Jak spalić tłuszcz bez wysiłku? 5 sposobów

Spalanie tłuszczu bez wysiłku - czy to w ogóle jest możliwe? Metod odchudzających jest wiele, jednak nieustannie poszukujemy tej najskuteczniejszej. A czy istnieją sposoby, by schudnąć bez większych wysiłków i bez restrykcyjnej diety? My znamy 5 sposobów!
Fit śniadanie, które zapewni energię. Fit śniadanie, które zapewni energię. Julia Metkalova / Iuliia Metkalova - Fotolia

Dieta bogata w białko

Produkty wysokobiałkowe charakteryzują się wysokim progiem sytości. Najadamy się nimi szybciej i na dłużej. Proces trawienia białka w organizmie trwa znacznie dłużej, przez co organizm zużywa więcej energii. Dlatego produkty białkowe są dobrym sprzymierzeńcem w odchudzaniu. 

Desery białkowe, które warto zjeść po treningu

Gorczyca Gorczyca Fot. Shutterstock

Przyprawy

Przygotowując posiłki postaw na przyprawy, które wspomogą twój metabolizm i nieco przyspieszą odchudzanie. Kapsaicyna, zawarta w papyrczce chilli, piperyna, czy kurkumina to przyprawy, które warto mieć w swojej kuchni i jak najczęściej wzbogacać nimi swoje potrawy. 

Oto lista przypraw, które podkręcą przemianę materii i wspomogą układ trawienny

Spacery, a płaski brzuch. Biegać, czy maszerować? Spacery, a płaski brzuch. Biegać, czy maszerować? Pinterest

Spacery

Spacer to idealna alternatywa dla treningu. Jeśli nie jesteś osobą aktywną i niekoniecznie odchudzając się chcesz męczyć się na treningach, to przynajmniej postaw na spacerowanie. Niech chód stanie się twoim najczęstszym środkiem komunikacji. 

Ile powinnaś robić kroków w ciągu dnia, by być zdrowa i szczupła?

Zimny prysznic poprawia ukrwienie Zimny prysznic poprawia ukrwienie Pinterest

Ciepły zimny prysznic

Naprzemiennie ciepła i zimna woda wspomaga krążenie krwi. A co za tym idzie ułatwia transport substancji odżywczych. Wspomaga walkę z cellulitem i pomaga schudnąć. Poza tym ma jeszcze inne zalety. Chcesz wiedzieć jakie? Oto 5 powodów, dla których warto rano brać zimny prysznic

Woda z cytryną doskonale oczyszcza organizm. Woda z cytryną doskonale oczyszcza organizm. Karolina Rybicka

Pij dużo wody

Woda to podstawa. Nie bez powodu tak często się to podkreśla. Pij duże ilości wody, a dzięki temu wspomożesz swój metabolizm. Woda również nieco zmniejszysz twój apetyt. Przed każdym posiłkiem wypij szklankę wody, a z pewnością szybciej poczujesz się najedzona. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.