10 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Dzięki nim zbudujesz kaloryfer

Choć prawdą jest, że zmniejszanie tłuszczu z brzucha sprowadza się do diety, jeśli jednak zależy ci na płaski i umięśnionym brzuchu, musisz również wyrzeźbić mięśnie. Do wykonania tych ćwiczeń nie potrzebujesz żadnego sprzętu, wszystkie ruchy wykonasz wykorzystując jedynie masę swojego ciała. Z tych zaproponowanych wybierz minimum 5 i dodaj je do swojej treningowej rutyny.
Trening metaboliczny Trening metaboliczny Karolina Brzuszczyńska

Wspinaczka górska

To jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Nie tylko wzmacnia, ale i spala kalorie. Potrafi naprawdę nieźle podnieść tętno. Jak ją wykonać? 

Zacznij od tradycyjnej deski - ramiona ustaw w jednej linii z dłońmi
Napnij korpus, następnie kieruj prawe kolano do przodu do klatki piersiowej. Wróć do pozycji deski. Zmień nogi, przyciągając lewe kolano do przodu. Tak wygląda jedno powtórzenie
Zmieniając nogi podnoś tempo, aż poczujesz się tak, jakbyś biegła w miejscu w pozycji deski.

Dotykanie barków w podporze Dotykanie barków w podporze Myfitness.pl

Podpór przodem z dotykaniem ręką barków

Genialne ćwiczenie nie tylko na brzuch, ale cały 'core' i barki. W pozycji podporu przodem, z dłońmi w jednej linii pod barkami przyciągaj rękę do przeciwnego ramienia. Tułów utrzymuj stabilnie, nie skręcaj się na boki. 

Znamy najskuteczniejsze ćwiczenie na mięśnie brzucha. Robiłaś je kiedyś?

Ada Palka Ada Palka Ada Palka

Wyprosty nóg

My użyłyśmy do tego ćwiczenia piłki lekarskiej, jednak możesz to ćwiczenie wykonać z butelką wody lub po prostu bez obciążenia.

Połóż się plecami na matę. Chwyć piłkę oburącz i trzymaj ją na wysokości czoła. Unieś nogi ugięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Następnie na wydechu wyprostuj ręce oraz nogi. Ręce z piłką skierują za głowę Nogi wyprostuj w kolanach. Im bliżej ziemi znajdą się twoje nogi oraz ręce, tym mocniej popracują mięśnie brzucha. 

Dotykanie palców w odwrotnej pozycji wysokiego podporu

Przyjmij pozycje odwrotną do wysokiego podporu. Następnie na zmianę dotykaj palców - prawa ręka, lewa noga i lewa noga, prawa ręka. Dotykanie palców w odwrotnej pozycji wysokiego podporu Przyjmij pozycje odwrotną do wysokiego podporu. Następnie na zmianę dotykaj palców - prawa ręka, lewa noga i lewa noga, prawa ręka. Aga Szymczak

Dotykanie stopy w podporze tyłem

W pod porze tyłem z ugiętymi kolanami pod kątem 90 stopni, podpierając się na rękach na zmianę dotykaj palców - prawa ręka, lewa noga i lewa noga, prawa ręka.

Trening w stylu Kendal Jenner Trening w stylu Kendal Jenner Karolina Brzuszczyńska

Pajączek

Pajączek to inaczej wspinaczka górska bokiem. Podobnie, jak w pierwszym ćwiczeniu w podporze przodem przyciągaj kolana w kierunku klatki piersiowej. Jednak tym razem pamiętaj, aby kierować kolano na zewnątrz w stronę łokcia, jednocześnie lekko uginając ręce w stawach łokciowych. 

Trening w stylu Kendal Jenner Trening w stylu Kendal Jenner Karolina Brzuszczyńska

Naprzemienne unoszenie ręki i nogi w podporze

W podporze przodem unoś i opuszczaj rękę i przeciwstawną nogę na wysokość tułowia. Pamiętaj, aby dłonie znajdowały się pod barkami. 

Dotykanie kostek w leżeniu 

Połóż się na macie. A następnie na zmianę dotykaj raz prawą, raz lewą kostkę. W zależności od tego jak daleko twoje stopy są od pośladków tak mocno pracują mięśnie brzucha. Dotykanie kostek w leżeniu Połóż się na macie. A następnie na zmianę dotykaj raz prawą, raz lewą kostkę. W zależności od tego jak daleko twoje stopy są od pośladków tak mocno pracują mięśnie brzucha. Aga Szymczak

Dotykanie dłońmi kostek

Połóż się na macie. Unieś lekko głowę dotkając brodą klatki piersiowej. Następnie na zmianę dotykaj raz prawą, raz lewą kostkę, mocno spinając mięśnie brzucha. 

Trening w stylu Kendal Jenner Trening w stylu Kendal Jenner Karolina Brzuszczyńska

Pulsowanie w descie

W pozycji deski balansuj ciałem wykonując ruchy pulsacyjne przód- tył, prawa-lewa. 

5 pomysłów na ekspresowe śniadania, które doskonale podkręcają metabolizm

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Przyciąganie kolan do klatki piersiowej w siadzie

Może do tego ćwiczenia wykorzystać kanapę lub krzesło. Usiądz i oprzyj lub chwyć ręce za plecami. Następnie prostuj i uginaj kolana, jednocześnie przyciągając tułów oraz nogi w swoją stronę.

7 produktów, które powinnaś zjeść ASAP, jeśli czujesz się wzdęta

Wznosy bioder i nóg w podporze Wznosy bioder i nóg w podporze Daniel Koper

Wznosy nóg w podporze bokiem

Ustaw ciało w jednej linii i oprzyj się bokiem na ziemi. Oprzyj przedramię na ziemi, a łokieć trzymaj w jednej linii z ramieniem. Dłoń drugiej ręki oprzyj o biodro. Napnij brzuch i pośladki, podwiń kość ogonową. Powoli unieś biodra, a następnie unieś jedną nogę. Pamiętaj, aby nie uginać kolan. 

Więcej o: