Oto 4 rzeczy niezbędne do spalenia tkanki tłuszczowej i utrzymania wagi po odchudzaniu

Oto cztery rzeczy, których potrzebujesz, aby nie tylko zdrowo schudnąć, ale także aby utrzymać swoją wymarzoną, docelową wagę. Poznaj porady trenerki personalnej.
Lody a zatrucie pokarmowe Lody a zatrucie pokarmowe https://www.pinterest.com/pin/544935623642884101/

Sposób w jaki jesz

Nawet jeśli próbujesz stracić tłuszcz, nadal musisz jeść umiarkowaną ilość kalorii. Zbyt niski poziom sprawi, że w pewnym momencie rzucisz się na jedzenie - obniżony poziom energii zwiększa apetyt i sprawia, że nie masz ochoty ćwiczyć. Dlatego pamiętaj, aby nigdy nie schodzić poniżej 1200 kalorii. 

Oprócz jedzenia wystarczającej ilości kalorii, dąż do właściwych ilości białka w diecie, które pomoże ci zaspokoić głód. Skoncentruj się na jedzeniu pokarmów gęstych, aby zdrowe odżywianie było łatwe i zrównoważone.

Włącz niektóre z ulubionych przysmaków do diety, aby zaspokoić apetyt. Pamiętaj, że nie zawsze możesz kontrolować to, co jesz, ale zawsze możesz kontrolować, ile kontroli porcji to dla ciebie wystarczająco dużo. 

Balans jest najlepszy. Jedz w 80 procentach zdrowo, a w 20 procent nieco mniej. Dbaj o siebie, spożywaj zdrowe produkty przez większość czasu i upewnij się, że zostawiasz trochę miejsca na rozkoszowanie się tym, co lubisz.

Jakie obuwie na trening? Jakie obuwie na trening? Pinterest

Pokochaj swoje treningi

Znajdź sposób ćwiczenia, który sprawia, że czujesz się podekscytowana, pełna energii i pewna siebie. Coś, co rzuca ci wyzwanie i sprawia, że chcesz dalej to robić.  Czujesz się przytłoczona na siłowni? Ćwicz w domu. Lubiz treningi w grupie? Dołącz do zajęć crossfit lub fitness.  Aby pokonać nudę, codziennie miksuj swoje treningi, wypatrując nowych ćwiczeń.

Trening, który zrobisz w łóżku. Pomoże ci się rozbudzić i spalać kalorie przez cały dzień

Twoja rutynowa aktywność fizyczna powinna składać się z treningu siłowego co najmniej dwa razy w tygodniu i mieszanych ćwiczeń cardio, aby utrzymać zdrowe serce i szczupłą sylwetkę. Podnoszenie ciężarów pomoże budować beztłuszczową masę ciała, ale pozostań aktywna także na inne sposoby: Joga, spacery, tenis - znajdź aktywność fizyczną, którą lubisz, i ciesz się nią, jak najczęściej.

Trening na brzuch Trening na brzuch Pinterest

Rób regularny "check" formy

Częste samodzielne monitorowanie swoich postępów jest ogromnie ważne, bo daje ci informacje zwrotną, czy to, co robisz ma sens i przynosi efekty. Nie musisz robić tego co tydzień. Możesz robić miesięczne zdjęcia ze swoich postępów, prowadzić dziennik odchudzania, aby śledzić swoje treningi i kontrolować, jak się czujesz, lub oceniać, w jaki sposób twoje ubrania na Tobie leżą.

Trening w łóżku Trening w łóżku Pinterest

Zarządzaj snem i stresem

Utrzymywanie poziomu stresu w ryzach i priorytetowe traktowanie snu są kluczowymi i często pomijanymi elementami zdrowego stylu życia. Sen jest zwyczajem, który ma wpływ na niemalże wszystko w twoim codziennym życiu.

Sen wpływa na poziom leptyny regulującej głód, która pomaga Twojemu ciału uświadomić sobie, że jest pełny. Natomiast stres wyzwala produkcję kortyzolu, hormonu stresu, który wpływa na zwiększony apetyt. Dlatego zmęczenie i stres to największy wróg w drodze o szczupłą sylwetkę. 

Poświęć 10 minut, aby posłuchać muzyki, przeczytać ulubioną książkę i po prostu się odstresować. 

Cierpisz na problemy z zasypianiem? Wprowadź do swojej diety te 6 produktów i śpij smacznie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.