyt lekarskich. Zmniejszają bowiem ryzyko chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, osteoporozy oraz utracie masy mięśniowej. Poza tym pozwalają nam dłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Zwiększają również ogólną odporność naszego organizmu na przeziębienia i inne choroby.

Zatrzymywanie wody w organizmie Zatrzymywanie wody w organizmie Fot. Shutterstock

Zdrowe serce

Dziś bardzo wiele osób umiera na choroby związane z układem krążenia.Ćwiczenia pomagają utrzymać serce w dobrej kondycji - jest silniejsze i zdrowsze.

Skoro serce jest jedną z najważniejszych części ciała, a krążąca szybciej krew, sprawia, że ​​wyglądamy i czujemy się znacznie lepiej , to oznacza, że wysiłek jest tego wart. Nasze ciało szybko dostosuje się do dodatkowych, rutynowych czynności fizycznych i pozwoli nam dłużej cieszyć się dobrą formą.

Jak się malować na siłownię Jak się malować na siłownię Fot. Shutterstock

Ćwiczysz? Spalasz więcej kalorii!

Im więcej ćwiczeń, tym więcej nasz organizm potrzebuje żywności, aby utrzymać energię na wysokim poziomie, a - wraz z nią - wysokie tempo przemiany materii. Jeśli ćwiczysz wystarczająco dużo, nie będziesz czuł się winny po zjedzeniu nadprogramowego ciasteczka. Nie znaczy to jednak, że jeśli ćwiczysz, możesz pozwalać sobie na wszystko. Zdrowe nawyki żywieniowe to sprawa zawsze aktualna.

Dlaczego tyjemy Dlaczego tyjemy Fot. Shutterstock

Rzadziej stajesz na wadze!

Chociaż prawdą jest, że utrata wagi jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie ćwiczą, należy pamiętać, że zmniejszenie masy ciała nie jest jedyną korzyścią, którą możesz zyskać. Należy pamiętać, że proces odchudzania trwa i nie zrzucimy dodatkowych kilogramów po kilku wizytach na siłowni. W rzeczywistości, utrata masy ciała zajmuje nam często wiele miesięcy, natomiast inne pozytywne efekty ćwiczeń są widoczne niemal natychmiast. Dlatego utrata wagi nie powinna być najważniejszym celem jaki sobie stawiamy. Skupiając się tylko na nim, łatwo możemy stracić motywację.

Stress pogrubia talię Stress pogrubia talię Fot. Shutterstock

Twoje ciało nabiera zupełnie innych kształtów

Częste sesje treningowe powodują, że ubranie zacznie inaczej na tobie leżeć, a ty możesz zobaczyć, że napięcie mięśni jest nieco lepsze. Dzieje się tak dzięki temu, że zwiększa się liczba pracujących mięśni.

Dla tych, którzy kochają sporty rekreacyjne - również dobra wiadomość. Poprawiają one ogólną wydajność, pozwalając zwiększyć siłę oraz kondycję.

Ćwiczenia Ćwiczenia Fot. Shutterstock

Fitness zbliża ludzi

Wiele osób narzeka, że nie ma czasu na zbyt częste spotkania z przyjaciółmi. Zaangażowanie ich do wspólnych treningów nie tylko umili czas, ale również zwiększy motywację. Natomiast spotkanie na siłowni, czy wyjście na jogging może z powodzeniem zastąpić spotkanie na ciastko i kawę. Z pożytkiem dla obojga!

Negatywny wpływ otyłosci na mózg Negatywny wpływ otyłosci na mózg Fot. Shutterstock

Pozytywny wpływ na mózg

Regularne treningi nie tylko pozwalają pracować nad wyglądem i kondycją twojego ciała, ale również poprawiają funkcje umysłowe. Jednym z realnych efektów jest to, że zwiększa się poziom serotoniny w mózgu. Wzrost ten prowadzi do poprawy logicznego myślenia i skupiania uwagi, a także poprawia wydajność i ogólne funkcje psychiczne.

ćwiczenia ćwiczenia Fot. shutterstock

Więcej ćwiczeń oznacza więcej energii

Możesz być zaskoczony, tym jak skuteczny może być 30-minutowy trening.

Szybkie wykonywanie ćwiczeń w 30 minut sprawia, że stajemy się bardziej pobudzeni przez cały dzień, nawet do wieczora. Im więcej ćwiczymy, tym mniej mączą nas codzienne rutynowe czynności.

Utrata wagi to jedno, nie zapominajmy jednak, że aktywność fizyczna pomaga ludziom lepiej funkcjonować na co dzień, a w połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych - może zmienić nasze życie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.