Tłuszcz z pleców. Jak się go pozbyć? 5 ćwiczeń na piękne i wyrzeźbione plecy

Odkryte plecy w sukience? Ta, delikatnie odkryta, cześć ciała doda twojej stylizacji seksapilu! Dlatego zadbaj o to, by prezentowała się znakomicie. Dodaj do swojego planu treningowego tych 5 ćwiczeń, które pomogą Ci wyrzeźbić mięśnie pleców.
Trening pleców Trening pleców Karolina Brzuszczyńska

Naprzemienne unoszenie ręki i nogi

W pozycji podporu na kolanach i rękach wykonuj unoszenie ręki i przeciwstawnej do niej nogi. Przytrzymaj chwilę pozycję zatrzymując kończyny równo w linii tułowia. Następnie powtórz ruch na drugą stronę. Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach na obie strony. 

Ćwiczenie grzbiety Ćwiczenie grzbiety Karolina Brzuszczyńska

Grzbiety

Grzbiety to idealne ćwiczenie na mięśnie pleców. Połóż się na macie, na brzuchu. Nastepnie unoś jednocześnie ręce i nogi do góry, napinając plecy oraz pośladki. Przytrzymaj chwilę i opuść. Powtarzaj ruch 15 razy w 3 seriach. 

Trening pleców na macie Trening pleców na macie Karolina Brzuszczyńska

Naprzemiennie prostowanie ręki w leżeniu

Połóż się na macie na brzuchu. Unieś tułów, ręce oraz nogi nad ziemie. Następnie wykonuj naprzemienne prostowanie u uginanie rak przed sobą. Zrób 15 powtórzeń w 3 seriach. 

Karolina Pisarek przyznała się, że ma niedoczynność tarczycy. Jak sobie radzi z chorobą?

Prostowanie rąk przed twarzą Prostowanie rąk przed twarzą Karolina Brzuszczyńska

Prostowanie rąk przed sobą

Do tego ćwiczenia będziesz potrzebowała kawałka sznurka. Połóż się na brzuchu na macie. Chwyć sznurek nieco szerzej niż na szerokość barków. Unieś ręce, tułów oraz nogi. Następnie prostuj i uginaj ręce, przyciągając sznurek do klatki piersiowej. Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach. 

Plan, jak podkręcić metabolizm i spalać tkankę tłuszczową przez całą dobę

Trening pleców na macie Trening pleców na macie Karolina Brzuszczyńska

Prostowanie rąk nad głową

Usiądź na macie, chwyć sznurek w takim sam sposób, jak w poprzednim ćwiczeniu. Następnie prostuj i uginaj ręce za głową. Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach. 

6 pomysłów na wygodny lunch do pracy poniżej 400 kcal

Więcej o: