6 błędów, które spowalniają twój metabolizm

Próbujesz schudnąć, ale nie wychodzi. Twój metabolizm jest spowolniony? Zobacz, czy nie popełniasz tych błędów. Większość osób je popełnia.
Trening cardio. Bieganie na dworze Trening cardio. Bieganie na dworze Fotolia

Kręcisz nieustannie cardio

Jeśli twój trening ogranicza się wyłącznie do treningu cardio i poświęcasz godziny na bieganie, czy orbitrek, to nie pobudzasz do wzrostu w żaden sposób swoich mięśni. To źle, bo mięśnie potrafią spalić o wiele więcej kalorii, a trening wzmacniający to prawdziwy spalacz tłuszczu! Mięsnie potrzebują dużo paliwa do pracy, dlatego trening siłowy podkręci o wiele bardziej twój metabolizm. Co nie znaczy, że treningi cardio są niepotrzebne. Łącz treningi siłowe z treningami spalającymi tkankę tłuszczową.    

Jak skutecznie podkręcić metabolizm z samego rana? [4 WSKAZÓWKI]

Jedzenie przed snem Jedzenie przed snem Fotolia

Jesz przed snem

Najadasz się na samą noc albo podjadasz w nocy? Bardzo niedobrze. Układ pokarmowy w trakcie snów również chce odpocząć, a nie może, bo jest zmuszony do trawienia tego, co otrzymał przed samym snem. Najlepiej między kolacja i śniadaniem daj sobie ok 10 godzin przerwy w spożywaniu pokarmów. To idealny czas na odpoczynek dla twojego organizmu. 

Ryby są źródłem Omega 3 Ryby są źródłem Omega 3 Fotolia

Za mało kwasów Omega 3 i witaminy D

Kiedy spada poziom witaminy D w Twoim organizmie oraz zaburzona zostaje proporcja między kwasami tłuszczowymi, zaczynasz wolniej tracić kilogramy, a poziom leptyny- hormonu sytości, obniża się przez, co czujesz się cześciej głodna. Dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości witaminy D oraz kwasów tłuszczowych Omega 3 w sposób naturalny może nie być łatwe. Dlatego uzupełnij swoją dietę stosując suplementy.

Przetestowałyśmy trend na przyspieszenie metabolizmu - kawę z przyprawami

Naleśniki z bananami i orzechami Naleśniki z bananami i orzechami Fotolia

Jesz mało, ale nie patrzysz na jakość jedzenia

Nie wystarczy jeść mało, by schudnąć. Liczy się też to, co jesz. Niewartościowe jedzenie, pełne wzmacniaczy smaku i tzw. "chemii" może spowalniać metabolizm i powodować tycie. Nawet, gdy nie dostarczasz do organizmu zbyt dużej ilości kalorii. Dlatego zwróć uwagę na to, co jesz. 

Kawa w Radomiu. Gdzie na kawę? Przegląd radomskich kawiarni Kawa w Radomiu. Gdzie na kawę? Przegląd radomskich kawiarni fotolia

Nie pijesz kawy

Kawa przyspiesza metabolizm. Pobudza perystaltykę jelit, dodaje energii przed treningiem, dzięki czemu możesz być bardziej wydajna. Sięgaj bez obaw po czarną kawę, zieloną herbatę, czy yerbamate, które podkręcą twój metabolizm. 

Chcesz schudnąć? Oto jak powinien wyglądać twój dzień

Odpoczynek i czas dla siebie to ważna rzecz w odchudzaniu Odpoczynek i czas dla siebie to ważna rzecz w odchudzaniu Fotolia

Mało śpisz i dużo się stresujesz

Stres i niedobór snu podnoszą poziom kortyzolu - hormonu stresu, a ten uniemożliwa spowalnia metabolizm, uniemożliwając spalanie tkanki tłuszczowej. Wiadomo - łatwo powiedzieć, ciężko zrobić. W dziesiejszych czasach wszyscy żyjemy w pędzie. Jednak postaraj się znaleźć chwile dla siebie, by odpocząć i się zrelaksować. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.