Czy przysiady spalają tłuszcz z ud?

Przysiady wydają się być ulubionym ćwiczeniem wykorzystującym masę własnego ciała. Dzięki temu ćwiczeniowi możesz wzmacniac mięśnie i spalać kalorie. Jednak, czy jest ono rzeczywiście tak skuteczne? Oto, co mieli do powiedzenia eksperci.
fitness dziewczyna fitness dziewczyna https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=squat%20girl&rs=typed&term_meta[]=squat%7Ctyped&term_meta[]=girl%7Ctyped

Przysiady z obciążeniem własnego ciała są dla początkujacych

Dla osób bardziej zaawansowanych przysiady bez obciążenia mogą wydawać się zbyt łatwe. Jeśli na codzień podnosisz ciężary, to wykonywanie przysiadów bez nich będzie dla Ciebie stratą czasu. Ale dla osób początkujących to świetne ćwiczenie! Zacznij od przysiadów z własnym ciężarem ciała, zanim przejdziesz do innych odmian tego ćwiczenia. Jeśli jesteś osoba bardziej zaawansowaną zacznij wykonywać przysiady np z wyskokami na czas. Taki rodzaj tego ćwiczenia, w treningu beztlenowym, przyspieszy tętno. 

Fit dziewczyna robiąca przysiad ze sztangą Fit dziewczyna robiąca przysiad ze sztangą https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=squat%20girl&rs=typed&term_meta[]=squat%7Ctyped&term_meta[]=girl%7Ctyped

Ruch z własnym obciążeniem ciała, to trening funkcjonalny

Niektórzy ludzie skupiają się jedynie na podnoszeniu ciężarów, zaniedbując istotny trening, jakim jest trening funkcjonalny. To ważny trening nie tylko dla rozbudowy mięśni, ale przede wszystkim dla poprawy ogólnej sprawności. Przysiady są jednym z najbardziej intensywnych ćwiczeń, jakie możesz wykonać. Wypracowują wszystkie mięśnie dolnych partii ciała. Wyćwicz prawidłowy wzorzec ruchu, następnie zacznij dodawać obciązenie, aby zwiększyć metabolizm i spalanie tłuszczu.

Dieta na jędrne i umięśnione pośladki

Fit dziewczyna Fit dziewczyna Pinterest

Czy przysiady spalają tłuszcz?

Ta odpowiedź jest trochę skomplikowana. Jeśli chcesz stracić tłuszcz w dolnej części ciała, zrobienie nieskończonej ilości przysiadów nie sprawi, że schudniesz właśnie w tym miejscu. Aby schudnąć musisz doprowadzić do deficytu kalorii. 

Jednak przysiady mogą Ci nieco pomóc. Jednak przysiady bez obciążenia nie będą tak skuteczne, jak te wykonane z dodatkowym ciężarem. Jeśli dopiero zaczynasz trening siłowy, przysiady bez obciążenia sa idealnym rozwiązaniem, aby zacząć włączać te mięśnie i nauczyć się odpowiedniej techniki. 

Robisz przysiady? Włącz do swojego treningu przysiad sumo. Wykonywałam to ćwiczenie i zobaczyłam zaskakujący efekt

spalanie tłuszczu - jak spalić tłuszcz z ud? spalanie tłuszczu - jak spalić tłuszcz z ud? https://i.pinimg.com/564x/da/98/2d/da982d56bfbff8c80d174c7e67beb45a.jpg

Czy robiąć przysiady spalę tkankę tłuszczową z nóg?

Tak, spalisz tłuszcz, ale ogólnie - z całego ciała. Nie powinnaś polegać na przysiadach, jako ćwiczeniu, które spala tłuszcz z nóg i buduje mięśnie pośladków. W połączeniu z innymi ćwiczeniami treningu siłowego, ćwiczeniami funkcjonalnym z własnym ciężarem ciała, mogą pomóc Ci pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i wyrzeźbić mięśnie. Tylko nie oczekuj, że zrobienie 100 przysiadów dziennie magicznie zmieni twoje ciało.

Jak prawidłowo robić przysiady? Trener radzi

Więcej o: