Chcesz szybko schudnąć? Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, żeby przyspieszyć odchudzanie

Masz karnet na siłownie, nowe legginsy i biustonosz, buty treningowe, ale nie masz motywacji? Odchudzanie Ci nie idzie, mimo najlepszych chęci? Nowy sprzęt, akcesoria, czy samo chodzenie na siłownię nie wystarczy. Oto 5 rzeczy, które ułatwią Ci schudnięcie
Odchudzanie Odchudzanie Pinterest

Ustal cel

Ok, chcesz schudnąć. Ale w zasadzie dlaczego? Zastanawiałaś się kiedyś nad powodem? Dlatego, że masz za szerokie biodra i nie mieścisz się w ulubione jeansy? Dlatego, że koleżanka z pracy ma bardziej płaski brzuch? A może dla swojego partnera? Ustal swój cel i przede wszystkim skup się na Tobie. Kiedy zrozumiesz, że robisz to tylko u wyłącznie dla siebie o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć w sobie motywację. Najważniejsze abyś sprecyzowała cel i dała sobie wystarczająco dużo czasu na jego realizację.  

Sernik Sernik Pinterest

Zaplanuj nagrodę

Niech na mecie czeka na Ciebie coś wyjątkowego! Zaplanuj coś, co będzie dla Ciebie nagrodą za włożony trud. Może wypad na zakupy, nowe perfumy lub szminka? Zasłużyłaś! 

Dieta Charlesa Clarka - sposób na szybkie gubienie kilogramów? 

FIT gotowanie FIT gotowanie Pinterest

Pozwól sobie pomóc

Nawet najwięksi specjaliści w tej dziedzinie współpracują z trenerami i dietetykami w pracy nad swoją sylwetką. Dlatego nie bój się udać się po pomoc. Potraktuj to na poważnie, skonsultuj się z dietetykiem i trenerem, którzy pomogą Ci rozpisać dietę oraz trening. 

Okres - mity, o których nie miałaś pojęcia

Trening i ćwiczenia - jak schudnąć Trening i ćwiczenia - jak schudnąć Pinterest

Nie obawiaj się zmian

Zmiany są dobre. Czy to zmiany w Twojej sylwetce, w Twoim stylu życia, czy zmiany w planie dietetycznym lub treningowym - nie bój się ich. Z pewnością wielką zmianą dla Ciebie będzie zmiana stylu życia - regularne treningi i dbanie o dietę nie jest łatwe, ale wierz mi, że jeśli będziesz zdeterminowana szybko zobaczysz pierwsze efekty. Z czasem musisz również nastawić się na to, żeby zmienić rozpiskę treningową. W końcu robisz postępy, więc i Twoje ćwiczenia muszą być coraz bardziej wymagające.  

Sprawdzaj efekty odchudzania w lustrze Sprawdzaj efekty odchudzania w lustrze Pinterest

Lustro nie cyferki

Nie zwracaj uwagi na wagę, nie kuruj się cyferkami oceniając swoje postępy. JEśli zaczęłaś dużo trenować waga może stać w miejscu, a Twoje ciało w tym czasie będzie się zmieniać. Dlatego postaw na lustro i przed nim mierz swoje efekty. Rób sobie zdjęcia w bieliźnie raz w tygodniu. Dzięki nim będziesz mogła po pewnym czasie zrobić porównanie i ocenić, czy robisz postępy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.