5 złych nawyków, przez które twój trening nie jest skuteczny

Trenujesz, wylewasz siódme poty, a efektów nie ma? Zobacz, czy nie popełniasz tych błędów. Utrwalone nawyki potrafią zrujnować twój trening. Nie popełniaj tych 5 błędów.
Zdrowy obiad - warzywa, awokado Zdrowy obiad - warzywa, awokado Fotolia

Złe odżywianie

Jedzenie to paliwo dla naszego ciała. A złe odżywianie jest, jak dostarczanie najtańszego paliwa, przez które szybko psuje się silnik. dlatego odpowiednia ilośc, zdrowego jedzenia, dobrej jakości, jest niezbędna w budowaniu sylwetki. Głodówki, czy przejadanie się przyniosą wyłącznie efekt odwrotny do zamierzonego. 

Menu przed treningiem i po nim. Sprawdź, czy nie popełniasz błędów!

sen, a regeneracja sen, a regeneracja Fotolia

Za mało snu

Sen to odpoczynek i czas dla całego ciała na 'doładowanie akumulatorów'.  Na treningu uszkadzasz włókna mięśniowe, aby te mogły się zregenerować potrzebują odpoczynku. Ale nie tylko dla mięśni sen jest ważny. w trakcie snu przebiega wiele procesów w naszym organizmie m.in regulacja pracy hormonów, a to właśnie hormony mają największy wpływ na wygląd naszej sylwetki. 

Regeneracja, dlaczego jest tak ważna kiedy ćwiczymy?

Trening cardio Trening cardio Fotolia

Za mało treningów wzmacnijących

Treningi cardio są ważne i pomagają pozbyć się nagromadzonego tłuszczu. Jednak samo cardio nie da ci takich efektów, jak treningi wzmacniające. Najelpszym rozwiązaniem jest połączenie różnych aktywności fizycznych, tak aby ciało rozwijało się wszchstronnie, było jędrne i sprawne. 

Rutyna w treningu Rutyna w treningu Fotolia

Rutyna

Rutyna może zabić każdy, nawet najskuteczniejszy trening. Ćwiczenia powtarzane wiele razy przestają stanowić dla mięśni wyzwanie. Ciało przyzwyczaja się do wykonywanych ruchów, wówczas mięśnie z czasem przestają rosnąć. Zmieniaj wykonywane ćwiczenia ich częstotliwość i obciążenie, a by stale widzieć efekty. 

Białko w diecie Białko w diecie Fotolia

Za mało białka

Białko podobnie, jak sen to jeden z podstawowych elementów regeneracji. Mięśnie po intensywny wysiłku potrzebują budulca, a tym budulcem jest dla nich właśnie białko. Jeśli chcesz, aby twoje pośladki, brzuch, czy inne partie ciała, były wyrzeźbione, to nie zapomnij o dostarczaniu codziennie właściwych ilości tego makroskładnika. 

'Żeby schudnąć musisz jeść białko'. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdziłam! [TEST MYFITNESS]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.