Trening w parku

Proponujemy osiem ćwiczeń, które zamienią spacer w trening. Ich wykonanie zajmie 10-15 minut. Tylko tyle trzeba, aby zadbać o formę i poprawić sobie samopoczucie.

Wspięcia na palce

Pozycja wyjściowa: Stajemy na jednej nodze twarzą do drzewa
i opieramy ręce na pniu.
Ruch: Wykonujemy wspięcia na palce - dwa razy po 15 powtórzeń każdą nogą

Podskoki

Pozycja wyjściowa: Stajemy w pozycji wyprostowanej, ręce opuszczone wzdłuż tułowia.
Ruch: Wykonujemy energiczny podskok, przyciągając kolana maksymalnie do klatki piersiowej
- angażujemy w ten sposób mięśnie ud i brzucha.

Niby-pompki

Pozycja wyjściowa: Kolana opieramy na ziemi i unosimy łydki do pionu. Dłonie rozstawiamy
nieco szerzej niż barki. Biodra, pośladki, tułów i głowa powinny stanowić jedną linię.
Ruch: Uginając ręce w łokciach, opuszczamy ciało, następnie wracamy do góry, prostując ręce
w stawie łokciowym. Brzuch, pośladki i uda powinny być cały czas napięte - ćwicząc, nie wypychamy pupy do góry. Wykonujemy dwie serie po 10 powtórzeń.

Przysiady przy drzewie

Pozycja wyjściowa: Stajemy w rozkroku na palcach, opieramy ręce o pień.
Ruch: Wykonujemy przysiad, uginając kolana do kąta prostego. Kolana skierowane na zewnątrz, a ciężar ciała rozłożony równomiernie na obie nogi. Wykonujemy dwie serie po 15 powtórzeń.

Unoszenie nogi

Pozycja wyjściowa: Stajemy bokiem do ławki, delikatnie się jej przytrzymując. Drugą rękę unosimy w bok na wysokość barków. Plecy wyprostowane, brzuch wciągnięty.
Ruch: Jedną nogę ugiętą w kolanie pod kątem 90 stopni unosimy w górę na wysokość bioder, a następnie prostujemy. Przytrzymujemy chwilę w tej pozycji i opuszczamy. Wykonujemy ćwiczenie
na przemian prawą i lewą nogą - robimy w sumie dwie serie po 15 powtórzeń.

Unoszenie nóg w klęku podpartym

Pozycja wyjściowa: Klękamy na ziemi, opieramy się na przedramionach.
Ruch: Powoli unosimy i opuszczamy nogę ugiętą w kolanie pod kątem prostym, napinając mięśnie pośladków i tylnej części uda. Mięśnie brzucha i grzbietu staramy się przez cały czas trzymać napięte - nie wolno wyginać pleców przy ruchu nogą. Robimy dwie serie po 15 powtórzeń każda.

Rozciąganie ud

Pozycja wyjściowa: Robimy wykrok i opieramy jedną stopę o ławkę. Oparta noga powinna być zgięta w kolanie pod kątem prostym, druga noga zaś - wyprostowana. Dłonie kładziemy na biodrach, plecy wyprostowane.
Ruch: Nie wykonujemy żadnego ruchu, tylko wytrzymujemy w tej pozycji około 10 sekund. Powtarzamy ćwiczenie pięć razy każdą nogą.

Skłony w bok

Pozycja wyjściowa: Stajemy bokiem przy ławce, jedną nogę kładziemy na oparciu ławki i  prostujemy ją w kolanie. Jedną rękę opieramy na nodze, drugą unosimy w górę i prostujemy w łokciu.
Ruch: Wykonujemy skłon w bok w kierunku ławki, nie skręcając przy tym bioder. Wytrzymujemy w tej pozycji 10 sekund - musimy poczuć, jak rozciągają się mięśnie łydki, uda (tylna część) i talii.
Robimy po pięć skłonów do każdej nogi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.