4 proste sposoby na szybkie podkręcenie metabolizmu do samego rana

Chcesz od samego poranka spalać kalorie? Możesz spalać je nawet przez cały dzień. Wystarczy, że zaczniesz dzień od tych 4 rzeczy, a metabolizm będzie nakręcony przez cały dzień.
Kofeina na metabolizm Kofeina na metabolizm Pinterest

Kofeina

Kofeina może zwiększyć twój metabolizm nawet o 11%, wynika z badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition. Jeśli nie jesteś fanką kawy, spróbuj zielonej herbaty, która ma podobne korzyści dla metabolizmu. Zawiera również antyoksydanty, które wspomagają rozbijanie tłuszczu w komórkach. 

'Żeby schudnąć musisz jeść białko'. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdziłam!

Śniadanie białkowo-tłuszczowe Śniadanie białkowo-tłuszczowe Pinterest

Śnidanie białkowe

Śniadanie jest paliwem, które powoduje, że twój metabolizm nakręca się na cały dzień. Jeśli twój apetyt nie jest zbyt duży po przebudzeniu, dobrze jest poczekać godzinę lub dwie przed jedzeniem. Tylko pamiętaj, aby zjeść śniadanie w ciągu 45 minut od zakończenia treningu, by pomóc organizmowi w uzupełnianiu i regeneracji.

Postaw na białko - twój metabolizm spala więcej kalorii trawiąc białko niż w porównaniu do tłuszczu czy węglowodanów. 

6 etapów spalania tłuszczu. Stosujesz je wszystkie?

Trening interwałowy Trening interwałowy Pinterest

Wykonaj kilkuminutowy trening interwałowy

Krótki, poranny trening skłania ciało do spalania większej ilości tłuszczu nawet przez cały dzień. Zyskasz jeszcze większe korzyści, wykonując interwały o wysokiej intensywności - na przykład naprzemienne bieganie i sprint.

Treningi o wysokiej intensywności spalają więcej kalorii niż klasyczne cardio, zwiększając zużycie tlenu po treningu. To powoduje, że metabolizm przyspiesza, a spalanie kalorii zwiększa się nawet przez kilka godzin.

Trening siłowy Trening siłowy Pinterest

Spróbuj treningu oporowego

Nie tylko poczujesz mięśnie, ale także spalisz więcej kalorii. Trening siłowy przyczynia się do wyższej przemiany materii w ciągu dnia w porównaniu do cardio. Aby uzyskać największe korzyści, staraj się połączyć trening siłowy z interwałami o wysokiej intensywności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.