5 ćwiczeń na szczupłe i wyrzeźbione nogi

Smukłe, jędrne, umieśnione nogi świetnie wyglądają w szortach, czy krótkiej spódnicy. Jak o nie zadbać, by sprawić aby prezentowały się ładnie? Oto 5 skutecznych ćwiczeń na szczupłe i wyrzeźbione nogi!
Przysiady z wypadami

W tym ćwiczeniu łączymy klasyczne przysiady z wypadami. Oba ćwiczenia świetnie rzeźbią pośladki w pojedynkę, a połączone w jedno ćwiczenie dają jeszcze lepszy efekt.

Ćwiczenie:

Wykonaj przysiad, a następnie zrób wypad nogi do tyłu. Powtarzaj na jedną i drugą nogę. Przysiady z wypadami W tym ćwiczeniu łączymy klasyczne przysiady z wypadami. Oba ćwiczenia świetnie rzeźbią pośladki w pojedynkę, a połączone w jedno ćwiczenie dają jeszcze lepszy efekt. Ćwiczenie: Wykonaj przysiad, a następnie zrób wypad nogi do tyłu. Powtarzaj na jedną i drugą nogę. myfitness.pl

Przysiad z zakrokiem

To ćwiczenie łączące dwa najskuteczniejsze ćwiczenia na nogi i pośladki w jedno - przysiady i zakroki. Oba ćwiczenia świetnie rzeźbią mięśnie w pojedynkę, ale połączone w jedno to prawdziwy ogień!

Wykonaj przysiad, a następnie zrób zakrok kierując nogę do tyłu. Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń, na jedną i drugą stronę. 

Kasia Dziurska Kasia Dziurska Daniel Koper

Wznosy bioder jednonóż

Połóż się na macie. Ugnij nogi w kolanach, Następnie jedną nogę unieś do góry. Wypychaj biodra do góry i opuszczaj w dół wykonując 15 powtórzeń w 3 seriach. Następnie zmień nogę. Głowa powinna swobodnie leżeć na podłodze.  Wykonując wymach nogą, pamiętaj o mocnym wydechu.

Wybieramy najlepsze ćwiczenia na uda i pośladki

Najlepsze ćwiczenia na uda i pośladki Najlepsze ćwiczenia na uda i pośladki Fotolia

Uginanie i prostowanie nóg na maszyni

Wykorzystaj maszynę, dostępną na niemalże każdej siłowni. Połóż się, złap za uchwyty. Nogi, ugięte w kolanach włóż pod maszynę. Następnie wykonuj uginanie i prostowanie nóg w stawie kolanowym. Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń. 

To najpopularniejszy trening na Instagramie. Ćwicząc z tym jednym przyrządem wyrzeźbisz i ujędrnisz pośladki w warunkach domowych

Martwy ciąg - jak go poprawnie wykonać? Martwy ciąg - jak go poprawnie wykonać? Fotolia

Martwy ciąg

Martwy ciąg to ćwiczenie, o którym słyszał chyba każdy. To bardzo skuteczne ćwiczenie na mięśnie ud i pośladków. Daje szybkie efekty, dlatego warto nauczyć się prawidłowej techniki jego wykonywania. Jak zrobić martwy ciąg? Zobacz wideo! 

Trenowałam jak Tammy Hembrow Trenowałam jak Tammy Hembrow Karolina Brzuszczyńska

Przysiady bułgarskie

Przysiad bułgarski to idealne ćwiczenie na mięsnie ud i pośladków. Chwyć hantle w dłonie.. Oprzyj nogę na skrzyni lub ławeczce. Przednią nogę uginaj i prostuj. Zachowaj kąt 90 stopni i pamiętaj o tym, by kolano nie przekraczało linii palców. Możesz również wykonać to ćwiczenie w domu np. opierając nogę na kanapie, zamiast hantli uzywając butelek z wodą.  Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń.

Największe brednie o treningu siłowym! Prawda czy Mit?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.