5 ćwiczeń na mocny brzuch. Nie są to brzuszki

Twój korpus to centralna część twojego ciała. Utrzymuje wszystkie mięśnie tułowia od ramion do bioder. Kontroluje prawie wszystkie ruchy twojego ciała, dlatego silny korpus odpowiada silnemu ciału. Posiadanie silnego brzucha oraz pleców pomaga w walce z urazami i bólem kręgosłupa.
Karolina Brzuszczyńska Karolina Brzuszczyńska Way of Blonde

Silny core

Silny korpus niekoniecznie oznacza sześciopak. Oznacza mocne mięśnie tułowia, abyś mogła wykonywac codzienne czynności bez wysiłku. Uzywasz koropusu przy każdym ruchu, nawet, gdy wstajesz z krzesła. Dlatego niezwykle ważne jest wzmocnienie tych mięśni. Oto 5 skutecznych ćwiczeń na mięśnie brzucha, które wzmocnią cały twój core. 

Przyciąganie nóg Przyciąganie nóg myfitness.pl

Przyciąganie kolan do klatki piersiowe na taśmach TRX

Przyjmij pozycję podporu przodem, stopy oprzyj na uchwytach taśm. Ręce rozstaw na szerokość barków. Następnie uginaj nogi w kolanach przyciągając je do klatki piersiowej. To ćwiczenie silnie zaangażuje mięśnie całego brzucha. Jednak nie zapomnij o tym, by w trakcie wykonywanie trzymać cały czas napięty korpus, nie tylko brzuch, ale i mięśnie pleców, zapobiegając zapadaniu się tułowia w dół w pozycji podporu przodem. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. 

Ile powinnaś odczekać po zjedzeniu posiłku, by móc wykonać trening?

Deska na piłce gimnastycznej Deska na piłce gimnastycznej myfitness.pl

Deska na piłce gimnastycznej

Klasyczna pompka - uklęknij na macie i oprzyj na niej ręce tak by były na mniej więcej szerokość twoich barków. Nogi wyprostuj do tyłu i także oprzyj na macie. Ugnij ramiona i wykonaj pompkę. Wróć do pozycji wyjściowej. Klasyczna pompka - uklęknij na macie i oprzyj na niej ręce tak by były na mniej więcej szerokość twoich barków. Nogi wyprostuj do tyłu i także oprzyj na macie. Ugnij ramiona i wykonaj pompkę. Wróć do pozycji wyjściowej. Myfitness.pl

Pompki

Rozpocznij w pozycji wysokiej deski, czyli w podporze przodem. Twoje ręce powinny znajdować się na ziemi, bezpośrednio pod twoimi ramionami. Napnij brzuch, wciskając pępek w kierunku kręgosłupa. Zaangażuj swoje pośladki napinając mięśnie. Ustaw ciało w linii prostej. Następnie zacznij opuszczać ciało, aż podbródek znajdzie się bardzo blisko podłogi. Nie pozwól, by Twoje plecy się zaokrąglały - utrzymuj je płasko przez cały czas. Pozostań chwilę w dole, a następnie zacznij odsuwać się z powrotem do pozycji wyjściowej.
Wykonaj jak najwięcej powtórzeń w 3 seriach. 

Zbuduj brzuch tymi 3 ruchami

To jedno z trudniejszych ćwiczeń, w tym planie treningowym, ale przynosi ono niesamowite efekty To jedno z trudniejszych ćwiczeń, w tym planie treningowym, ale przynosi ono niesamowite efekty Myftiness.pl

Przyciąganie kolana do łokcia w pozycji deski

W podporze, jak do deski przyciągaj naprzemiennie kolano do łokcia. Wykonuj ten ruch powoli, ale dokładnie. Pamiętaj o tym, aby mocno napinać brzuch w trakcie dociągania kolana do łokcia. Całe ciało utrzymuj w jednej linii, w napięciu. Wykonaj 10 powtórzeń na stronę w 3 seriach. 

Dietetyczne przepisy od Anny Lewandowskiej z makaronem w roli głównej 

Ćwiczenia ze sztangą Ćwiczenia ze sztangą fotolia.pl

Martwy ciąg

Martwy ciąg angażuje około 70% mięśni całego ciała. To jedno z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie pośladków oraz korpusu. Martwy ciąg to bardzo skuteczne ćwiczenie na mięśnie ud i pośladków, które daje szybkie efekty. Jak zrobić martwy ciąg? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.