5 pytań do trenera personalnego. O to powinnaś zapytać, by upewnić się, czy trener zna się na swoim zawodzie

Chcesz współpracować z trenerem personalnym? To świetna sprawa nawet dla osób wysportowanych. Osoba znająca się na treningu , obserwująca, jak trenujesz będzie kontrolować twoje postępy i prawidłową technikę. Z trenerem z pewnością o wiele szybciej osiągniesz efekty, jednak jak wybrać kompetentnego, który zadba o twoją sylwetkę i zdrowie? Zadaj mu te pytania!
5 pytań do trenera personalnego 5 pytań do trenera personalnego Karolina Brzuszczyńska

Od jak dawna trenujesz?

Skończenie samego kursu nie wystarczy. Kurs na trenera personalnego aktualnie może zrobić każdy. Teraz dostępne są również kursy online, które nawet nie weryfikują umiejętności fizycznych osoby szkolonej. Dlatego zwróć uwagę na to, czy trener z którym planujesz podjąć się współpracy rzeczywiście trenuje. Dobry trener, to trener doświadczony.

Dieta na jesienną chandrę. Co jeść, by mieć dobry humor i dużo energii?

5 pytań do trenera personalnego 5 pytań do trenera personalnego Pinterest

Jak będą wyglądały moje treningi?

Jeśli zadasz to pytanie przed pierwszym treningiem, a trener będzie miał już gotową odpowiedź i zacznie wymieniać ćwiczenia, to lepiej przysłuchuj mu się uważnie. Przede wszystkim przed ułożeniem planu treningowego trener powinien sprawdzić twój poziom sprawności na treningu próbnym. Po to właśnie są treningi próbne - to próba dla ciebie, w trakcie której dowiesz się, czy chcesz współpracować z tym trenerem i dla samego trenera, który oceni twoją sprawność i na jej podstawie dobierze ćwiczenia. 

Oto 4 rzeczy niezbędne do spalenia tkanki tłuszczowej i utrzymania wagi po odchudzaniu

5 pytań do trenera personalnego 5 pytań do trenera personalnego Pinterest

Jaka jest stawka za trening?

To oczywiście wcale nie musi świadczyć o umiejętnościach trenera, ale jednak to, jak się wycenia jest istotne. Raczej wykwalifikowani trenerzy nie należą do najtańszych. W końcu poświęcają dużo czasu na pracę nad sobą, szkolenia i kursy. Jeśli zależy ci na efektach treningów nie bierz pierwszego lepszego trenera, tylko dlatego że jego stawka za godzinę jest niska. 

5 pytań do trenera personalnego 5 pytań do trenera personalnego Pinterest

Gdzie kończyłeś/łaś kurs? Jak było na kursie trenerskim?

Podobnie, jak w punkcie pierwszym. To, jaki kurs ukończył twój przyszły trener jest bardzo ważne. Zadaj to pytanie z czystej ciekawości. Podpytaj, jak było na kursie, czy to ciężki egzamin, jak wspomina ten okres. Trener, który naprawdę tym żyje z chęcią opowie ci o swoim kursie, o tym kiedy był, gdzie się odbywał , ile trwał, czy było fajnie, jak go wspomina. 

Trening hotelowy. Gwiazdy coraz częściej go wykonują. Jak powinien wyglądać?

5 pytań do trenera personalnego 5 pytań do trenera personalnego Pinterest

Jak często trenujesz? Czy lubisz trening siłowy, czy wolisz ćwiczyć z obciążeniem swojego ciała?

Po pracy trenera poznasz, jak pracuje on z podopiecznymi. Jeśli zacznie opowidać ci o swoich treningach, o tym jak często ćwiczy, jak to wygląda, jakie treningi robi dowiesz się prawdopodobnie, jak mogą również wyglądać twoje. Oczywiście profesjonalny trener dobierze trening do twoich oczekiwań i umiejętności. Jeśli jednak nie chcesz się nudzić na siłowni i lubisz urozmaicenia, to znajdź trenera, który trenuje różnorodnie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.