Czy więcej potu oznacza większą utratę tłuszczu?

Zazwyczaj ilość wylanego na treningu potu jest dla nas wyznacznikiem ilości spalonych kalorii. Jesteś cała przemoczona, pot leje sie po twarzy, a na ubraniach nie została ani jedna sucha nitka. Jednak czy to oznacza, że spaliłaś mnóstwo kalorii?
fit dziewczyna, spalanie tluszczu fit dziewczyna, spalanie tluszczu Pinterest

Jeśli spocisz się bardziej, to czy to oznacza skuteczniejszy trening?

Pocenie się nie jest najlepszą miarą efektywności treningu. Pocenie się jest po prostu mechanizmem ochładzającym ciało, a u każdego może to działać nieco inaczej. Niektórzy ludzie kończą trening będąc czerwonymi, ociekają potem po energicznym spacerze, podczas gdy inni wyglądają, jakby zupełnie się nie zmęczyli i dopiero, co przyszli na trening. Ja z pewnością należę do tej pierwszej grupy. Mimo całkiem dobrej kondycji zaczynam się pocić i od razu robię się czerwona...

Trener personalny wyjaśnia różnicę między utratą wagi, a utratą tłuszczu

Odchudzanie, a pot Odchudzanie, a pot Pinterest

A co z sauną i treningami w wysokiej temperaturze?

Sauna owszem, może pomóc w utracie wagi, ale należy zachować ostrożność. Ćwiczenia w upale mogą pomóc spalić więcej kalorii, ponieważ twoje ciało ciężko pracuje, aby się ochłodzić, ale to może łatwo doprowadzić do odwodnienia Jeśli siedzisz w saunie lub spocisz się na treningu, pamiętaj, aby pić wodę przed, podczas i po sesji treningowej'

Trening na świeżym powietrzu w upały Trening na świeżym powietrzu w upały Pinterest

Trening w upały

Jeśli ćwiczysz na zewnątrz latem, stopniowo zwiększaj intensywność ćwiczeń, ponieważ aklimatyzacja do upału trwa około siedmiu do dziesięciu dni. Noś przewiewne ubrania, pij dużo wody, dodaj mieszankę elektrolitów, jeśli ćwiczysz dłużej niż 60 minut.

5 sposobów na detox, czyli jak wspomóc oczyszczanie swojego organizmu

Trening na świeżym powietrzu Trening na świeżym powietrzu https://pl.pinterest.com/pin/434808539018602524/

Co oznacza mniejsza waga po intensywny treningu?

Utrata masy ciała poprzez pocenie wynika z powodu utraty wody. Prawdziwa utrata masy ciała byłaby redukcją tkanki tłuszczowej poprzez spalanie większej ilości kalorii niż dostarczasz w ciągu dnia, zazwyczaj poprzez połączenie odpowiedniego odżywiania i ćwiczeń. 

Czy używanie antyperspirantu jest szkodliwe dla naszego organizmu?

Jak schudnąć? Tkanka tłuszczowa Jak schudnąć? Tkanka tłuszczowa Pinterest

Podsumowanie

Ponieważ pocenie się jest mechanizmem ochładzającym organizm, to nadmierne pocenie się nie pomoże ci w utracie wagi na dłuższą metę. Innymi słowy, dażenie do spocenia się  podczas treningów niekoniecznie pomoże ci zrzucić wagę. Zamiast skupiać się na pocie, spróbuj zwiększyć spalanie za pomocą intensywnych ćwiczeń kardio, podnoszenia ciężarów lub po prostu trenując na zewnątrz ... Badania pokazują, że zróżnicowany teren i opór powietrza na zewnątrz mogą pomóc Ci spalić więcej kalorii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.