5 leniwych ćwiczeń na wakacje, które sprawdzą się w upały, kiedy nie masz ochoty na trening

Lato, żar z nieba, brak apetytu i chęci do ćwiczeń. Nie odpuszczaj treningów! Jak się przełamać i zmotywować do aktywności fizycznej? Poznaj 5 ćwiczeń dla leniwych i trenuj nawet w największe upały.
Trening yogi Trening yogi https://pl.pinterest.com/pin/340303315583724531/

Joga

Jeśli upały dają ci się we znaki i nie masz ochoty na swój zwykły trening, wybierz jogę! Czasem wyciszenie się i wsłuchanie w swoje ciało dodają masę energii. Joga pozwoli się zrelaksować, wyrównać oddech, rozciągnąć. Może zdecydujesz się na stałe wprowadzić ją do swojego planu treningowego?  

Joga nie jest łatwa, ale można wybrać asany na miarę swoich możliwości. Jeśli zależy ci na intensywnym i bardziej wymagającym treningu, wybierz power jogę. A jeśli masz ochotę po prostu trochę się poruszać, ale nie chcesz się spocić wypróbuj podstawowe pozycje. 

Codziennie stałam na głowie przez 2 minuty. Jakie przyniosło to efekty?

Trening z obciążeniem własnego ciała Trening z obciążeniem własnego ciała https://i.pinimg.com/564x/06/46/9b/06469bb59272b27e6db01a1f001fe1bb.jpg

Trening z własnym ciężarem ciała

Ćwiczenia wykorzystujące ciężar ciała wcale nie są łatwe, ale można je odpowiednio dobrać tak, aby wykonać efektywny trening na miarę swoich możliwości. Jeśli chcesz zwiększyć intensywność, dodaj do treningu ćwiczenia wykorzystujące plymetrię. 

7 trików na każdy dzień tygodnia, by być bardziej fit

Spacer zamiast treningu Spacer zamiast treningu https://pl.pinterest.com/pin/177962622758559632/

Idź na spacer

Za gorąco na trening? Wybierz spacer! Pamiętaj, że dłuższy, szybki spacer może być doskonałym treningiem cardio. W dodatku taka umiarkowana aktywność fizyczna pomoże ci się wyciszyć, oczyścić umysł i zaczerpnąć świeżego powietrza. Nie zapomnij o słuchawkach! Doskonałym towarzyszem spaceru jest ulubiona muzyka. 

Twoje ciało potrzebuje różnorodności, a chodzenie po niestabilnym podłożu wzmocni stawy i mięśnie dolnych kończyn, a także poprawi równowagę. 

Pójdź na rower w ładną pogodę Pójdź na rower w ładną pogodę https://i.pinimg.com/564x/23/62/d5/2362d502845e33c8ca41b4773353ba06.jpg

Wybierz się na rower lub rolki

Jeśli nie lubisz spacerować, wybierz się na rower lub rolki. Taka aktywność fizyczna na świeżym powietrzu ma mnóstwo plusów. Dobrze się dotlenisz, zrelaksujesz, spalisz masę kalorii.

Nie jeździłaś nigdy na rolkach? Oto 6 powodów, dla których powinnaś zacząć to robić JUŻ TERAZ

Trening na basenie Trening na basenie https://pl.pinterest.com/pin/567172146807645576/

Upał? Idź na basen

Skoro upały sprawiają, że nie masz ochoty na jakikolwiek trening, połącz przyjemne z pożytecznym i wybierz się na basen. Możesz wybrać ten odkryty i popływać na świeżym powietrzu lub całkowicie skryć się przed słońcem na krytej pływalni. Ochłodzisz się, zrelaksujesz, spalisz sporo kalorii i wzmocnisz górne partie ciała. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.