5 domowych ćwiczeń bez sprzętu, które podniosą twoją pupę

Co by było, gdybyśmy powiedzieli ci, że możesz zbudować naprawdę świetny tyłek bez wychodzenia z domu? Byłbyś zainteresowana? To wspaniale, bo właśnie dlatego tu jesteśmy.
domowe ćwiczenia na pośladki domowe ćwiczenia na pośladki https://pl.pinterest.com/pin/449867450268427550/

Trening na pośladki

Twoje pośladki oraz mięśnie grzbietu, są jedną z największych, najpotężniejszych grup mięśni w całym ciele, są też najczęściej niewykorzystywaną grupą mięśniową. Wiele z nas siedzi na nich cały dzień i rozciąga mięśnie, co nie do końca jest dobre. Mięśnie rozleniwiają się, przestają być aktywne, a to prowadzi do... płaskich pośladków. 

Podobnie jak w przypadku każdej innej grupy mięśniowej, jeśli chcesz wyrzeźbić zgrabne mięśnie, musisz poświęcić czas na pracę nad tą konkretną grupą. 

Kasia Dziurska Kasia Dziurska Daniel Koper

Wypychanie bioder w górę jednonóż

Połóż się na ziemi, nogi ugnij w kolanach, a ręce połóż wzdłuż ciała. Jedną nogę wyprostuj i unieś do góry. Następnie wykonuj wypychanie bioder do góry na jednej nodze. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń na jedną i drugą nogę. 

Jak mogę uzyskać duże pośladki, ale szybko?

Przysiad z liftem w bok Przysiad z liftem w bok myfitness.pl

Przysiad z odwodzeniem nogi w bok

Stań w rozkroku na szerokości bioder. Następnie wykonaj przysiad, unosząc się do góry przenieś ciężar na jedną nogę. Drugą nogą wykonaj odwodzenie w bok, nieco niżej niż wysokość bioder. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. 

Trening pośladków w 3 minuty! Zostań dumną posiadaczką jędrnej i kształtnej pupy

Przysiady z wypadami

W tym ćwiczeniu łączymy klasyczne przysiady z wypadami. Oba ćwiczenia świetnie rzeźbią pośladki w pojedynkę, a połączone w jedno ćwiczenie dają jeszcze lepszy efekt.

Ćwiczenie:

Wykonaj przysiad, a następnie zrób wypad nogi do tyłu. Powtarzaj na jedną i drugą nogę. Przysiady z wypadami W tym ćwiczeniu łączymy klasyczne przysiady z wypadami. Oba ćwiczenia świetnie rzeźbią pośladki w pojedynkę, a połączone w jedno ćwiczenie dają jeszcze lepszy efekt. Ćwiczenie: Wykonaj przysiad, a następnie zrób wypad nogi do tyłu. Powtarzaj na jedną i drugą nogę. myfitness.pl

Przysiad z zakrokiem

Wykonując przysiad dodaj zakrok. Następnie wróć nogą zakroczną do pozycji przysiadu i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń ma jedną i drugą nogę. 

Znana trenerka personalna pokazuje, jak trenować całe ciało na siłowni zaledwie 4 ćwiczeniami

Hip thrust Hip thrust Karolina Brzuszczyńska

Wypychanie bioder w oparciu na krześle

Opierając się na krześle lub kanapie wykonuj wypychanie bioder do góry. Pamiętaj o mocnym napinaniu pośladków oraz brzucha w fazie końcowej.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.