5 podstawowych ćwiczeń, które powinny znaleźć się w Twoim treningu

Planujesz rozpocząć treningi na siłowni? A może wracasz po przerwie lub nie widzisz efektów? Oto 5 podstawowych ćwiczeń, które powinnaś wykonywać w swoim treningu, jeśli chcesz widzieć szybkie efekty swojej pracy. Te ćwiczenia angażują największą ilość mięśni i spalają jednocześnie najwięcej kalorii.
Martwy ciąg z ketlebell Martwy ciąg z ketlebell Myfitness.pl

Martwy ciąg

Martwy ciąg to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na pośladki i uda. Ale nie tylko! Ruch ten aktywizuje aż 70 procent wszystkich mięśni w twoim ciele. W tym mięśnie stabilizacyjne. Choć technicznie jest ciężkim ćwiczeniem, co dla wielu jest odstraszające, to jednak warte jest ono zachodu. W rzeczywistości większość z nas wykonuje je niemalże codziennie - podnoszą i opuszczając przedmioty. Jednak ponownie większość robi to nieprawidłowo. Opanowanie techniki i wyrobienie w sobie nawyków podnoszenia i opuszczania sztangi pomaga w codzienny życiu zapobiegać urazom kręgosłupa. W dodatku, wbrew powszechnie krążącej opinii, martwy ciąg wykonany prawidłowo wzmacnia kręgosłup. 

Trening pośladków Trening pośladków Tammy Hembrow

Hip thrust

Nie ukrywajmy, że u kobiet pośladki to jedna z ważniejszych partii. Dlatego to ćwiczenie powinno znaleźć się u Pań w samej czołówce. Badania dowodzą, że to najskuteczniejsze ćwiczenie na mięśnie pośladków. Ruch ten sprawia, że największą prace wykonują właśnie mięśnie pośladkowe, a mięśnie nóg są jedynie mięśniami wspomagającymi. Pośladki to jedna z największych partii mięśniowych, dlatego nie powinnaś bać się porządnego obciążenia. Te mięśnie naprawdę sporo potrafią udźwignąć. 

Fit dziewczyna robiąca przysiad ze sztangą Fit dziewczyna robiąca przysiad ze sztangą https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=squat%20girl&rs=typed&term_meta[]=squat%7Ctyped&term_meta[]=girl%7Ctyped

Przysiad

Przysiad to kolejne z ćwiczeń mocno angażujących do pracy całe ciało. Podobnie, jak w przypadku martwego ciągu, każdego dnia wstajemy i siadamy. W związku z tym przysiad jest najbardziej intuicyjnym ćwiczeniem, które również zasługuje na znalezienie się na liście TOP 5. 

Jak mogę uzyskać duże pośladki, ale szybko? Trening, który zrobisz w domu

Przysiad to trudne ćwiczenie. Wykonywane z obciążeniem wymaga dużej pracy od organizmu. W związku z tym nie tylko świetnie buduje mięśnie, ale również spala tkankę tłuszczową. 

Podciąganie na drążku Podciąganie na drążku Pinterest

Podciąganie na drażku

Podciąganie na drążku to efektywne ćwiczenie angażujące górne partie mięśni. Choć kojarzone jest z treningiem siłowym dla mężczyzn, to warto, jak do swojego treningu włączą je również kobiety.Jest bardzo trudne do wykonania i zazwyczaj biorą się za nie osoby zaawansowane. Jednak tym mniej zaawansowanym z pomocą przychodzą gumy czy specjalne maszyny do podciągania. 

5 rzeczy, które sprawią, że twój biust się powiększy

Jak wyrzeźbić ramiona Jak wyrzeźbić ramiona Fotolia

Pompki

Tak! Pompki to świetne ćwiczenie na klatkę piersiową, brzuch i tricepsy. Nie tylko dla mężczyzn. Jeśli zależy ci na jędrnym biuście, to zacznij od zadbania o mięśnie, które się pod nim znajdują. To one są odpowiedzialne za jędrność i uniesienie biustu. Ich rozbudowa może sprawić, że piersi urosną i będą wydawać się pełniejsze. 

Jak poprawnie robić pompki? Instrukcja krok po kroku