Trening dopasowany do nastroju

Kobieta jest zmienna. Nie zawsze mamy ochotę na to samo. W zależności od tego, jaki masz nastrój dopasuj swoją aktywność fizyczną. Siłownia, crossfit, a może joga lub stretching? Oto treningi dopasowane do nastroju!
. . Jan Górczak

Nabuzowana i wkurzona?

Jesteś dziś nabuzowana? Czujesz się pobudzona i nie wiesz co zrobić ze swoimi pokładami energii? Chcesz się wyżyć? W taki dzień idealnie sprawdzi się trening crossfitu. 

Ćwiczenia tego typu nie są już dyscypliną dopiero rozwijającą się w Polsce. CrossFit jest treningiem wytrzymałościowo-siłowym, którego celem jest uzyskanie lepszej sprawności fizycznej. Skupia się na intensywnych ćwiczeniach wykonywanych w obwodach. Crossfit łączy elementy kulturystyki, treningu funkcjonalnegoi treningu interwałowego. 

Dowiedz się więcej

Pilates - zajęcia, które wzmocnią, uleczą i wyrzeźbią ciało Pilates - zajęcia, które wzmocnią, uleczą i wyrzeźbią ciało Fotolia

Zestresowana i spięta?

Czujesz się spięta i zestresowana? Chcesz się odstresować?

Postaw na pilates. Pilates ma wielu przeciwników i zwolenników. Pilates może wnieść wiele dobrego do życia. W treningu łączy się elementy jogi, baletu i treningu wzmacniającego. Na nim poprawisz swoją elastyczność, wzmocnisz mięśnie i zregenerujesz umysł. 

Pilates - zajęcia, które wzmocnią, uleczą i wyrzeźbią ciało

Trening na cardio czy interwały? Trening na cardio czy interwały? BERNARD BODO / bernardbodo - stock.adobe.com

Jesteś ospała i nie masz energii?

Kiedy czujesz spadek energetyczny i nie masz na nic ochoty załóż strój portowy i pójdź pobiegać. Z pewnością na początku nie będziesz kwapić się do wykonania treningu. Jednak wierz nam, że wystarczy zaledwie 20 minut biegania, abyś poczuła się, jak nowo narodzona. W dodatku spalisz całkiem sporo kalorii! 

3 najlepsze sposoby na spalenie ponad 300 kalorii na bieżni

Zumba to połączenie fitnessu i tańca. Zumba to połączenie fitnessu i tańca. www.instagram.com/zumba

Wesoła i pełna energii

Jak jesteś wesoła i chcesz rozprzestrzeniać swój nastrój to koniecznie idź na zumbe. Tam będziesz mogła dzielić się nią z innymi trenującymi. Dla kobiet, mężczyzn, seniorów, młodzieży i dzieci, dla tych co kochają taniej i dla tych co mają dwie lewe ręce i nogi. Zumba jest dla każdego. To świetna alternatywa fitnessu. W trakcie treningu w ytm muzyki wykonujesz różne elementy będące połączenie tańca i aerobiku.

Od czego zacząć, czyli zumba dla początkujących

Sporty walki dla kobiet Sporty walki dla kobiet Fotolia

Smutna, cicha, zdezorientowana, zastraszona?

Koniecznie udaj się się na sporty walki. One dodadzą Ci pewności siebie. Będziesz chodzącą petardą tryskającą energią, pewną siebie, zdystansowaną i niezwyciężoną. Do wyboru masz wiele różnorodnych zajęć, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie:boks, kickboxing, krav maga, karate, judo, aikido muay thai, Taekwondo i wiele więcej. Zanim udasz się na trening dowiedz się czegoś więcej szukając informacji w internecie lub oglądając filmiki na Youtube lub po prostu przetestuj wszystko po kolei i zdecyduj, które zajęcia są dla Ciebie. Zazwyczaj pierwszy trening jest darmowy. 

Przetestowałam zajęcia z krav magi. Jak oceniam trening?

Więcej o:
Copyright © Agora SA